Nowa inwestycja przy Lindego / Filtrowej w Krakowie (blisko Lazurowego Parku)

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji, którą prowadzi deweloper Atal - Lazurowy Park w Krakowie. Zapraszamy do omawiania spraw związanych z osiedlem.
a_lec
Posty: 148
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Nowa inwestycja przy Lindego / Filtrowej w Krakowie (blisko Lazurowego Parku)

Postautor: a_lec » 13 lut 2017, 12:34

@Wiktoria85, ja o wzrost smogu nie martwiłbym się. Te inwestycje powstają na działkach przemysłowych które zapewne generują więcej smogu niż bloki zasilane tylko prądem i ogrzewane miejskim ciepłem. Nie wspomnę o garażach, na oko należących do wiekowych dziadków posiadających smrodzące relikty techniki ;)
Tak więc nie tylko estetyka prawej strony ulicy ale i powietrze może tylko zyskać.
Masz rację za to, iż będzie więcej ludzi, kasy w Lidlu zakorkują się całkiem, wyjazd z Filtrowej też będzie trudniejszy, pewnie światła będą konieczne. No ale że ludzi tam przybędzie, to chyba każdy z nas wiedział, nie wiadomo tylko było kiedy to nastąpi.

Natomiast autentycznie się zmartwię, gdy zaczną zabudowywać tereny między naszym osiedlem a Rudawą, a patrząc na maps.google są tam niezłe "kąski" dla deweloperów .... Choć może tutaj odległe plany "Trasy Balickiej" uchronią nas od zabudowy od południa i inwestycje o których piszemy w tym wątku są jedynymi w najbliższych latach.


tomasz11
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2017, 22:40

Re: Nowa inwestycja przy Lindego / Filtrowej w Krakowie (blisko Lazurowego Parku)

Postautor: tomasz11 » 13 lut 2017, 13:12

Bezpośrednio przy Lazurowym Parku jest już stosunkowo mało miejsca ze względu na ochronę korytarza na planowaną trasę balicką:
obserwatorium.um.krakow.pl/obserwatorium/kompozycje/?config=config.json
Co do działek na południe od trasy balickiej - pozostaje tylko czekać na "dolinę rudawy" - być może zostaną tam przewidziane tereny zielone.

Wiktoria85
Posty: 20
Rejestracja: 11 kwie 2016, 20:11

Re: Nowa inwestycja przy Lindego / Filtrowej w Krakowie (blisko Lazurowego Parku)

Postautor: Wiktoria85 » 13 lut 2017, 15:40

smogu bałam się w związku z zabudową korytarzy powietrznych, nie emisją spalin ;) ale może jeśli w przyszłości nie wywłaszczą właścicieli ogródków działkowych i sensownie zaplanują wspomnianą dolinę Rudawy to faktycznie nie będzie tak źle :)


tomasz11
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2017, 22:40

Re: Nowa inwestycja przy Lindego / Filtrowej w Krakowie (blisko Lazurowego Parku)

Postautor: tomasz11 » 13 lut 2017, 15:47

W sprawie smogu z pomocą może przyjść jeszcze zakaz palenia węglem, który zacznie obowiązywać za niecałe dwa lata.

a_lec
Posty: 148
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Nowa inwestycja przy Lindego / Filtrowej w Krakowie (blisko Lazurowego Parku)

Postautor: a_lec » 13 lut 2017, 16:54

Dokładnie tak, zakaz palenia syfem i nie tylko w Krk ale całym województwie. Tylko to ma sens.
W problem braku tzw korytarzy przewietrzania przestałem wierzyć, gdy uświadomiłem sobie jaki smog i syf jest w gminach ościennych - a jest o niebo większy niż u nas !!!
Obawiam się że gdyby te korytarze działały, to na zasadzie naczyń połączonych u nas byłoby tylko gorzej. Jechałem w smogowe dni kilka razy przez wsie na zachód od Krakowa (Mników, Cholerzyn, ...) i obieg powietrza w aucie musiałem mieć zamknięty bo się dusiłem. Błogosławiłem sobie brak korytarzy dla tamtego smogu!

emigie
Posty: 40
Rejestracja: 13 lut 2016, 13:47

Re: Nowa inwestycja przy Lindego / Filtrowej w Krakowie (blisko Lazurowego Parku)

Postautor: emigie » 04 kwie 2017, 12:35

No to na Filtrowej trzeba będzie od razu interpolować o zakaz parkowania po obu stronach ulicy! Inaczej nie będzie się dało normalnie dojechać do Lazura. Czyli klasyka z większości krakowskich osiedli. Przejazd drogą na centymetry, problem z dotarciem karetki, straży i rozjeżdżone pobocza z błotem na całej ulicy ;)

Nazin
Posty: 5
Rejestracja: 06 lut 2018, 14:34

Re: Nowa inwestycja przy Lindego / Filtrowej w Krakowie (blisko Lazurowego Parku)

Postautor: Nazin » 05 mar 2018, 20:13

Ktoś się orientuje w jakiej cenie są mieszkania?



Wróć do „Lazurowy Park Kraków - forum mieszkańców osiedla od Atal”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości