Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji, którą prowadzi deweloper Atal - Lazurowy Park w Krakowie. Zapraszamy do omawiania spraw związanych z osiedlem.
emigie
Posty: 40
Rejestracja: 13 lut 2016, 13:47

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: emigie » 24 kwie 2016, 10:39

@Ewak

Słupy są budowane według dość restrykcyjnych norm. Nie stanowią zagrożenia dla ludzi na ziemi. Chyba, że ktoś się uprze, żeby wspiąć się i majstrować coś przy przewodach. Ale w takiej sytuacji nawet słupy z niższym napięcie mogą być zabójcze. W miastach i na wsiach słupy zazwyczaj stawia się bez naziemnych ogrodzeń, każdy ma do nich dostęp, a wypadki nie są częste. Myślę sobie jednak, że jeżeli więcej mieszkańców osiedla uzna, że słup warto ogrodzić, to postawienie paru metrów ogrodzenia można wpisać do budżetu Wspólnoty i sfinansować to np. w ramach kosztów utrzymania nieruchomości wspólnej, czy funduszu remontowego :-)

Trasa Balicka jest planowana już od wielu lat. Mieszkańcy oprotestowywali ją wiele razy. I od jakiegoś czasu przestało się o niej mówić. Miejscowi twierdzą, że za naszego życia ta trasa nie ma szans powstać ;-) W zamian ma być wybudowana trasa Zwierzyniecka (od Armii Krajowej w kierunku Kopca). Ostatnie plany trasy Balickiej, chyba z okolic 2010 roku pokazują, że miała ona przebiegać jakieś 300 metrów od osiedla.

Zakrzaczona działka jest podobno za mała, żeby budować tam coś większego niż garaż ;-)
Jednak w umowie Atal zaznacza, że w sąsiedztwie mogą powstać kolejne osiedla. Od sąsiadów z prywatnej działki graniczącej z budynkiem 2B, mamy informację (ale nie potwierdzoną), że deweloper już rozpoczął starania o możliwość budowy dalszych budynków mieszkanlnych po drugiej stronie ich działki. To w kontekście trasy Balickiej jest pozytywną informacją, gdyż nawet jeśli powstanie za te 20 lat ;-), to nasze osiedle będzie oddzielone od trasy budynkami tego drugiego ;-)

O kredytach z Atalem się nie wypowiem, bo nie sprawdzaliśmy.

Jeśli się zdecydujecie na mieszkanie w Lazurowym Parku Bronowice - dajcie znać! :-)


fredo
Posty: 162
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:35

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: fredo » 24 kwie 2016, 12:43

Jeśli chodzi o to, czy powstanie w okolicy, w której Atal buduje Lazurowy Park Trasa Balicka, to ja tu nie byłbym taki pewien, czy nie będzie jej w jakiejś bliższej przyszłości... W każdym razie trzeba się liczyć z tym, że ona powstanie kiedyś, prędzej albo później i mieć tego świadomość :idea: To trochę dobrze widać jak to jest z Pychowicami, bo niby też wszyscy wiedzieli od kilkudziesięciu lat, że ma powstać Trasa Pychowicka w Krakowie, ale teraz, kiedy zaczęło to nabierać realnych kształtów, to wszyscy protestują i podnoszą larum, że co to ma być :) Tak czy inaczej, pewnie ta droga szybko nie powstanie, to jednak kiedyś ją zapewne zbudują, inna sprawa, że to pewnie poprawi system transportu w tej okolicy. Oby tylko nikomu nie wypadła ona pod oknami, ale to trzeba by było mieć już pecha :shock:

Murzyn
Posty: 18
Rejestracja: 01 lut 2016, 10:05

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: Murzyn » 24 kwie 2016, 17:21

emigie pisze:Zakrzaczona działka jest podobno za mała, żeby budować tam coś większego niż garaż ;-)
Jednak w umowie Atal zaznacza, że w sąsiedztwie mogą powstać kolejne osiedla. Od sąsiadów z prywatnej działki graniczącej z budynkiem 2B, mamy informację (ale nie potwierdzoną), że deweloper już rozpoczął starania o możliwość budowy dalszych budynków mieszkanlnych po drugiej stronie ich działki.

Odnośnie działki z krzakami też mi się wydaje (i mam taką nadzieję ;)), że garaż/parking to max co może na tej działce powstać.
Dodatkowo miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (bip.krakow.pl/?dok_id=53068) nie przewiduje wykorzystania "rowu" przy ogrodzeniu istniejącego osiedla oraz drogi dojazdowej do składu budowlanego. Dzięki temu pozostaje dość wąski kawałek - za wąski, żeby coś dużego tam wybudować.
Jak dla mnie to te drzewa są super, bardzo mi się podobają i niech tam zostaną jak najdłużej. :D ;)

Odnośnie działki przy 2B, to masz na myśli działkę od strony składu budowlanego czy baraków?


emigie
Posty: 40
Rejestracja: 13 lut 2016, 13:47

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: emigie » 24 kwie 2016, 20:32

Odnośnie działki przy 2B, to masz na myśli działkę od strony składu budowlanego czy baraków?

- przy budynku 2B jest jeszcze "wciśnięta" działka z budynkiem biurowo-mieszkalnym i niewielkim ogródkiem. Wysmarowałam to i zaznaczyłam literką S na rysunku. Natomiast po drugiej stronie działki "S", zaznaczyłam pytajnikiem teren, gdzie podobno deweloper chciałby budować dalej.
Ale tak jak pisałam, są to informacje z rozmowy z sąsiadem. Nie znamy szczegółów. Nie wiem ani o jaki dokładnie teren chodzi, jakie są terminy itd.

Obrazek

michal128
Posty: 22
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:33

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: michal128 » 24 kwie 2016, 22:03

emigie pisze:
Natomiast po drugiej stronie działki "S", zaznaczyłam pytajnikiem teren, gdzie podobno deweloper chciałby budować dalej.
Ale tak jak pisałam, są to informacje z rozmowy z sąsiadem. Nie znamy szczegółów. Nie wiem ani o jaki dokładnie teren chodzi, jakie są terminy itd.

Urwana nagle droga przy budynku "3" sugeruje, że będzie to dojazd do dalszych etapów Lazurowego Parku właśnie na działce z pytajnikiem.
Pytałem o to w biurze, ale zaprzeczali, że coś tam planują budować. Kontynuując rozważania "gdyby powstał tam kolejny etap",
może nawet byłaby możliwość zrobienia drugiego wyjazdu z osiedla na ul. Na Błonie (miałoby to jakiś sens).

emigie
Posty: 40
Rejestracja: 13 lut 2016, 13:47

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: emigie » 24 kwie 2016, 22:23

michal128 pisze:Urwana nagle droga przy budynku "3" sugeruje, że będzie to dojazd do dalszych etapów Lazurowego Parku właśnie na działce z pytajnikiem.
Pytałem o to w biurze, ale zaprzeczali, że coś tam planują budować. Kontynuując rozważania "gdyby powstał tam kolejny etap",
może nawet byłaby możliwość zrobienia drugiego wyjazdu z osiedla na ul. Na Błonie (miałoby to jakiś sens).

Nam też w biurze Atal zaprzeczali. Pani Agnieszka mówiła, że jeśli w okolicy powstaną kolejne bloki, to będą to osobne osiedla, z oddzielnym ogrodzeniem. Byłoby nieładnie, gdyby kłamali... Ale ta droga też nam wydaje się podejrzana ;-)
Powiększenie naszego osiedla o kolejne budynki, to jednak utrata kameralności i pewnie też trochę bezpieczeństwa (większy teren, więcej kręci się ludzi, więcej samochodów itd.). Na ten moment chyba wolelibyśmy opcję z zamkniętym ogrodzeniem i jednym wjazdem. A nowe osiedle mogłoby na Na Błonie wyjeżdżać.
W umowie deweloperskiej w paragrafie 1 jest, że DEWELOPER zastrzega sobie prawo obciążenia Nieruchomości służebnościami niezbędnymi
sąsiednim nieruchomościom, na których ewentualnie powstaną budynki...

pyqpyk
Posty: 13
Rejestracja: 15 paź 2015, 9:39

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: pyqpyk » 25 kwie 2016, 10:48

Mnie też zastanawiają ogródki na parterze w budynku 1D :

Obrazek

niby tam jest zaznaczone "Ogródek 58,05 m^2" , ale z tego co widziałem na żywo to ta cześć przecież leży już za siatką po stronie składu budowlanego. Dodatkowo widziałem że wycieli tam też wiekszość drzew w tej strefie składu więc nie wiem czy tam coś planują przerabiać czy nie

emigie
Posty: 40
Rejestracja: 13 lut 2016, 13:47

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: emigie » 25 kwie 2016, 11:18

pyqpyk pisze:Mnie też zastanawiają ogródki na parterze w budynku 1D :

niby tam jest zaznaczone "Ogródek 58,05 m^2" , ale z tego co widziałem na żywo to ta cześć przecież leży już za siatką po stronie składu budowlanego. Dodatkowo widziałem że wycieli tam też wiekszość drzew w tej strefie składu więc nie wiem czy tam coś planują przerabiać czy nie

Najlepiej ich solidnie przepytać o ogródek i sąsiedztwo i domagać się stosownych zapisów w umowie. W projekcie naszej umowy deweloperskiej była tylko enigmatyczna wzmianka, że do mieszkania przynależy ogródek. Poprosiłam o wpisanie do umowy dokładnych wymiarów, z opisem elementów, które się na nim znajdują. Nie robili problemów :-) Również przekazali mi notatki z budowy odnośnie wymiany płotu sąsiada itd.

Te białe pasy na planie to prawdopodobnie wzmocnienia skarpy (nie wiem jak to się fachowo nazywa, foto niżej), może ogródek będzie jakiś dwupoziomowy? Albo ten dalej odsunięty przynależy do sąsiedniego mieszkania? Ciekawie to wygląda. A w ogóle to fajne to mieszkanko :-)

Co do wycinania drzew, to ponoć usuwali tylko owocowe i ewentualnie krzewy, bo wcześniej był tam sad (info od sąsiadów mieszkających w okolicy od 25 lat). Natomiast stare drzewa liściaste są mało opłacalne w wycinaniu ;-). Opłata za usuniecie wiekowego drzewa idzie w setki tysięcy złotych! (zależy od wieku, wymiarów itd.) Temat znam, bo na naszym ogródku jest drzewo, do którego nawet dostosowali plan budynku :-D. Według moich szacunków, za jego wycięcie musieliby zapłacić 150000-200 000 zł opłaty środowiskowej.
Ale ogólnie w okolicy zostało i tak sporo starych drzew. Wg mnie to jest ogromny atut tej lokalizacji, bo będą łagodziły mikroklimat okolicy. A i świeży tlen w tym zasmogowanym mieście się przyda :-) Trzeba sprawdzać, czy robotnicy nie uszkadzają roślin. Ja zwróciłam uwagę inżynierom, że drzewo z naszego ogrodu muszą zabezpieczyć i nawet to zrobili bez dużego ociągania. Niech deweloper wie, że przyszli mieszkańcy znają prawa drzew ;-) I chcą ich jak najwięcej!

Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2016, 11:13 przez emigie, łącznie zmieniany 1 raz.


michal128
Posty: 22
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:33

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: michal128 » 25 kwie 2016, 23:52

emigie pisze:Nam też w biurze Atal zaprzeczali. Pani Agnieszka mówiła, że jeśli w okolicy powstaną kolejne bloki, to będą to osobne osiedla, z oddzielnym ogrodzeniem. Byłoby nieładnie, gdyby kłamali...

Wydaje mi się, że mieszkańcom 1 etapu Bronowice Residence też mówili, że obok nic nie powstanie. Teraz chyba budują etap 5:)

emigie
Posty: 40
Rejestracja: 13 lut 2016, 13:47

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: emigie » 26 kwie 2016, 10:42

michal128 pisze:Wydaje mi się, że mieszkańcom 1 etapu Bronowice Residence też mówili, że obok nic nie powstanie. Teraz chyba budują etap 5:)

Że coś powstanie to kwestia czasu, ewentualnie koniunktury. Zresztą w umowie dewoloperskiej jest zapis o ewentualnych nieruchomościach budowanych w okolicy. Nam jedynie zależy, żeby te "ewentualne" ;-) nowe bloki były w ramach osobnego osiedla. Żeby np. nie doszło do sytuacji, że środkiem naszego osiedla będzie biegła np. droga dojazdowa do kolejnych zabudowań.



Wróć do „Lazurowy Park Kraków - forum mieszkańców osiedla od Atal”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości