Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji, którą prowadzi deweloper Atal - Lazurowy Park w Krakowie. Zapraszamy do omawiania spraw związanych z osiedlem.
a_lec
Posty: 146
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: a_lec » 26 kwie 2016, 11:31

Witam,

@Ewak, Twoje obawy w kwestii porażenia prądem są bezpodstawne, o wiele większe prawdopodobieństwo porażenia prądem masz w domu, wbijając w ścianę gwóźdź pod nowy obrazek ;) Tak więc jedyny praktyczny minus tego słupa to kwestia estetyki i być może ... ściągania piorunów w czasie burzy, a to spory hałas :(
Można jedynie mieć nadzieję, że za kilka lat, gdy kolejne działki pójdą pod zabudowę, kolejne słupy zostaną zlikwidowane.
Pozdrawiam
A_lec


Ewak
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2016, 21:58

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: Ewak » 26 kwie 2016, 17:15

Dzięki wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi :) faktycznie estetyka słupa nie najlepsza, na szczęście zarezerwowane mieszkanie mamy z zupełnie innej strony i zobaczymy go raczej tylko przy wjeździe do garażu.

@a_lec trochę zmartwiłeś mnie tym ściąganiem piorunów i hałasem... nasz pies tego może nie przeżyć :)

Te zadrzewienia na sąsiedniej działce to dla nas jak najbardziej atut, a jak zobaczyłam, że na działce składu wycięto sporą ich część to nieco zadrżałam, bo akurat zależy mi na takim "zakrzaczonym" widoku za oknem najbardziej. Wycięcie tych drzew niestety spowoduje, że widok z naszego mieszkania już nie będzie taki jak zakładaliśmy i sobie będzie można poobserwować skład budowlany :), ale co zrobić. P. Agnieszka też zapewniała nas, że na tych działkach nic nie wybudują, ale tego nie można zakładać na pewno. Nie wydaje mi się natomiast, żeby skład budowlany miał się zlikwidować w najbliższym czasie, p. Agnieszka mówiła, że próbowali odkupić ten teren, ale właściciel składu nie był zainteresowany.

Jedyne, co mnie drażni, to słup telefoniczny w rogu między ogródkami bud 1c i 1d, podparty jakoś koślawo i jeszcze obok niego chyba jest jeden, drewniany (niestety nie mogę przed podpisaniem umowy sprawdzić, czy rzeczywiście będę mieć z okien centralny widok na niego, ale w 99% jestem tego pewna). Wcześniej go nie zauważyłam, bo na terenie ogródków stały okna i nieco zasłaniały widok. Dzisiaj powiedzieli mi, że słup / słupy zostają jak są i tyle, w tym ten podparty. Obawiam się, że słupy te jeszcze bardziej będą drażnić, kiedy zrobią już tą ładną elewację budynków i zagospodarują teren, ale zawsze są jakieś minusy ;). Szkoda też, że na wizualizacjach zapomnieli ich wstawić ;)

to co mnie pociesza to fakt, że wszystkie mieszkania na parterze będą miały zamontowane rolety antywłamaniowe, co sprzyja i bezpieczeństwu i estetyce.

Nie udało mi się natomiast uzyskać dokładnych informacji jak zamierzają zagospodarować teren wspólny, w szczególności ten od strony wschodniej, między ogrodzeniem a ogródkami z bud. 1 c i 1d. Napisali mi, że "pewnie będzie to trawa".

Pozdrawiam
Ewa

a_lec
Posty: 146
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: a_lec » 26 kwie 2016, 18:46

No może zbyt czarno to opisałem, z tymi piorunami. Jak piorun będzie trafiał w słup nie częściej niż raz na 5 lat, a poza tym niekoniecznie będziemy w tym czasie w domu, to może nie jest źle ;)
Gorzej z estetyką, z "mojego" ewentualnego okna niestety będzie go widać :( Ale też nie zamierzam spędzać życia w oknie jak żona marynarza ;)
A podejrzewam że za 5 lat tam gdzie stoją te dwa baraki będzie kolejne osiedle i słup zniknie.
pozdrawiam
Andrzej


pyqpyk
Posty: 13
Rejestracja: 15 paź 2015, 9:39

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: pyqpyk » 27 kwie 2016, 10:22

@Ewak, które mieszkanie macie zarezerwowane ? my mamy D15 i właśnie się zastanawiam co powstanie w miejscu tych wyciętych drzew które były na terenie składu budowlanego :) w ogóle wcześniej wydawało mi się że ten skład budowlany jest nieco dalej od budynku D ale w zasadzie jest on bardzo blisko

Ewak
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2016, 21:58

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: Ewak » 27 kwie 2016, 10:52

pyqpyk pisze:@Ewak, które mieszkanie macie zarezerwowane ? my mamy D15 i właśnie się zastanawiam co powstanie w miejscu tych wyciętych drzew które były na terenie składu budowlanego :) w ogóle wcześniej wydawało mi się że ten skład budowlany jest nieco dalej od budynku D ale w zasadzie jest on bardzo blisko

W budynku 1C narożne z ogródkiem, chyba nr C2, więc te wycięte drzewa osłaniać miały nasz widok po skosie, ale jednak. Też miałam wrażenie, że skład jest dużo dalej, a teraz po tej wycince jest na wyciągnięcie ręki. Stąd też zaczęłam dopytywać p. Agnieszkę o plany co do nasadzeń jakie mają być przy ogrodzeniu, bo gdyby tam posadzili jakieś przyjemne niewysokie krzaczki, to już ta pustka za ogrodzeniem nie rzucałaby się tak w oczy. Z jej odpowiedzi wynika, że po prostu nie mają skonkretyzowanych planów co do zagospodarowania tej części i będzie tam trawa: "W sąsiedztwie Państwa ogródka zaplanowana jest zieleń, więc będzie tam zapewne trawa.". Wszytko się okaże jak będzie można wreszcie zobaczyć mieszkanie i wtedy te kwestie ocenić. Generalnie zależy co się komu podoba i czego oczekuje, nam zależało na mieszkaniu z ogródkiem w miejscu nie odsłoniętym na inne mieszkania, a najlepiej z widokiem na zieleń, a przy okazji nie wystawionym w całości na południe, więc budynek 1 c i ta jego część dla nas i tak wydaje się być najbardziej odpowiednia.

Napisała mi też, że całe ogrodzenie graniczące z działkami osiedla będzie wymienione przez Atal, znaczy, ze ten betonowy płot też: "Ogrodzenia całej Inwestycji będzie nowe i realizowane przez nas."

Działki na których jest skład budowlany - częściowo, w tym m.in. działka na której rosły te drzewa, należą do Skarbu Państwa i oddanych w użytkowanie wieczyste, a częściowo należą do osób fizycznych, więc równie dobrze skład budowlany może tam być przez długie lata, a równie dobrze może się okazać, że coś tam się w przyszłości wybuduje, jeśli osoby prywatne postanowią jednak te działki zbyć. Szczegóły znajdziecie tutaj: obserwatorium.um.krakow.pl/obserwatorium

Szczerze, to chętnie przedłużyłabym umowę rezerwacyjną, żebym przed podpisaniem deweloperskiej mogła obejrzeć to mieszkanie, ale niestety wygląda na to, że jest to niemożliwe, trzeba by czekać mniej więcej do sierpnia. Już mieliśmy problem, żeby wydłużyć umowę o 2 tyg a co dopiero o kilka miesięcy ;)

LadyTermaine
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2016, 19:51

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: LadyTermaine » 27 kwie 2016, 19:57

emigie pisze:
michal128 pisze:Urwana nagle droga przy budynku "3" sugeruje, że będzie to dojazd do dalszych etapów Lazurowego Parku właśnie na działce z pytajnikiem.
Pytałem o to w biurze, ale zaprzeczali, że coś tam planują budować. Kontynuując rozważania "gdyby powstał tam kolejny etap",
może nawet byłaby możliwość zrobienia drugiego wyjazdu z osiedla na ul. Na Błonie (miałoby to jakiś sens).

Nam też w biurze Atal zaprzeczali. Pani Agnieszka mówiła, że jeśli w okolicy powstaną kolejne bloki, to będą to osobne osiedla, z oddzielnym ogrodzeniem. Byłoby nieładnie, gdyby kłamali... Ale ta droga też nam wydaje się podejrzana ;-)
Powiększenie naszego osiedla o kolejne budynki, to jednak utrata kameralności i pewnie też trochę bezpieczeństwa (większy teren, więcej kręci się ludzi, więcej samochodów itd.). Na ten moment chyba wolelibyśmy opcję z zamkniętym ogrodzeniem i jednym wjazdem. A nowe osiedle mogłoby na Na Błonie wyjeżdżać.
W umowie deweloperskiej w paragrafie 1 jest, że DEWELOPER zastrzega sobie prawo obciążenia Nieruchomości służebnościami niezbędnymi
sąsiednim nieruchomościom, na których ewentualnie powstaną budynki...

Witajcie,
Również będziemy mieszkańcami tego osiedla, budynek nr 3 etap 2. Z informacji które my uzyskaliśmy od developera wynika że jeśli coś powstanie na terenie tej działki obok budynku 2b to zapewne (pani wyraziła się doś pewnie na ten temat) będzie ustanowiona służebność, więc dojazd do tej działki będzie się odbywał przez całe osiedle. Z drugiej strony powiedziano nam że owszem Atal jest właścicielem tej działki ale aktualnie nie mają planów co na niej powstanie i kiedy.
Czy posiadacie informacje na temat tego czy osiedle będzie monitorowane czy jakaś ochrona będzie czy tylko ogrodzenie i koniec?

Pozdrawiam
Paulina :)

a_lec
Posty: 146
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: a_lec » 27 kwie 2016, 21:01

O ochronie nigdzie ani nigdy nie obiło mi się nic o uszy, będzie więc jedynie ogrodzenie i brama. Zastanawiam się jak to będzie się miało do nowych pomysłów naszych radnych o zakazie grodzenia osiedli... Czy jak nowe prawo wejdzie, a "nasze" osiedle ma już dziś pozwolenie na budowę z ogrodzeniem, czy prawo nas obejmie czy nie?
I druga kwestia, czy do Lidla gdy braknie mleka do kawy trzeba będzie chodzić przez tą dziurę miedzy ogrodzeniami, czy też zrobią nam porządne wejście. Bo jak pozostanie tylko ta dziura w ogrodzeniu, to łatwiej po to mleko będzie do jakiejś sąsiadki ;)
pozdrawiam
Andrzej

LadyTermaine
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2016, 19:51

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: LadyTermaine » 28 kwie 2016, 5:55

Tez się zastanawialiśmy nad tym lidlem. Fajnie by bylo gdyby jakaś furtka powstała od strony osiedla ale to juz chyba trzeba by zbierać ludzi i sie do nich zgłosić (Lidla, czy właściciela tego terenu) z taka prośbą. Moim zdaniem skoro developer ma zgode na grodzone osiedle to takie bedzie, trzymajac się zasady, że prawo nie działa wstecz. Czemu pytałam o ochrone, teraz mieszkam na osiedlu gdzie jest ochrona ale taka z prawdziwego zdarzenia. Interesują się wszystkim, dbają i cały blok, poczte ludziom odbierają od kurierów jak trzeba, dla mnie same plusy tej ochrony, no ale cóż zobaczymy jak będzie :)

Paulina


emigie
Posty: 40
Rejestracja: 13 lut 2016, 13:47

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: emigie » 28 kwie 2016, 10:26

LadyTermaine pisze:Witajcie,
Również będziemy mieszkańcami tego osiedla, budynek nr 3 etap 2. Z informacji które my uzyskaliśmy od developera wynika że jeśli coś powstanie na terenie tej działki obok budynku 2b to zapewne (pani wyraziła się doś pewnie na ten temat) będzie ustanowiona służebność, więc dojazd do tej działki będzie się odbywał przez całe osiedle. Z drugiej strony powiedziano nam że owszem Atal jest właścicielem tej działki ale aktualnie nie mają planów co na niej powstanie i kiedy.
Czy posiadacie informacje na temat tego czy osiedle będzie monitorowane czy jakaś ochrona będzie czy tylko ogrodzenie i koniec?

Pozdrawiam
Paulina :)

Paulino, my z budynku 2B, z widokiem na kąt Waszego bloku. Witaj w sąsiedztwie! :-)
Co do bram, przejazdów i wejść. To nam mówiono, że na terenie ma być monitoring (kamery). Ale teraz nie pomnę, czy jest to wpisane w umowie deweloperskiej. A jeśli nie jest - to możliwe, że nie zrobią, bo to w końcu koszty.
Chyba, że nowi sąsiedzi podpisujący umowy - będą cisnąć ten temat i domagać się, żeby dopisano im to do umów... Oczywiście jeżeli nadal o tym opowiadają panie od sprzedaży ;-)

Ale! Zdaje się, że po przekazaniu własności mieszkań i części wspólnych - to my (mieszkańcy) stajemy się właścicielami tego terenu. Więc jeśli będziemy chcieli np. furtkę, o której deweloper nie pomyślał - to możemy ją sfinansować z opłat na fundusz remontowy, czy coś takiego. Na moim aktualnym osiedlu musieliśmy np. wymienić bramę wjazdową, bo ciągle się psuła. Koszt: kilka tysięcy. Szczęśliwie od początku istnienia Wspólnoty ustaliliśmy sobie rozsądną składkę na fundusz remontowy - i nikt z nas nie poczuł tego wydatku, bo na naszym rachunku uzbierała się spora suma na takie inwestycje.

Co do ochrony, to jeżeli nie obejmie nas prawo o grodzeniu (nie zadziała wstecz) -to jako Wspólnota możemy ustalić, czy chcemy ochronę, czy nas na nią stać. Ja w sumie nie miałabym nic przeciwko. Zwłaszcza, że doświadczyłam już i włamania i kradzieży - i nie polecam.

pozdrawiam,
Marysia

bezk
Posty: 9
Rejestracja: 16 sie 2016, 10:34

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: bezk » 03 paź 2016, 15:51

Tak z ciekawości zapytam.
Może był ktoś w weekend na targach mieszkań (1-2 października) w Krakowie?
Ciekawi mnie jaki upust oferowali w lazurowym parku zainteresowanym?



Wróć do „Lazurowy Park Kraków - forum mieszkańców osiedla od Atal”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości