Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji, którą prowadzi deweloper Atal - Lazurowy Park w Krakowie. Zapraszamy do omawiania spraw związanych z osiedlem.
LadyTermaine
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2016, 19:51

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: LadyTermaine » 09 paź 2016, 19:55

bezk pisze:Tak z ciekawości zapytam.
Może był ktoś w weekend na targach mieszkań (1-2 października) w Krakowie?
Ciekawi mnie jaki upust oferowali w lazurowym parku zainteresowanym?


Cześć,
W tym roku nie udało mi się tam dotrzeć na poprzednich targach proponowali 200 zł w dół :) Ciekawe czy w teraz dali jeszcze lepszą ofertę.

Paulina


daarek87
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2016, 9:33

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: daarek87 » 24 paź 2016, 16:53

Mi sie udalo maksymalnie zejsc 150
Ostatnio zmieniony 10 sty 2017, 13:51 przez daarek87, łącznie zmieniany 3 razy.

mariusz12
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2016, 9:32

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: mariusz12 » 25 lis 2016, 9:46

Podczas ostatnich słonecznych dni w ogródkach działkowych przy bloku "3" głośne imprezy grillowe odbywały się co chwilę. Dodatkowo, w okresie palenia liści ładny i pachnący dym leci prosto w okna tego bloku. Piszę tylko informacyjnie, bo często tędy przejeżdżam rowerem. Szkoda, żeby kupując, ktoś nie wziął tego pod uwagę.


emigie
Posty: 40
Rejestracja: 13 lut 2016, 13:47

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: emigie » 25 lis 2016, 12:08

Słuszna uwaga.
Zastanawiałam się jak to będzie z sąsiedztwem tych ogródków...
Palenie śmieci i liści jest prawnie karalne, jeśli na terenie gminy jest prowadzony selektywny odbiór odpadów! A jest :-) Więc już teraz zachęcam najpierw do lojalnego poinformowania sąsiadów z ogródków o tym fakcie. No i w razie uciążliwego dymienia, trzeba po prostu dzwonić na straż miejską.
Co do głośnych imprez to się nie orientuję w przepisach. Na osiedlu będziemy mieli pewnie ciszę nocną od 22:00. Ale nie wiem jak z ogródkami działkowymi w pobliżu bloków?

a_lec
Posty: 144
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: a_lec » 25 lis 2016, 12:10

Witam,
Też jeżdżę tam regularnie rowerem i widziałem palenie liści, ale za każdym razem na jednej i tej samej działce.
Myślę, że będzie to problem łatwy do rozwiązania przez straż miejską, mandaty szybko nauczą ekologii.
Pogooglałem nieco i oto co mówią przepisy:
„Dopuszcza się spalanie zgromadzonych pozostałości roślinnych poza instalacjami i urządzeniami, jeżeli na terenie gmin nie jest prowadzone selektywne zbieranie lub odbieranie odpadów ulegających biodegradacji, a ich spalanie nie narusza odrębnych przepisów”.
Reasumując, w gminie Kraków wszelkie tego typu odpady należy oddać do MPO, palić ich nie wolno.

Co do imprez... No cóż, nie będziemy żyć na księżycu, pewnie trzeba się liczyć z "odgłosami miasta" ;) Wszystko zależy skąd ktoś się przeprowadza. Jak z dzikiej głuszy, to może być dyskomfort w okresie "działkowym", ja akurat od lat mieszkam przy Cracovii, i regularne odgłosy kibiców (dziś też o 18.00 będę mieć wesoło) czy odgłosy weekendowych imprez na Błoniach spowodują, że przy sporadycznych odgłosach, jak to piszesz "grilowych", i tak będę sobie błogosławił ciszę ;) - przynajmniej mam taką nadzieję :)

mariusz12
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2016, 9:32

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: mariusz12 » 25 lis 2016, 12:45

a_lec pisze:Witam,
Też jeżdżę tam regularnie rowerem i widziałem palenie liści, ale za każdym razem na jednej i tej samej działce.
Myślę, że będzie to problem łatwy do rozwiązania przez straż miejską, mandaty szybko nauczą ekologii.
Pogooglałem nieco i oto co mówią przepisy:
„Dopuszcza się spalanie zgromadzonych pozostałości roślinnych poza instalacjami i urządzeniami, jeżeli na terenie gmin nie jest prowadzone selektywne zbieranie lub odbieranie odpadów ulegających biodegradacji, a ich spalanie nie narusza odrębnych przepisów”.
Reasumując, w gminie Kraków wszelkie tego typu odpady należy oddać do MPO, palić ich nie wolno.

Co do imprez... No cóż, nie będziemy żyć na księżycu, pewnie trzeba się liczyć z "odgłosami miasta" ;) Wszystko zależy skąd ktoś się przeprowadza. Jak z dzikiej głuszy, to może być dyskomfort w okresie "działkowym", ja akurat od lat mieszkam przy Cracovii, i regularne odgłosy kibiców (dziś też o 18.00 będę mieć wesoło) czy odgłosy weekendowych imprez na Błoniach spowodują, że przy sporadycznych odgłosach, jak to piszesz "grilowych", i tak będę sobie błogosławił ciszę ;) - przynajmniej mam taką nadzieję :)


Zgadzam się z Tobą, mi odgłosy z działek nie będą przeszkadzać, byle w bloku było cicho. Pisałem to jedynie po to, żeby każdy miał świadomość plusów i minusów mieszkania przy działkach. Co do palenia liści - z rozmów z działkowiczami dowiedziałem się, że przez kilka miesięcy w roku jest to dozwolone (chyba jesienią i wiosną, ale nie pamiętam), więc będzie chyba trzeba z tym żyć. Poza tym - obecnie różne dziwne rzeczy palą tam bezdomni (jest ich tam sporo) i pomimo interwencji działkowiczów straż miejska jest bezradna. Przepisy przepisami, problem jest z ich egzekwowaniem niestety.

a_lec
Posty: 144
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: a_lec » 25 lis 2016, 12:54

To prawda, że dym palonych liści to pikuś wobec palonych śmieci czy szmat. A bezdomni jak już robią ogniska to nie liśćmi tylko tym drugim :( Ale tu dotykamy szerszego problemu, niestety palenie śmieci w wielu (!!!) krakowskich domach nie należy do rzadkości :( :( :( Na szczęście na palone śmieci zawsze jest paragraf, trzeba tylko nie być obojętnym jak się czuje w powietrzu smród gumy czy plastiku.

Wiktoria85
Posty: 20
Rejestracja: 11 kwie 2016, 20:11

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: Wiktoria85 » 25 lis 2016, 16:57

Ta wiadomość o imprezach działkowych trochę mnie przeraziła. Cisza nocna w godzinach 22.00 - 6.00 obowiązuje nie tylko w bloku, ale również w jego otoczeniu. Jasne, że nie robi się afery jeśli ktoś od czasu do czasu zorganizuje zakrapianego grilla z głośną muzyką. Gorzej jeśli imprezy będą nagminne i uciążliwe do tego stopnia, że przy otwartym oknie nie da się dzieci uśpić.


mariusz0
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2016, 20:37

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: mariusz0 » 29 lis 2016, 20:48

Cześć,

a co myślicie o mieszkaniach w budynkach 1D i 1B z widokiem na wjazd garażowy? Zostało tam jeszcze parę mieszkań i zastanawiam się nad zakupem jednego z nich. Ale czy ten wjazd nie będzie zbyt hałaśliwy? Co sądzicie? A może są jeszcze inne minusy mieszkań w tych budynkach?

Zastanawia mnie też głośność windy przylegającej do mieszkania (od strony łazienki). Czy macie jakieś informacje jakiego typu windy będą montowane w tych budynkach?
Załączniki
Screen Shot 2016-11-29 at 20.41.40.jpg
Budynki 1D i 1B
Screen Shot 2016-11-29 at 20.41.40.jpg (178.2 KiB) Przejrzano 8168 razy

snapp
Posty: 18
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:58

Re: Zakup mieszkania w inwestycji Lazurowy Park Atal Kraków plusy i minusy

Postautor: snapp » 01 gru 2016, 20:30

mariusz0 pisze:Cześć,

a co myślicie o mieszkaniach w budynkach 1D i 1B z widokiem na wjazd garażowy? Zostało tam jeszcze parę mieszkań i zastanawiam się nad zakupem jednego z nich. Ale czy ten wjazd nie będzie zbyt hałaśliwy? Co sądzicie? A może są jeszcze inne minusy mieszkań w tych budynkach?

Zastanawia mnie też głośność windy przylegającej do mieszkania (od strony łazienki). Czy macie jakieś informacje jakiego typu windy będą montowane w tych budynkach?

Miałem już kupione mieszkanie właśnie w 1D z oknami na zachód i zrezygnowałem ze względu na okna od śmietnika pod balkonami. Windy są cichobieżne jednak inny deweloper w okolicy potrafi zrobić tak aby winda była otoczona klatką schodową a nie mieszkaniami, dodatkowo mieszkania u tego developera które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie wjazdów garażowych są tańsze co moim zdaniem jest dość sprawiedliwe bo nawet jeśli brama będzie cicha (co nie znaczy, że po pewnym czasie coś nie zacznie się z nią dziać) to odgłos samochodów z pewnością będzie odczuwalny.



Wróć do „Lazurowy Park Kraków - forum mieszkańców osiedla od Atal”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości