Przyszli mieszkańcy inwestycji Lazurowy Park Kraków od Atal

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji, którą prowadzi deweloper Atal - Lazurowy Park w Krakowie. Zapraszamy do omawiania spraw związanych z osiedlem.
iwan
Posty: 42
Rejestracja: 10 lut 2016, 0:29

Przyszli mieszkańcy inwestycji Lazurowy Park Kraków od Atal

Postautor: iwan » 10 lut 2016, 0:33

Witam wszystkich :!: Jestem całkiem świeżo po podpisaniu umowy deweloperskiej z firmą Atal na kupno mieszkania w inwestycji Lazurowy Park od dewelopera Atal :) Chyba jest tu na forum już sporo osób, które kupiło tam nowe mieszkania, więc może by zacząć się poznawać i omawiać ważne sprawy w osobnych tematach, do których zakładania zachęcam :) Ma ktoś może jakieś zdjęcia aktualne z budowy :?: Może warto by założyć osobny temat o jej postępach... ;) To kto jeszcze będzie mieszkał na tym nowym osiedlu w Krakowie Bronowicach :?:


pyqpyk
Posty: 13
Rejestracja: 15 paź 2015, 9:39

Re: Przyszli mieszkańcy inwestycji Lazurowy Park Kraków od Atal

Postautor: pyqpyk » 22 lut 2016, 15:08

Na stronie lazurowego parku są częste aktualizację stanu budowy.

lazurowypark.pl/pl/galeria/etap_i/wizualizacje_osiedla -> tutaj są w zasadzie co miesiąc wrzucane nowe zdjęcia

emigie
Posty: 40
Rejestracja: 13 lut 2016, 13:47

Re: Przyszli mieszkańcy inwestycji Lazurowy Park Kraków od Atal

Postautor: emigie » 10 mar 2016, 11:44

Prawdopodobnie będę mieszkać :-) Na razie rezerwacja. Ale rozmowa z przypadkowo napotkanym panem, który na osiedlu Widok mieszka od pół wieku, ze znajomymi budowlańcami, hydrologiem, fizykiem oraz radcą hipotecznym utwierdza w decyzji ;-) Atal to solidny deweloper, a sama inwestycja na ten moment jest dla nas najbardziej optymalna, choć oczywiście nie bez wad.
Ciekawa jestem jak dalej będą opuszczać cenę. Tym co byli na targach zeszli do 6700.


Mars
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2016, 17:32

Re: Przyszli mieszkańcy inwestycji Lazurowy Park Kraków od Atal

Postautor: Mars » 27 mar 2016, 17:35

iwan pisze:Witam wszystkich :!: Jestem całkiem świeżo po podpisaniu umowy deweloperskiej z firmą Atal na kupno mieszkania w inwestycji Lazurowy Park od dewelopera Atal :) Chyba jest tu na forum już sporo osób, które kupiło tam nowe mieszkania, więc może by zacząć się poznawać i omawiać ważne sprawy w osobnych tematach, do których zakładania zachęcam :) Ma ktoś może jakieś zdjęcia aktualne z budowy :?: Może warto by założyć osobny temat o jej postępach... ;) To kto jeszcze będzie mieszkał na tym nowym osiedlu w Krakowie Bronowicach :?:

Witam
Gratuluję wyboru, po oglądnięciu inwestycji w tej części Krakowa uważam to miejsce za bezkonkurencyjne, prawdopodobnie zdecyduję się na zakup, jeśli możesz to napisz co udało ci się wynegocjować, z tego co czytam to raczej o mocnych obniżkach można zapomnieć.

emigie
Posty: 40
Rejestracja: 13 lut 2016, 13:47

Re: Przyszli mieszkańcy inwestycji Lazurowy Park Kraków od Atal

Postautor: emigie » 14 kwie 2016, 14:38

Witajcie,

Podpisaliśmy!
II Etap, budynek 2B.
Według informacji na stronie Lazurowego Parku mamy na dzień dzisiejszy już 53 sąsiadów. Choć zapewne należy to jakoś pomnożyć przez ilość domowników ;-).

Też zachęcam do udzielania się! Sprawy do omawiania na pewno się znajdą.
Jeśli uda się stworzyć zaangażowaną Wspólnotę, to będzie się nam mieszkało bezpiecznie i miło :-)

Czemu według mnie warto się interesować czymś więcej niż własne "cztery ściany"? Przykład z autopsji:
My aktualnie jesteśmy członkami Wspólnoty, w bloku z 2009 roku, niestety funkcjonującej tylko na papierze. Przeszło połowa mieszkańców nie chodzi na zebrania, w ogóle nie interesuje się bieżącymi sprawami. Część mieszkańców traktuje naszą nieruchomość gorzej jak czynszówkę, albo TBS. Psują bramę wjazdową, rzucają pety z okien, wrzucają mopy do toalet itp. Niektórzy nie pomyślą, że wszyscy płacimy za ciągłe naprawy, bo trzeba zwiększać opłaty na fundusz remontowy.
Mieliśmy też w bloku okres, że ludziom ginęły rowery, ale sąsiedzi nie informowali o tym siebie nawzajem. Dopiero po pół roku niechcący się zgadaliśmy, że już prawie wszyscy stracili rowery i drobniejsze sprzęty z garażu oraz, że jedno mieszkanie okradziono w środku dnia, gdy właściciel brał prysznic! W końcu okazało się, że w bloku waletował złodziej. Ale "odkrycie" wymagało kilku miesięcy! Być może wystarczyło dużo wcześniej przekazać mieszkańcom, że dzieje się coś niedobrego i udałoby się uratować sporo rzeczy. A zaufanie i wsparcie od sąsiadów byłoby gratis ;-)
Postawy obywatelskie i zainteresowanie sprawami wspólnymi, w ostatecznym rozrachunku mogą przełożyć się na własną korzyść.

Ale wierzę, że u nas będzie inaczej = DUŻO LEPIEJ :-)



iwan pisze:Witam wszystkich :!: Jestem całkiem świeżo po podpisaniu umowy deweloperskiej z firmą Atal na kupno mieszkania w inwestycji Lazurowy Park od dewelopera Atal :) Chyba jest tu na forum już sporo osób, które kupiło tam nowe mieszkania, więc może by zacząć się poznawać i omawiać ważne sprawy w osobnych tematach, do których zakładania zachęcam :) Ma ktoś może jakieś zdjęcia aktualne z budowy :?: Może warto by założyć osobny temat o jej postępach... ;) To kto jeszcze będzie mieszkał na tym nowym osiedlu w Krakowie Bronowicach :?:

MieszkaniecblokuC
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2016, 9:13

Re: Przyszli mieszkańcy inwestycji Lazurowy Park Kraków od Atal

Postautor: MieszkaniecblokuC » 16 cze 2016, 9:24

Witam Wszystkich Mieszkanców Lazurowego Parku ! Nie dawno Podpisałem umowe developerska z atal,wyczekuje do maja 2017 ..Jakie są wasze wrażenia na temat osiedla ? Wiem ,ze wiekszośc kupujących pochodzi z okolic woli justowskiej/widoku/bronowic ...sam jestem z Woli justowskiej ,mieszkanie jak najbardziej sprostało moim oczekiwanią ,ciekawe rozmieszczenie pokoji,praktycznie,spokojne miejsce ..sprawdzane wielokrotnie,wspierane innymi developerami ..droga balicka bedzie za działkami i jeszcze jeszcze ...takze nie grozi nam hałas,jestem tam prawie codziennie obserwując ,jak małymi krokami zmienia sie moj tarasik ,mieszkanko...wypatrując ewentualnego lepszego mieszkania :) Pozdrawiam Młodszy Mieszkaniec ...acha ,i co do zieleni wokoło ,co myslicie o ochroniarzu ..? jako wspolnota wyjdzie to niewiele drożej..a jednak sie przyda
Minusem jest jednak to ,ze kupujemy kota w worku ! ale jak wszyscy to stwierdzili ,wartego swojej ceny...i czytając to co pisali ludzie w innym temacie na temat lazurowego parku ,że cena przeraża itak dalej ...Cena powiedziałbym jak na lokalizacje,ogrzewanie miejskie,nowoczesne osiedle z pętlą autobusowa ,tramwajowa,przystanek dalej jest wiadukt gdzie mamy nastepną mase autobusow..czy chociażby ulice na błonie ,na wały ,czy na wole justowska obok siebie..Zoo 10 minut,rynek 10 minut...Ludzie ,albo wdychacie spaliny za te pareset złotych mniej od metra,albo tak jak tutaj otaczacie sie zielenią

iwan
Posty: 42
Rejestracja: 10 lut 2016, 0:29

Re: Przyszli mieszkańcy inwestycji Lazurowy Park Kraków od Atal

Postautor: iwan » 16 cze 2016, 10:30

Gratulacje, wyboru @MieszkaniecblokuC :) Generalnie też się z Tobą zgadzam, że to świetna lokalizacja, i to zarówno pod kątem pracy, jak i mieszkania :idea: Mnie też urzekają te stare drzewa w sąsiedztwie osiedla - są piękne :!: Trochę mnie natomiast martwi kwestia jakości powietrza w tej okolicy, nie wiem czy będzie tak kolorowo, bo to jednak niecka jest, nieco niżej od otaczających terenów, do tego jest w okolicy trochę domów jednorodzinnych i jeszcze działki... Ale liczę też na to, że z czasem smog w Krakowie zacznie jednak nieco ustępować, kiedy zostaną podjęte konkretne działania i zobaczymy ich skutki :)

Pisałeś też, że jesteś codziennie w okolicy, to może wrzucisz jakieś fotki czasem tego, jak idzie budowa. Chętnie bym zobaczył co się zmieniło od ostatniego czasu, kiedy sam tam byłem :)

MieszkaniecblokuC
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2016, 9:13

Re: Przyszli mieszkańcy inwestycji Lazurowy Park Kraków od Atal

Postautor: MieszkaniecblokuC » 16 cze 2016, 10:48

A dziekuję ,a Ty Iwan w na który blok sie zapatrujesz ,ewentualną strone ?
dzisiaj mnie chyba nie będzie,także oczekuj zdjęc jutro ...a jedynie moge Ci opisać tyle ze wiekszość budynków jest okryte taką siatką ,i robią tarasy,podsypy ,ocieplony został blok A i C niewiem jak z B bo sie nim nie interesowalem,ale na bloku A ,pojawiła sie juz cegiełka...i wstępny tego wygląd..kwestia fugi i blok A od przodu gotowy ..Lepszego Miejsca Niz To ,nie znajdziesz ...działka obok jest za mała zeby cos postawić,do tego dowiadywałem sie i jest tam od lat nie wyjasniona sprawa prawna...Mówie o działce zaraz obok składu budowlanego,z tyłu tez nam nie groźi ...Troszke zebrałem informacji na temat osiedla,i od znajomych developerow..Atal Jak najbardziej ,pewny developer..Tymbardziej Normalny program ratalny
20/80 ,czynsz z tego co pamiętam tez trzeba maksymalnie liczyć 6,50 od metra ze wszystkim :) Acha i dodajmy tez plusy Lidla,który bedzie nie zastąpionym parkingiem dla gości,czy tez 3,4 samochodów ...miejsc nam nie zabraknie,o powietrze tez nie ma sie co martwić


snapp
Posty: 18
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:58

Re: Przyszli mieszkańcy inwestycji Lazurowy Park Kraków od Atal

Postautor: snapp » 05 wrz 2016, 12:22

MieszkaniecblokuC pisze: Acha i dodajmy tez plusy Lidla,który bedzie nie zastąpionym parkingiem dla gości,czy tez 3,4 samochodów ...miejsc nam nie zabraknie,o powietrze tez nie ma sie co martwić

Aż tak bym się nie rozpędzał z tymi samochodami. Radzę podjechać najpierw na parking i przeczytać regulamin, jak ciągle za dnia i w nocy parking będzie pełen to w końcu lidl się tym zainteresuje.

iwan
Posty: 42
Rejestracja: 10 lut 2016, 0:29

Re: Przyszli mieszkańcy inwestycji Lazurowy Park Kraków od Atal

Postautor: iwan » 05 wrz 2016, 14:01

Myślę, że jeśli parking będzie wykorzystywany rozsądnie, to nie będzie problemu, jeśli goście wpadną do kogoś na godzinkę czy dwie, to nikomu to pewnie nie będzie przeszkadzało. Ale jeśli ludzie zaczną zostawiać tam samochody na stałe, to wprowadzą ograniczenia. Podobnie było w innych przypadkach, w których parkingi pod supermarketami wykorzystywane są przez mieszkańców sąsiednich osiedli. Tak jest choćby pod Krokusem, pod Castoramą na Pilotów pracownicy okolicznych biurowców nie mogą zostawiać samochodów i tak dalej... :)



Wróć do „Lazurowy Park Kraków - forum mieszkańców osiedla od Atal”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości