Lazurowy Park - Atal buduje w Bronowicach zdjęcia na forum

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji, którą prowadzi deweloper Atal - Lazurowy Park w Krakowie. Zapraszamy do omawiania spraw związanych z osiedlem.
alek83
Posty: 59
Rejestracja: 01 lut 2016, 22:07

Lazurowy Park - Atal buduje w Bronowicach zdjęcia na forum

Postautor: alek83 » 26 lut 2016, 18:31

A mnie się udało wybrać dzisiaj w okolice, w których Atal buduje inwestycję Lazurowy Park i zrobiłem trochę fotek :D Trochę czasu mnie tam nie było, a tu już stoją budynki i beton nadal się leje :!: Zaczyna to wyglądać naprawdę nieźle

Obrazek

Podobają mi się te duże okna w inwestycji, to że będą wyższe niż standardowo, powinno być dzięki temu dosyć jasno w mieszkaniach, a od tek strony to się chyba przyda, bo to od północy ;) W każdym razie ściany osłonowe też ładnie rosną. Ładnie tu widać też zbrojenia trzeciego piętra :)

Obrazek

A w głębi widać kolejny budynek osiedla Lazurowy Park, dobrze że deweloper Atal nie stawia tu pojedynczo każdego bloku, po skończeniu wcześniejszego, tylko wszystko na raz. Inaczej mielibyśmy plac budowy pod oknami przez kilka lat.

Obrazek

Kolejny budynek i tu już stoją betonowe ściany trzeciego piętra. Kręcili się tam też robotnicy, cały czas jest tam spory ruch.

Obrazek

No i czwarty budynek, tam już jest kompletne 3 piętro i zbrojenia wyszły już na czwarte, więc pewnie jest i nad nim wylana płyta stropowa :)

Obrazek
Obrazek

Jak się Wam podoba przebieg budowy, wygląda na to, że idzie bardzo dobrze, tym bardziej, że zima była dosyć łaskawa dla budowlańców. A teraz robi się już wiosna i w okolicy słychać śpiew ptaków :) Super jest to, że w okolicy zostało sporo większych drzew, mam nadzieję, że nic się nim nie stanie zanim zaczniemy mieszkać na osiedlu :)


Murzyn
Posty: 18
Rejestracja: 01 lut 2016, 10:05

Re: Lazurowy Park - Atal buduje w Bronowicach zdjęcia na forum

Postautor: Murzyn » 20 mar 2016, 21:28

Byłem dziś na Lazurowy Park i wygląda na to, że coś tam się buduje, że coś tam idzie do przodu ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tak poważnie, to w porównaniu do poprzedniego posta kolegi alek83, każdy z budynków I etapu jest już na swoim ostatnim poziomie. Niektóre mieszkania w budynkach 1A i 1B mają już zamontowane okna. Moim zdaniem narożne okna robią bardzo dobrą robotę.

W przyszły weekend postaram się wrzucić kilka dodatkowych zdjęć wszystkich budynków w Lazurowy Park.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2016, 15:06 przez Murzyn, łącznie zmieniany 1 raz.

alek83
Posty: 59
Rejestracja: 01 lut 2016, 22:07

Re: Lazurowy Park - Atal buduje w Bronowicach zdjęcia na forum

Postautor: alek83 » 21 mar 2016, 0:54

Dzięki @Murzyn, ja właśnie trochę czasu nie miałem okazji się tam wybrać, ale generalnie robi wrażenie to, jak szybko idzie im budowa osiedla lazurowy Park w Bronowicach. Teraz to wszystko zaczyna już nabierać realnego kształtu i można sobie wyobrazić mniej więcej, jak całość będzie się prezentowała i jaki będzie jej układ, bo wiadomo, że nigdy wizualizacje nie oddadzą wszystkiego :idea:

A jak okolica, widać już wiosnę w sąsiedztwie ulicy Filtrowej? ;)


Murzyn
Posty: 18
Rejestracja: 01 lut 2016, 10:05

Re: Lazurowy Park - Atal buduje w Bronowicach zdjęcia na forum

Postautor: Murzyn » 21 mar 2016, 11:29

alek83, bardziej słychać. ;) Generalnie cisza, spokój, ptaszki śpiewają. Jak na środek miasta, to jest bardzo cicho - przynajmniej w weekend. :)

michal128
Posty: 22
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:33

Re: Lazurowy Park - Atal buduje w Bronowicach zdjęcia na forum

Postautor: michal128 » 23 mar 2016, 7:44

A moim zdaniem okna narożne są kompletnie bez sensu - wychodzą na północ, na sąsiedni blok, którego bliżej już postawić się nie dało. Będzie można sąsiadowi rękę przez okno podać... Trzeba będzie cały czas zasłaniać te okna roletą, jeśli ktoś będzie chciał mieć trochę prywatności.
Chodzi mi o odległość między blokiem 1A - 1B oraz 1C - 1D.
No i wygląda to (jak dla mnie) przeciętnie na razie - bloki są bardzo blisko siebie. Szkoda pięknego widoku na Lasek Wolski - za chwilę bloki całkowicie go zasłonią...

michal128
Posty: 22
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:33

Re: Lazurowy Park - Atal buduje w Bronowicach zdjęcia na forum

Postautor: michal128 » 23 mar 2016, 8:57

A co do wiosny - tak - przy Filtrowej ptaszki śpiewają.

Dodatkowo:
- szumią silniki samochodów z ul. Na Błonie,
- hałasują budynki Mleczarni,
- niedawno ustawiono zakaz zatrzymywania się na chodniku przy Filtrowej, dzięki czemu samochody przeniosły się na drugą stronę ulicy, aby robić błoto tuż przy korycie Młynówki (no i zmniejszyła się ilość miejsc parkingowych ogólnodostępnych przy ulicy),
- straszą blaszane garaże,
- straszą góry śmieci na dzikim wysypisku tuż pod oknami bloku nr 3,
- smuci zaniedbana Młynówka Królewska.
- śmieszy dziwaczny kształt budynków (ściany po skosie - mieszkania będą bardzo ustawne;) )
- zażenowanie wzbudza nazwa osiedla.

Poza tym jest w miarę okej, posta napisałem dlatego, że coś za dużo na forum się pojawia zachwytów.
Osiedle jest niezłe jak na krakowskie standardy co nie znaczy, że jest dobrze. Jest po prostu syf trochę mniejszy niż gdzie indziej.

Mars
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2016, 17:32

Re: Lazurowy Park - Atal buduje w Bronowicach zdjęcia na forum

Postautor: Mars » 28 mar 2016, 11:34

michal128 pisze:A co do wiosny - tak - przy Filtrowej ptaszki śpiewają.

Dodatkowo:
- szumią silniki samochodów z ul. Na Błonie,
- hałasują budynki Mleczarni,
- niedawno ustawiono zakaz zatrzymywania się na chodniku przy Filtrowej, dzięki czemu samochody przeniosły się na drugą stronę ulicy, aby robić błoto tuż przy korycie Młynówki (no i zmniejszyła się ilość miejsc parkingowych ogólnodostępnych przy ulicy),
- straszą blaszane garaże,
- straszą góry śmieci na dzikim wysypisku tuż pod oknami bloku nr 3,
- smuci zaniedbana Młynówka Królewska.
- śmieszy dziwaczny kształt budynków (ściany po skosie - mieszkania będą bardzo ustawne;) )
- zażenowanie wzbudza nazwa osiedla.

Poza tym jest w miarę okej, posta napisałem dlatego, że coś za dużo na forum się pojawia zachwytów.
Osiedle jest niezłe jak na krakowskie standardy co nie znaczy, że jest dobrze. Jest po prostu syf trochę mniejszy niż gdzie indziej.

Chyba trochę przesadzasz, wolę mieć średnio zagospodarowane sąsiedztwo niż tony betonu jak na ruczaju, każdy lubi coś innego, według mnie miejsce bardzo dobre, a że żyjemy w kraju gdzie dbanie o porządek jest na ostatnim miejscu no trudno za 100 lat pewnie się to zmieni.

emigie
Posty: 40
Rejestracja: 13 lut 2016, 13:47

Re: Lazurowy Park - Atal buduje w Bronowicach zdjęcia na forum

Postautor: emigie » 28 mar 2016, 16:58

Każdy ma prawo do swojego zdania :-)
Niestety w miastach z tak długą historią jak KRK, trudno znaleźć miejsca, które będą łączyły w sobie świetną lokalizację, idealny porządek w otoczeniu, do tego ciszę, niską cenę itd. ;-)
Nowe mieszkanie to zazwyczaj kompromis. Można skupiać się na minusach, albo myśleć o pozytywach i dodatkowo założyć, że z czasem będzie jeszcze lepiej. My stawiamy na tę drugą opcję.
Pozdrawiam świątecznie


michal128
Posty: 22
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:33

Re: Lazurowy Park - Atal buduje w Bronowicach zdjęcia na forum

Postautor: michal128 » 28 mar 2016, 18:09

Wydaje mi się, że nie przesadzam - w większości przedstawiłem po prostu fakty.

Oczywiście wg mnie również zdecydowanie lepiej to wygląda niż Ruczaj, ale nie znaczy to, że jest okej.

Na temat zalet osiedla informuje deweloper, ja skupiłem się na wadach nie dlatego, że narzekam, tylko dlatego,
że informacje, które przedstawiłem są znacznie cenniejsze dla potencjalnych przyszłych sąsiadów i sam na ich miejscu
chciałbym, żeby ktoś mi przedstawił minusy zanim podejmę decyzję.

To tyle.
Podsumowując - jest to wg mnie jedna z lepszych inwestycji w Krakowie, ale wg mnie tylko dlatego,
że inne stoją po prostu na bardzo niskim poziomie.

fredo
Posty: 164
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:35

Re: Lazurowy Park - Atal buduje w Bronowicach zdjęcia na forum

Postautor: fredo » 24 kwie 2016, 12:57

Ma ktoś jakieś nowe zdjęcia, na których można by zobaczyć, jak idą postępy budowy osiedla Lazutowy Park :?: Teraz to tam już pewnie wiosna w pełni, sam muszę się tam wybrać wreszcie, kiedy będę miał trochę czasu.

A co do wad osiedla, to nie do końca się da tak na to spojrzeć, bo ilu kupujących, tyle różnych priorytetów przy wyborze mieszkania dla siebie. Faktycznie jeśli chodzi o budownictwo mieszkaniowe w Krakowie (choć pewnie nie tylko), do zajmują się tym firmy, które są nastawione na zysk (jak to firmy), czyli muszą zmieścić możliwie dużą ilość mieszkań za zakupionej działce, ale w taki sposób, żeby nabywcy byli w stanie to zaakceptować w danych pieniądzach (relacja ceny do jakości). Na tym tle o dziwo chyba najlepiej prezentują się spółdzielnie mieszkaniowe (mają chyba jakieś ograniczenia w tym, ile mogą zarobić), zobaczcie sobie na przykład, jakie nowe kolorowe bloki na Osiedlu Bohaterów Września wybudowała SM Hutnik, jasne że lokalizacja nie jest tam idealna (choć są z widokiem na park), to jednak jeśli chodzi o formę, jak i rozkłady mieszkań i do tego cenę, bije to na głowę większość tego, co się teraz w Krakowie buduje :idea: No a jeśli ktoś chce mieć coś super pod siebie zrobione, i przestrzeń, i zieleń i wszystko to, to buduje sobie dom i ma jak chce, ale to wiadomo, kosztuje niemało :)

Mnie założenia wg których buduje Atal osiedle Lazurowy Park w Krakowie nawet się podobają, jasne że można się przyczepić do wielu spraw, ale generalnie to jest całkiem nieźle, myślę, że sporo lepiej na przykład od tego, co będzie sobą reprezentowało Zabłocie Residence, choć wiadomo, stamtąd do centrum miasta rzut beretem, a porównywalnie, albo trochę lepiej niż Bagry Park Kraków - czyli w miarę niewielkie, kameralne budynki :)

Ale mniejsza z tym, czekam z niecierpliwością na nowe zdjęcia z tej budowy w Bronowicach, jeśli ktoś ma jakieś nowe, to wrzucać :!:



Wróć do „Lazurowy Park Kraków - forum mieszkańców osiedla od Atal”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości