Oglądanie nowych mieszkań w trakcie budowy w inwestycji Lazurowy Park Atal

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji, którą prowadzi deweloper Atal - Lazurowy Park w Krakowie. Zapraszamy do omawiania spraw związanych z osiedlem.
snapp
Posty: 18
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:58

Re: Oglądanie nowych mieszkań w trakcie budowy w inwestycji Lazurowy Park Atal

Postautor: snapp » 01 paź 2016, 9:11

Murzyn pisze:Jak wrażenia po wizycie na lazurowym? Jak na ten moment wygląda zaawansowanie prac?
Mi udało się umówić na zwiedzanie na przyszły tydzień. ;)

Pomijając kwestie śmietników w budynkach o których się dowiedziałem wczoraj - wszystko inne wyglądało w porządku.


a_lec
Posty: 148
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Oglądanie nowych mieszkań w trakcie budowy w inwestycji Lazurowy Park Atal

Postautor: a_lec » 31 sty 2017, 11:32

Jak Wasze wrażenia po wizytach? Jakieś uwagi do wykończenia? Ja mam jedną i dość poważną. Wszystkie instalacje w łazienkach idą po ścianach, tzn nie są wkute. Jest to wg mnie wielki minus dla ATAL-a. Każdy z nas będzie chciał zapewne schować rury w ściany przed kładzeniem płytek.
I o ile rury z wodą wyglądają na elastyczne i powinno się je schować bez większych problemów, to z szarymi rurami odpływowymi tak łatwo nie będzie. Już się boję aby sąsiad piętro wyżej nie kombinował ze schowaniem tych rur w ścianę, bo ucinanie takiej rury w podłodze, aby zrobić kolanko w kierunku ściany źle wróży na wieloletnią szczelność takich przeróbek....
Jak na razie jest to jeden ale wielki minus wykonawcy. Co szkodziło puścić piony kanalizacyjne tak aby były zlicowane ze ścianami ?

A może boję się niepotrzebnie? Ktoś ma jakąś fachową wiedzę w kwestii schowania takiej rury jak ta na fotce?

Obrazek

emigie
Posty: 40
Rejestracja: 13 lut 2016, 13:47

Re: Oglądanie nowych mieszkań w trakcie budowy w inwestycji Lazurowy Park Atal

Postautor: emigie » 31 sty 2017, 12:08

Kurcze, my wiele szczegółów nie zobaczyliśmy w mieszkaniu, bo urządzili sobie w nim składzik materiałów wykończeniowych. I w każdym pomieszczeniu piętrzyły się panele, płytki i wanny dla sąsiadów ;-) Do tego niektóre okna zasłonięte czarną folią... Wiec to w sumie też na minus dla Atala, bo choć nie planowaliśmy jeszcze szczegółowych pomiarów, to jednak nie uprzedzili co tam zastaniemy.
Co do rur, to też jestem ciekawa czy jest się czym martwić i czy należy zakładać, że będą wyglądać podobnie we wszystkich mieszkaniach?


a_lec
Posty: 148
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Oglądanie nowych mieszkań w trakcie budowy w inwestycji Lazurowy Park Atal

Postautor: a_lec » 31 sty 2017, 13:37

Z tego co wiem w innych mieszkaniach jest tak samo.
Choć może nie jest beznadziejnie, tak teraz przyszło mi do głowy, że te rury odpływowe nie idą w dól tylko idą poziomo (oczywiście ze spadkiem 2%) w posadzce, do pionu, który jest w innej ścianie. Jeśli tak jest, chyba wystarczy odkuć wylewkę i przedłużyć w stronę ściany to kolanko widoczne na fotce.
Chyba przedwcześnie spanikowałem ;)

Murzyn
Posty: 18
Rejestracja: 01 lut 2016, 10:05

Re: Oglądanie nowych mieszkań w trakcie budowy w inwestycji Lazurowy Park Atal

Postautor: Murzyn » 31 sty 2017, 15:52

a_lec, raczej masz rację z tym, że tak jest w każdym mieszkaniu.

Tak się teraz zastanawiam - jak będzie wyglądała sprawa gwarancji/odpowiedzialności dewelopera lub podwykonawcy w przypdaku gdy nastąpi jakaś awaria rurki odpływowej/dopływowej w momencie gdy sobie jedną czy drugą umieścimy w ścianie? Niby oczywiste jest, że raczej nikt nie będzie chciał takiej ozdoby w kuchni/łazience, ale z drugiej strony czy nie będzie to jakaś opcja dla dewelopera/podwykonawcy do wymigania się od odpowiedzialności w razie "W"? Na zasadzie - było dobrze i zostało uszkodzone podczas przenoszenia.

Wiktoria85
Posty: 20
Rejestracja: 11 kwie 2016, 20:11

Re: Oglądanie nowych mieszkań w trakcie budowy w inwestycji Lazurowy Park Atal

Postautor: Wiktoria85 » 31 sty 2017, 20:07

W opcji pod klucz mamy dwa lata gwarancji na wszystkie instalacje i całe wykończenie.

emigie
Posty: 40
Rejestracja: 13 lut 2016, 13:47

Re: Oglądanie nowych mieszkań w trakcie budowy w inwestycji Lazurowy Park Atal

Postautor: emigie » 31 sty 2017, 21:18

a_lec, a do czego jest ten biały przewód/kabel obok kanalizacji?

a_lec
Posty: 148
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Oglądanie nowych mieszkań w trakcie budowy w inwestycji Lazurowy Park Atal

Postautor: a_lec » 31 sty 2017, 22:19

Też się zastanawiałem co to za kabel, jak zagadkę rozwikłam, dam znać :)
Na pewno nie jest to nic wymyślonego przeze mnie. A ta konkretna fotka jest akurat z kuchni a nie łazienki (w łazience rury idą identycznie), tak więc kabel jest "kuchenny", poniżej poziomu blatu kuchennego.


a_lec
Posty: 148
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Oglądanie nowych mieszkań w trakcie budowy w inwestycji Lazurowy Park Atal

Postautor: a_lec » 01 lut 2017, 9:09

Fotki robione w listopadzie, przed tynkowaniem rozwiązały (chyba) zagadkę. Wygląda na to że to jest ten pojedynczy kabel żółto-zielony, czyli uziemienie. A biały na poprzednim zdjęciu był pewnie tylko od zaprawy. A po co taki kabel solo? Pewnie dla przeróżnych sprzętów metalowych, metalowego zlewozmywaka lub podobnych sprzętów. Taka przynajmniej jest moja teoria na dzień dzisiejszy :)

Obrazek

iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Oglądanie nowych mieszkań w trakcie budowy w inwestycji Lazurowy Park Atal

Postautor: iti » 02 lut 2017, 19:31

Jeśli chodzi o tajemniczy kabel w kuchni, to dokładnie to, co mówisz, czyli uziemienie do sprzętów kuchennych, np. zlewozmywaka. Aktualnie to jest standard w nowych inwestycjach mieszkaniowych, prawdopodobnie jakiś wymóg, bo nie tylko deweloper Atal takie rozwiązanie stosuje :) Identyczny kabel może znaleźć się gdzieś w miejscu, w którym ma być wanna lub brodzik, dzięki czemu je także można uziemić.

Rurki z wodą i odpływowe puszczone po ścianach, to niestety też teraz standard coraz częstszy, deweloperzy tłumaczą to tym, że niby chodzi o komfort akustyczny sąsiadujących mieszkań, który rzekomo rurki w ścianach miałyby zmniejszać. Większość osób wkuwa je w ściany, bo przecież zwłaszcza w łazience, nie ma co z nim zrobić (te przy toalecie, jeśli ktoś robi podwieszaną, jeszcze da się schować pod stelażem, resztę nie bardzo), w kuchni mogą być schowane za meblami. Zdarza się, że deweloperzy zakazują wkuwania rur, że niby może to się wiązać z utratą gwarancji itp., ale jak ich nie ukryć np. pod prysznicem z odpływem liniowym, czy przy podwieszanej umywalce... Będzie dobrze, fachowcy sobie z tym radzą :)



Wróć do „Lazurowy Park Kraków - forum mieszkańców osiedla od Atal”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości