Chodnik przy ul. Filtrowej i jego długość (Lazurowy Park Kraków)

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji, którą prowadzi deweloper Atal - Lazurowy Park w Krakowie. Zapraszamy do omawiania spraw związanych z osiedlem.
mariusz12
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2016, 9:32

Chodnik przy ul. Filtrowej i jego długość (Lazurowy Park Kraków)

Postautor: mariusz12 » 25 lis 2016, 9:39

Pytanie do przyszłych sąsiadów:
czy chodnik przy ul. Filtrowej (który podobno ATAL zobowiązał się zbudować) zakończy się przy furtce przy budynku 1C, czyli w krzakach i błocie (jak obecnie), czy będzie jakoś sensownie doprowadzony do ulicy Filtrowej lub (najlepiej) do drogi prowadzącej do składu budowlanego?
W takiej formie jak obecnie jest niestety bezużyteczny dla większości mieszkańców... Miło by było, gdyby (szczególnie dla osób z małymi dziećmi w wózkach) dojście było możliwe nie tylko wzdłuż ulicy Filtrowej lub po dziurawym chodniku, tylko właśnie choć częściowo tym nowym chodnikiem.


Murzyn
Posty: 18
Rejestracja: 01 lut 2016, 10:05

Re: Chodnik przy ul. Filtrowej i jego długość (Lazurowy Park Kraków)

Postautor: Murzyn » 25 lis 2016, 11:15

W miejscu tego brakującego fragmentu są wbite jakieś "znaczniki", które wg mnie sugerują, że chodnik będzie taki o jakim mówił nam ATAL.

mariusz12
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2016, 9:32

Re: Chodnik przy ul. Filtrowej i jego długość (Lazurowy Park Kraków)

Postautor: mariusz12 » 25 lis 2016, 12:41

Właściciele tamtejszych garaży podejrzewają, że ATAL będzie tam kładł jakieś rury, nic o chodniku nie wiedzą, a chyba powinni. Ale to tylko plotki.

W innym wątku dostałem w odpowiedzi linka do artykułu, wg niego chodnik ma być aż do ul. Na Błonie.
Młynówka Królewska obok Lazurowego Parku

Z drugiej strony spacerując wybudowanym przez ATAL chodnikiem (da się:) można zauważyć, że urywa się nagle przy bloku 1C, na końcu jest krawężnik tak jakby to miał być jego ostateczny koniec. Ale nie znam się:)


pyqpyk
Posty: 13
Rejestracja: 15 paź 2015, 9:39

Re: Chodnik przy ul. Filtrowej i jego długość (Lazurowy Park Kraków)

Postautor: pyqpyk » 05 sty 2017, 11:16

Bylem dzisiaj na budowie i czesc chodnika (po drugiej stronie filtrowej niz osiedle) jest juz zbudowana. Byly tez prace ktore wygladaly jakby kladli tez nowa nawierzchnie na jezdnie wzdluz calej filtrowej

mariusz12
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2016, 9:32

Re: Chodnik przy ul. Filtrowej i jego długość (Lazurowy Park Kraków)

Postautor: mariusz12 » 05 sty 2017, 13:37

Tak, chodnik po północnej stronie Filtrowej jest już w całości gotowy (od pętli autobusowej do osiedla). Będzie nowa nawierzchnia na Filtrowej od pętli do osiedla (ale nie mam pewności, czy tak jak chodnik, tylko do osiedla, czy może do końca Filtrowej).

Nie wiem, co z błotnistym terenem przy garażach (chodzi o te po południowej stronie Filtrowej) i co z tym chodnikiem między bramką do 13C a drogą do składu budowlanego - nie miałem czasu zapytać.

Jeśli pozostanie zakaz zatrzymywania się na nowym chodniku (słuszny swoją drogą), to będzie ogromny problem z parkowaniem dla gości/osób, które nie mają miejsc postojowych na każde swoje auto. Poza odcinkiem Filtrowej od osiedla do wodociągów, nie ma gdzie parkować.

Murzyn
Posty: 18
Rejestracja: 01 lut 2016, 10:05

Re: Chodnik przy ul. Filtrowej i jego długość (Lazurowy Park Kraków)

Postautor: Murzyn » 08 sty 2017, 17:34

Droga jak narazie rozkopana od kapliczki do drogi prowadzącej do składu budowlanego.

Obrazek

Murzyn
Posty: 18
Rejestracja: 01 lut 2016, 10:05

Re: Chodnik przy ul. Filtrowej i jego długość (Lazurowy Park Kraków)

Postautor: Murzyn » 11 sty 2017, 4:47

Byłem wczoraj na Lazurowym i przy okazji dopytałem o chodnik przy 1C. Chodnik będzie kończył się przy bramce i nie będzie łączony z ul. Filtrową.



Wróć do „Lazurowy Park Kraków - forum mieszkańców osiedla od Atal”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości