Pozwolenie na budowę II etapu inwestycji Lazurowy Park od Atal

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji, którą prowadzi deweloper Atal - Lazurowy Park w Krakowie. Zapraszamy do omawiania spraw związanych z osiedlem.
a_lec
Posty: 148
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Pozwolenie na budowę II etapu inwestycji Lazurowy Park od Atal

Postautor: a_lec » 20 kwie 2017, 15:00

Ale budowa chyba jest już zakończona, tak rozumiem informację na stronie Atala: "Z dniem 17.03.2017 r. uzyskano decyzję pozwolenia na użytkowanie budynków." Gdyby budowa była w toku, żadnego pozwolenia na użytkowanie nikt by nie wydał.
A jeśli tak jest (a potwierdza fakt iż pierwsi ludzie już mieszkają) to wydaje mi się że banki bezpodstawnie wyciągają "kwadratowe jaja" z odmową kredytu.


Marzena
Posty: 7
Rejestracja: 14 gru 2016, 15:18

Re: Pozwolenie na budowę II etapu inwestycji Lazurowy Park od Atal

Postautor: Marzena » 20 kwie 2017, 21:27

W piątek przed Wielkanocą dostałam negatywna odpowiedz z banku z powodu niezakończonej sprawy z sąsiadem .

a_lec
Posty: 148
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Pozwolenie na budowę II etapu inwestycji Lazurowy Park od Atal

Postautor: a_lec » 21 kwie 2017, 10:35

Marzena pisze:W piątek przed Wielkanocą dostałam negatywna odpowiedz z banku z powodu niezakończonej sprawy z sąsiadem .

A z ciekawości, który to bank taki nadgorliwy ?
Powiedz im, że w II etapie już są oddane mieszkania, że ludzie mieszkają i że ich informacje o wstrzymanej budowie są z lekka nieświeże ;)


Mariusz82
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2017, 12:52

Re: Pozwolenie na budowę II etapu inwestycji Lazurowy Park od Atal

Postautor: Mariusz82 » 22 kwie 2017, 21:17

Obawy banku przed udzieleniem kredytu są zrozumiałe, bo jeżeli toczy się postępowanie w sprawie pozwolenia na budowę
i urząd uzna, że pozwolenie wydane zostało z naruszeniem prawa to je wycofa, a wtedy również pozwolenie na użytkowanie będzie nieważne.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/9 ... iorca.html

drabka
Posty: 22
Rejestracja: 06 kwie 2017, 13:02

Re: Pozwolenie na budowę II etapu inwestycji Lazurowy Park od Atal

Postautor: drabka » 25 kwie 2017, 12:46

Słyszałam że to tylko jakieś tam formalności, normalne że to musi trochę potrwać jak to sprawy bankowo- urzędowe.



Wróć do „Lazurowy Park Kraków - forum mieszkańców osiedla od Atal”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości