Pozwolenie na budowę II etapu inwestycji Lazurowy Park od Atal

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji, którą prowadzi deweloper Atal - Lazurowy Park w Krakowie. Zapraszamy do omawiania spraw związanych z osiedlem.
a_lec
Posty: 144
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Pozwolenie na budowę II etapu inwestycji Lazurowy Park od Atal

Postautor: a_lec » 02 sty 2017, 16:13

Witam w Nowym Roku :)
Czy ktoś coś więcej wie o problemach z tego wątku? Sprawa mnie dziś nieco więcej zaniepokoiła, dwie kolejne rezerwacje się zwolniły, są już wolne 22 mieszkania, a jeszcze kilka dni temu było wolnych tylko 18 czy 19....
Czy ktoś pytał w ATAL-u o co chodzi z tym pozwoleniem?


Insynuator
Posty: 5
Rejestracja: 21 wrz 2016, 21:44

Re: Pozwolenie na budowę II etapu inwestycji Lazurowy Park od Atal

Postautor: Insynuator » 02 sty 2017, 21:18

Witam,

Kontaktowałem się z Atalem - wszystkie pozwolenia są dostępne w siedzibie firmy, sprawa z sąsiadem według informacji od dewelopera została zamknięta pół roku temu, w tamtym okresie prace były wstrzymane na 2 tygodnie.

Insynuator
Posty: 5
Rejestracja: 21 wrz 2016, 21:44

Re: Pozwolenie na budowę II etapu inwestycji Lazurowy Park od Atal

Postautor: Insynuator » 02 sty 2017, 21:21

Co nie zmienia faktu, że ilość anulowanych rezerwacji jest zastanawiająca...


Wiktoria85
Posty: 20
Rejestracja: 11 kwie 2016, 20:11

Re: Pozwolenie na budowę II etapu inwestycji Lazurowy Park od Atal

Postautor: Wiktoria85 » 02 sty 2017, 22:47

3 odwołane rezerwacje w całym II etapie to chyba jednak niewiele, zwłaszcza że przyczyny mogą być różnorodne od problemów z kredytem począwszy. Poza tym proszę pamiętać, że pojawiły się nowe wstępne rezerwacje jeszcze nie uwzględnione w zestawieniu. Nie martwmy się niepotrzebnie. Będziemy mieć dosyć porządne mieszkania w dosyć dobrej lokalizacji :) Szczęścia w nowym roku :)

a_lec
Posty: 144
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Pozwolenie na budowę II etapu inwestycji Lazurowy Park od Atal

Postautor: a_lec » 03 sty 2017, 9:24

Też uważam, że nadmiernie nie należy się ekscytować, jednak te 3 anulowane rezerwacje pod rząd to pierwszy taki zauważony przeze mnie przypadek. A po wpisie o braku pozytywnej decyzji banku z powodu problemów z pozwoleniem nieco niepokój wzrósł :( Mam nadzieję, że nie wpłynie to w żaden sposób na przekazanie kluczy w planowanym terminie, gdyż właśnie podpisałem wszystkie umowy i dokumenty powodujące że mam gdzie mieszkać jeszcze tylko przez pół roku ;) W najgorszym wypadku dołączę do bezdomnych w pobliskich ogródkach działkowych, ha, ha ;)
A mówiąc serio, mam taką teorię, że pozwolenie jest uzależnione od podpięcia gościa do kanalizacji, a to jeszcze nie nastąpiło, i stąd kłopoty osób co miały pecha trafić na nadgorliwego analityka w banku.

Wiktoria85
Posty: 20
Rejestracja: 11 kwie 2016, 20:11

Re: Pozwolenie na budowę II etapu inwestycji Lazurowy Park od Atal

Postautor: Wiktoria85 » 03 sty 2017, 10:51

Nie wiem czy to Pana pocieszy, ale zapewniam że w razie komplikacji nie będzie Pan jedyny w tych ogródkach :)

a_lec
Posty: 144
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Pozwolenie na budowę II etapu inwestycji Lazurowy Park od Atal

Postautor: a_lec » 03 sty 2017, 11:27

:) :) :) Przynajmniej będzie się okazja poznać !

Mariusz82
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2017, 12:52

Re: Pozwolenie na budowę II etapu inwestycji Lazurowy Park od Atal

Postautor: Mariusz82 » 25 sty 2017, 12:57

Ma ktoś informacje czy sprawa została rozwiązana?


Wiktoria85
Posty: 20
Rejestracja: 11 kwie 2016, 20:11

Re: Pozwolenie na budowę II etapu inwestycji Lazurowy Park od Atal

Postautor: Wiktoria85 » 25 sty 2017, 17:51

Dziś podpisałam umowę kredytową, bank sprawdzał pozwolenia, podobno wszystko gra.

monikaka
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2017, 13:47

Re: Pozwolenie na budowę II etapu inwestycji Lazurowy Park od Atal

Postautor: monikaka » 19 kwie 2017, 18:33

Marzena pisze:Dzień dobry czy macie aktualne wiadomości dotyczące pozwolenie na budowę na etapie 2.Nie dostałam kredytu mam mieszkanie w 2 etapie ponieważ bank zażądał od atalu pozwolenia na budowę którego nie maja trzeba czekać na zakończenie sprawy z szambem ,sprawa nie jest wesoła

my też nie dostaliśmy kredytu z tego powodu
uważam jest to wina atalu że postepowanie teraz jest wznowione
przeanalizowałam całą sytuację i gdyby nie błąd projektanta w projekcie (projektant przyjął szambo o pojemności 10m3 nie majac żadnych dokumentów z których by to wynikało) a teraz próbują zrzucić winę na sąsiada i rzekome podpięcie sąsiada do kanalizacji ma zakończyć temat
tylko jak rozmawiałam z prawnikiem atalu nie umiał powiedzie kiedy to będzie...

sprawa jest poważna ponieważ jeżeli sasiad wykaże że jego szambo bylo legalnie wybudowane i mialo pojemnosc 15m3 w dacie wydania decyzji , to decyzja wydana jest z razacym naruszeniem prawa i tego boi sie bank , że w wyniku tego decyzja moze zostac uniewazniona
a bank udzielajac kredytu opiera sie na decyzji pozwolenia na budowe i na pozwoelniau na uzytkowanie (ktore de fakto tez wydane jest z warunkiem )



Wróć do „Lazurowy Park Kraków - forum mieszkańców osiedla od Atal”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości