(Etap I) Oglądanie mieszkań przed końcem budowy - Konopnicka City Park

Forum mieszkańców inwestycji Konopnicka City Park Kraków od dewelopera Activ. Jakie są plusy i minusy kupienia nowego mieszkania w tej inwestycji w Krakowie?
Cricot
Posty: 21
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:19

(Etap I) Oglądanie mieszkań przed końcem budowy - Konopnicka City Park

Postautor: Cricot » 05 kwie 2018, 10:30

Hej! czy ktoś z przyszłych mieszkańcòw ma wiedzę, jak idą prace wewnątrz budynku?
Czy ktoś z was miał okazje wejsc do środka? Po wykonaniu tynkòw i wylewek taka możliwość miała być udostępniona. ( nie ma mnie obecnie w Krakowie, stąd tyle pytań ;)


WOJTEK
Posty: 23
Rejestracja: 10 mar 2016, 13:00

Re: (Etap I) Oglądanie mieszkań przed końcem budowy - Konopnicka City Park

Postautor: WOJTEK » 14 wrz 2018, 13:39

Cześć,
My w dniu wczorajszym oglądaliśmy nasze mieszkanie. Na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało fajnie - zmiany, które zawarliśmy w projekcie były zrobione, tynki całkiem ładnie położone, ale wiadomo jakieś szczegóły mogą wyjść przy samym odbiorze. :)
Zmartwiło nas bardziej jednak kolejne opóźnienie. Wg ostatnich informacji od Activ odbiór mieszkań miał być na początku listopada, a wg Pana z firmy wykonawczej będzie to początek grudnia. Wchodząc na dziedziniec widać było, że mają jeszcze masę prac do wykonania, w garażach zaczęli dopiero wylewać żywicę. :(

Cricot
Posty: 21
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:19

Re: (Etap I) Oglądanie mieszkań przed końcem budowy - Konopnicka City Park

Postautor: Cricot » 17 wrz 2018, 17:16

Heh. Mnie w biurze ostatnio powiedziano, żeby ekipę do wykończeń rezerwować sobie na styczeń/luty. W lipcu zaś poinformowano mnie,że odbiór kluczy w pazdzierniku, przez co trzeba było aneksować umowę kredytową ( do listopada). Rozbieżności w informacjach płynących od dewelopera są niepojęte ;)


WOJTEK
Posty: 23
Rejestracja: 10 mar 2016, 13:00

Re: (Etap I) Oglądanie mieszkań przed końcem budowy - Konopnicka City Park

Postautor: WOJTEK » 18 wrz 2018, 14:54

Mnie na budowie w zeszłym tygodniu mówili, że mają termin do grudnia i muszą się z nim wyrobić i nie mogą mieć dalszych opóźnień - a podobno 3 miesiące stracili przez nasadzenia drzew bo nie mogli się z zarządem zieleni miejskiej dogadać. Tylko pytanie czy wtedy mają zakończyć pracę, czy przekazywać klucze? Bo jeśli to pierwsze to faktycznie realnie styczeń/luty na odbiory.

A co do kredytu i terminu to jaja.. W PKO BP jest zapis o wypłacie ostatniej transzy i wpisany był pierwotny termin zakończenia prac 30 czerwca 2018. Termin wiadomo było, że się opóźni. Zadzwonił Pan z banku, że musimy w takim razie aneksować umowę z nowym terminem. Dostałem od Activ nawet pismo, że planują zakończenie max do 1 listopada i taki termin podaliśmy od aneksu. A teraz wychodzi, że możliwy będzie kolejny aneks.. a koszt aneksu to jedyne 650 zł z naszej kieszeni..

Cricot
Posty: 21
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:19

Re: (Etap I) Oglądanie mieszkań przed końcem budowy - Konopnicka City Park

Postautor: Cricot » 28 wrz 2018, 12:43

Dokładnie. I nie mam żadnej pewności, czy nie będzie potrzebny jeszcze kolejny aneks do kredytu, bo nikt ( przynajmniej mnie) z biura dewelopera nie informuje o niczym. O postępach prac, o obsuwie końca budowy etc. Żadnego maila, nic. Pełen profesjonalizm.
Druga rzecz, z tym grudniem- ja nie wiem, czy to jest realny termin zakończenia budowy. Gdy ostatnio miałem okazje oglądać mieszkanie,to zszokował mnie stan części wspólnych, klatki schodowe itd. Tu i ówdzie były położone kafelki, reszta w proszku. Ile czasu potrzeba na doprowadzenie tego do ładu? nieustalone. Sądząc po tym, ile robią balkony od strony Wilgi ( miesiąc i jeszcze nie skończone, ehehe) to części wspólne może kiedyś, jakoś, wspólnymi siłami :twisted:
Żeby nie było,że wszystko zle : tynki w mieszkaniu zrobione są całkiem ładnie, okna też ok.

WOJTEK
Posty: 23
Rejestracja: 10 mar 2016, 13:00

Re: (Etap I) Oglądanie mieszkań przed końcem budowy - Konopnicka City Park

Postautor: WOJTEK » 28 wrz 2018, 14:55

Rozmawiałem z Activ w środę. Prace budowlane mają zakończyć do końca października, maksymalnie do 10 listopada - bo pytałem właśnie jak mam aneksować umowę w banku. Przepisanie własności prezes Activ naciska żeby było do końca roku, więc w takim razie odbiory pewnie musiałyby być listopad/grudzień.. A faktycznie patrząc na stopień zaawansowania prac dla mnie to nierealne. :?

Cricot
Posty: 21
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:19

Re: (Etap I) Oglądanie mieszkań przed końcem budowy - Konopnicka City Park

Postautor: Cricot » 02 paź 2018, 16:57

Wojtek, skąd te informacje o przeniesieniu własności? Jakieś wiarygodne zródło czy kolejny z wielu różnych głosów płynących z biura?
Na tablicy informacyjnej tez jest termin zakończenia robót 7.11.2018 ( zmieniony już z siódmego czerwca zdaje się) Prace na budowie mogły by być skończone w terminie, o ile by tam było więcej pracowników, a tak kilku kręcących się facetów z Telemax, jacyś inni jeszcze w garażu i więcej nie widziałem. Podjadę tam jutro i zobaczę, czy coś się przynajmniej z zewnątrz pozmieniało :twisted:

bishop
Posty: 7
Rejestracja: 14 kwie 2016, 19:33

Re: (Etap I) Oglądanie mieszkań przed końcem budowy - Konopnicka City Park

Postautor: bishop » 03 paź 2018, 9:32

Ja natomiast dostałem informację od Pana, który udostępnia lokale, że na grudzień jest przewidziane oddanie. Faktycznie w ostatnim czasie nie wielu pracowników widać na budowie, z aktualnych widocznych postępów to wykończono balkony w I etapie widoczne od strony ul. Konopnickiej. Małą ilość pracowników tłumaczę przeniesieniem ich tymczasowo na jakąś inną budowę celem dotrzymania terminu. No ale naszą też już mogliby skończyć :P
Tak z ciekawości jeśli można wiedzieć, kto planuje tam mieszkać, a kto wynajmować?


WOJTEK
Posty: 23
Rejestracja: 10 mar 2016, 13:00

Re: (Etap I) Oglądanie mieszkań przed końcem budowy - Konopnicka City Park

Postautor: WOJTEK » 03 paź 2018, 10:33

Cricot pisze:Wojtek, skąd te informacje o przeniesieniu własności? Jakieś wiarygodne zródło czy kolejny z wielu różnych głosów płynących z biura?
Na tablicy informacyjnej tez jest termin zakończenia robót 7.11.2018 ( zmieniony już z siódmego czerwca zdaje się) Prace na budowie mogły by być skończone w terminie, o ile by tam było więcej pracowników, a tak kilku kręcących się facetów z Telemax, jacyś inni jeszcze w garażu i więcej nie widziałem. Podjadę tam jutro i zobaczę, czy coś się przynajmniej z zewnątrz pozmieniało :twisted:

Pani Kasia Pietrzak-Matysiak z biura Activ, więc sami oceńcie, czy to wiarygodne info :) Jak dobrze pamiętam to termin przeniesienia własności wpisany w umowie to max 31.03.2019, więc tak naprawdę do tego czasu może im się nie spieszyć bo dopiero po tym terminie możemy mieć jakieś roszczenia.

Cricot
Posty: 21
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:19

Re: (Etap I) Oglądanie mieszkań przed końcem budowy - Konopnicka City Park

Postautor: Cricot » 04 paź 2018, 10:04

Od kierownika budowy dostałem informację pod koniec lipca, że we wrześniu na pewno będzie koniec, i uważałem, że to wiarygodne zrodlo :twisted: :) Bishop, ja kupiłem mieszkanie na własny użytek, nie na wynajem. Ale kiedyś przeglądając księgę wieczystą zauważyłem, że są osoby, które brały i po dwa mieszkania na jedno nazwisko, więc tych wynajmujących też trochę będzie :twisted:
A na budowie jakby wzmożony ruch, na zewnątrz przynajmniej. Sporo aut, i trochę ludzi się kręci, i nawet coś robią :twisted:
Być może część osób została przeniesiona na Mogilską, tam też niby termin zakończenia pierwszego budynku to trzeci kwartał 2018 R.



Wróć do „Konopnicka City Park forum - apartamenty od Activ Kraków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości