Termin zakończenia budowy osiedla - Konopnicka City Park

Forum mieszkańców inwestycji Konopnicka City Park Kraków od dewelopera Activ. Jakie są plusy i minusy kupienia nowego mieszkania w tej inwestycji w Krakowie?
Vanilla
Posty: 7
Rejestracja: 14 cze 2016, 8:22

Re: Termin zakończenia budowy osiedla - Konopnicka City Park

Postautor: Vanilla » 30 gru 2018, 15:02

Uważam, że nie ma sensu podejmować takich kroków, bowiem zgodnie z umową przeniesienie własności ma nastąpić do końca marca 2019r., wiec obecnie developer działa w granicach prawa. Co do braku robotników na budowie, to myślę, że jest to spowodowane okresem Świątecznym...oczywiście też nie mogę doczekać się przeprowadzki, zwłaszcza, że byłam przekonana iż w czerwcu br. będę mieszkać w oddanym mieszkaniu, ale umowa to umowa. W mojej ocenie brak informacji o możliwości odbioru kluczy do końca lutego 2019r lub max. połowy marca 2019r. może dopiero zacząć niepokoić. Jestesmy tez chronieni przepisami prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego, wiec pytanie czy zamiast pikiety, nie lepiej zrobić sobie melisę. Pozdrawiam serdecznie przyszłym sąsiadów :)


Cricot
Posty: 21
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:19

Re: Termin zakończenia budowy osiedla - Konopnicka City Park

Postautor: Cricot » 31 gru 2018, 12:35

Coś tam się dzieje, krzaki posadzone, drzewa posadzone, wczoraj wieczorem nawet latarnie się rozjarzyły na około bloków :twisted:

Cricot
Posty: 21
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:19

Re: Termin zakończenia budowy osiedla - Konopnicka City Park

Postautor: Cricot » 04 sty 2019, 12:12

Odbiory mają ruszyć najwcześniej od 15 lutego 2019 r, informacja z biura.


Vanilla
Posty: 7
Rejestracja: 14 cze 2016, 8:22

Re: Termin zakończenia budowy osiedla - Konopnicka City Park

Postautor: Vanilla » 04 sty 2019, 12:25

A którego etapu ? :shock:

Cricot
Posty: 21
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:19

Re: Termin zakończenia budowy osiedla - Konopnicka City Park

Postautor: Cricot » 04 sty 2019, 12:37

Vanilla pisze:A którego etapu ? :shock:

Pytałem o pierwszy. Oni dopiero obmiary robią powykonawcze...Nie jestem pewien, czy w ogóle papiery do urzędu o pozwolenie na użytkowanie są złożone skoro tak. Byłem dziś na budowie, jakieś kobiety i pan myli okna w dwójce.

Vanilla
Posty: 7
Rejestracja: 14 cze 2016, 8:22

Re: Termin zakończenia budowy osiedla - Konopnicka City Park

Postautor: Vanilla » 04 sty 2019, 12:52

Rozmawiałam teraz z przedstawicielem developera, powiedział ze jeśli nie będzie zastrzeżeń ze strony instytucji to odbiory bedą w połowie lutego br. Zadzwoniłam tez do kierownika budowy twierdzi ze dokumenty w sprawie użytkowania zostały już złożone i przy dobrych wiatrach może nawet końcem stycznia br. może być odbiór kluczy w obu etapach. Balkony na 2 budynku bedą wykonywalne w najbliższym czasie, może w tym tygodniu nawet przyjadą płyty. Przejeżdżając widziałam ze jest już plac zabaw oraz został tylko 1 kontener, reszta kontenerów została usunięta i w tym miejscu zasadzono drzewa.

peter
Posty: 24
Rejestracja: 16 paź 2016, 11:29

Re: Termin zakończenia budowy osiedla - Konopnicka City Park

Postautor: peter » 05 sty 2019, 17:14

Pan jest wyjatkowym optymistą.
Ma Pan może potwierdzenia złożenia tych pism do Urzedow ?
Bardzo Pana prosze o informacje.

johnny
Posty: 17
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:46

Re: Termin zakończenia budowy osiedla - Konopnicka City Park

Postautor: johnny » 06 sty 2019, 12:13

Nic tylko się cieszyć jakby to była prawda:)


Vanilla
Posty: 7
Rejestracja: 14 cze 2016, 8:22

Re: Termin zakończenia budowy osiedla - Konopnicka City Park

Postautor: Vanilla » 15 sty 2019, 9:16

johnny pisze:Nic tylko się cieszyć jakby to była prawda:)


Przejeżdżam codziennie obok inwestycji i niestety nic sie tam nie dzieje, stoi tylko kilka samochodów obok budynku :/ Balkony na budynku nr 2 nadal nie sa zamontowane. Sprawdziłam, wniosek o użytkowanie nie został jeszcze złożony. Podobno jutro dopiero maja mieć odbiór straży pożarnej... ehh

Cricot
Posty: 21
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:19

Re: Termin zakończenia budowy osiedla - Konopnicka City Park

Postautor: Cricot » 24 sty 2019, 14:33

Mieszkań jest okolo 347. I fajnie, że będzie więcej komisji bo tak to odbiory zajmą miesiąc z hakiem a nie dwa miesiące :twisted: i może notariusza od razu wezmą na odbiór, żeby zdążyć przed końcem marca :twisted: Byłem tam ostatnio, dwa dni temu, i balkony nadal nie zrobione, chyba, że od strony parku zaczęli. Stoją auta z instalacji grzewczych i sanitarnych, ktoś łaził z drabinami. Jak na koniec budowy to końca tam nie widać, niewiadomo czy rzekomy odbiór strażaka miał miejsce czy nie. Już nawet nie chce mi się dzwonić do tego biura, bo tyle razy ile mnie zwodzono z terminami i datami to naprawdę, niewarte tych pieniędzy z kredytu :twisted:



Wróć do „Konopnicka City Park forum - apartamenty od Activ Kraków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości