Podpisywania umów deweloperskich dotyczących mieszkań w inwestycji Konopnicka

Forum mieszkańców inwestycji Konopnicka City Park Kraków od dewelopera Activ. Jakie są plusy i minusy kupienia nowego mieszkania w tej inwestycji w Krakowie?
shahp
Posty: 52
Rejestracja: 15 mar 2016, 11:32

Re: Podpisywania umów deweloperskich dotyczących mieszkań w inwestycji Konopnicka

Postautor: shahp » 07 lip 2016, 16:30

To jest zabezpieczenie dla developera.
Jesli okazaloby sie, ze odstepujecie od umowy np bo chcecie lub przestajecie placic, nie odbieracie mieszkania, wtedy developer moze wykreslic to roszczenie z KW i odblokowac mieszkanie. Natomiast moze to zrobic tylko i wylacznie jesli udowodni powyzsze przed notariuszem, ktory wyda mu to wtedy z depozytu.
W mprzeciwnym razie kazdy klient musialby sie fatygowac sam i wykreslac ta hipoteke na swoj wniosek, a moze na przyklad zlosliwie nie chcec tego zrobic, lub nie miec czasu tego robic. Dodatkowo takie wykreslenie tez kosztuje.


bogdan
Posty: 21
Rejestracja: 25 lut 2016, 14:22

Re: Podpisywania umów deweloperskich dotyczących mieszkań w inwestycji Konopnicka

Postautor: bogdan » 08 lip 2016, 10:13

Czy ktoś już podpisał umowę deweloperską?

Adam88
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2016, 16:49

Re: Podpisywania umów deweloperskich dotyczących mieszkań w inwestycji Konopnicka

Postautor: Adam88 » 08 lip 2016, 13:43

Cześć,
również przygotowuje się do podpisania umowy deweloperskiej w najbliższym czasie.
Czy ktoś może wie, o co chodzi w punkcie i jak to rzutuje na całość?:
"1.1.1.5. w dziale IV wpisane są na rzecz Getin Noble Bank Spółki Akcyjnej z siedzibą w Warszawie:
hipoteka umowna kaucyjna do kwoty 13.729.200,00 zł" ?


ENTER
Posty: 10
Rejestracja: 24 maja 2016, 16:08

Re: Podpisywania umów deweloperskich dotyczących mieszkań w inwestycji Konopnicka

Postautor: ENTER » 12 lip 2016, 15:28

Też macie miejsce postojowe za 35 tysi?

Adam88
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2016, 16:49

Re: Podpisywania umów deweloperskich dotyczących mieszkań w inwestycji Konopnicka

Postautor: Adam88 » 13 lip 2016, 13:23

Ja osobiście nie wykupiłem, ale dokładnie taką cenę (35tys) za miejsce postojowe mi proponowali.

kokos
Posty: 59
Rejestracja: 14 lip 2016, 12:46

Re: Podpisywania umów deweloperskich dotyczących mieszkań w inwestycji Konopnicka

Postautor: kokos » 14 lip 2016, 12:53

Adam88 pisze:Ja osobiście nie wykupiłem, ale dokładnie taką cenę (35tys) za miejsce postojowe mi proponowali.

Ludzie drodzy, kupujecie mieszkania wydając grube pieniądze a nie myślicie o miejscach postojowych? Później wszystkie ulice i chodniki pozastawiane, osoba niepełnosprawna czy matka z dzieckiem nie może się przecisnąć. Nawet pełnosprawni mają kłopot. Miejsce to powinien być standard, a tak ludzie kupują mieszkania bez miejsc to i deweloperzy budują takie budynki, gdzie miejsc jest kilka. Nie stać Cię na mieszkanie z miejscem to kup mniejsze bądź w innej lokalizacji. Tak to kiedyś sami się udusimy i zablokujemy.

ENTER
Posty: 10
Rejestracja: 24 maja 2016, 16:08

Re: Podpisywania umów deweloperskich dotyczących mieszkań w inwestycji Konopnicka

Postautor: ENTER » 14 lip 2016, 15:13

kokos pisze:
Adam88 pisze:Ja osobiście nie wykupiłem, ale dokładnie taką cenę (35tys) za miejsce postojowe mi proponowali.

Ludzie drodzy, kupujecie mieszkania wydając grube pieniądze a nie myślicie o miejscach postojowych? Później wszystkie ulice i chodniki pozastawiane, osoba niepełnosprawna czy matka z dzieckiem nie może się przecisnąć. Nawet pełnosprawni mają kłopot. Miejsce to powinien być standard, a tak ludzie kupują mieszkania bez miejsc to i deweloperzy budują takie budynki, gdzie miejsc jest kilka. Nie stać Cię na mieszkanie z miejscem to kup mniejsze bądź w innej lokalizacji. Tak to kiedyś sami się udusimy i zablokujemy.


Moze z jedna uwagą. Jezeli ktos nie ma ani nie zamierza miec samochodu to nie nalezy go zmuszac do posiadania miejsca postojowego.

WOJTEK
Posty: 23
Rejestracja: 10 mar 2016, 13:00

Re: Podpisywania umów deweloperskich dotyczących mieszkań w inwestycji Konopnicka

Postautor: WOJTEK » 16 lip 2016, 10:09

Zwróćcie uwagę, że miejsca sprzedawanego jako udział w części wspólnej nie można sprzedać bez mieszkania, więc jeśli wszystkie miejsca zostaną sprzedane i np. za kilka lat ktoś będzie chciał jednak kupić takie miejsce to pozostanie mu tylko wynajem (oczywiście jeśli do tego czasu activ sprzeda je wszystkie).


ENTER
Posty: 10
Rejestracja: 24 maja 2016, 16:08

Re: Podpisywania umów deweloperskich dotyczących mieszkań w inwestycji Konopnicka

Postautor: ENTER » 27 lip 2016, 14:46

Ale cisza na forum;]

Z tego co widze to wszystkie mieszkania bez okolo 40 juz sprzedane, cena skoczyla srednio 500zl za metr na te ostatnie. U notariusza ruch jak ulu:)

bogdan
Posty: 21
Rejestracja: 25 lut 2016, 14:22

Re: Podpisywania umów deweloperskich dotyczących mieszkań w inwestycji Konopnicka

Postautor: bogdan » 06 sie 2016, 20:45

Czy ktoś z was już podpisał umowę deweloperską?



Wróć do „Konopnicka City Park forum - apartamenty od Activ Kraków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość