Wysokość zaliczek miesięcznych - rozbój w biały dzień! / Konopnicka City Park

Forum mieszkańców inwestycji Konopnicka City Park Kraków od dewelopera Activ. Jakie są plusy i minusy kupienia nowego mieszkania w tej inwestycji w Krakowie?
hala3
Posty: 4
Rejestracja: 04 lut 2019, 15:40

Re: Wysokość zaliczek miesięcznych - rozbój w biały dzień! / Konopnicka City Park

Postautor: hala3 » 29 kwie 2019, 13:51

Witam wszystkich sąsiadów :-)))
Zgadzam się z przedmówcami odnosnie wysokości zaliczek są zdecydowanie zbyt wysokie. O ile koszty mediów będą rozliczane wg.zuzycia to bulwersująca jest wysokośc zaliczki na koszty elsploatacji i opłata za zarządzanie. Obecnie mieszkam w nowym bloku (ok 8 lat) i stawka za zarządzanie nieruchomością wspólną wynosi 2 zł i zawiera już opłatę za Zarządzanie. W naszym przypadku będzi4emy płacić 2,80+0,59=3,39 zł . To naprawdę jest skandal tym bardziej jak pisali poprzednicy mamy nowy budynek na rękojmi.Tego naprawdę nikt nam nie zwróci. TA KWESTIA NIE DOTYCZY TYLKO MIESZKAŃCÓW ALE RÓWNIEŻ TYCH WYNAJMUJĄCYCH. Proszę mi wierzyć ,że trudniej będzie znaleźć najemcę gdy do odstępnego za najem doliczycie Państwo jeszcze taki czynsz.
Czy ktośc z Państwa otrzymał Uchwały wspólnoty z 1.03.2019??? czy mamy wybrany Zarząd????


peter
Posty: 24
Rejestracja: 16 paź 2016, 11:29

Re: Wysokość zaliczek miesięcznych - rozbój w biały dzień! / Konopnicka City Park

Postautor: peter » 01 maja 2019, 20:53

No wlaśnie co z Zarządem ??
Kto głosowal ostabio jakąś uchwałe z Panstwa - Mieszkanców ?.
Opłaty obecnie nie rynkowe - nie do akceptacji.

Piti
Posty: 5
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:10

Re: Wysokość zaliczek miesięcznych - rozbój w biały dzień! / Konopnicka City Park

Postautor: Piti » 03 maja 2019, 21:50

Jakos mnie to nie bulwersuje:)Zaliczka podlega rozliczeniu, mam kilka mieszkań na wynajem i tutaj globalnie zle nie wychodzi.... Nastawiam sie na wzrost wartosci nieruchomosci w czasie i licze na dobry serwis... ciezko oceniac cos w tak krotkim czasie.
Uchwal nie dostalem. Ktos wie kiedy ruszy fontanna?


peter
Posty: 24
Rejestracja: 16 paź 2016, 11:29

Re: Wysokość zaliczek miesięcznych - rozbój w biały dzień! / Konopnicka City Park

Postautor: peter » 05 maja 2019, 7:15

Proszę Pana prosze nie mylic prognoz i innymi opłatami.
Zwrot moze dotyczyc sytuacja jak Pan nie zuzyje np. wody.
A pozostałe kwoty np. podwójne zarzadzanie (garaż i mieszkanie - nie wiadomo na jakiej podstawie podwójne) winien Pan opłacać.
Zeby Panu i mnie nie dodano jeszcze stałego kosztu za zarzadzanie komorkami lokatorskimi.

Piti
Posty: 5
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:10

Re: Wysokość zaliczek miesięcznych - rozbój w biały dzień! / Konopnicka City Park

Postautor: Piti » 05 maja 2019, 22:46

Inne opłaty czyli jakie? Jedyna oplata ktora nie zostanie rozliczona to Opłata za zarzadzanie, reszta w calosci musi zostac rozliczona( prognoza, zaliczka,itp)

oplata za zarzadzanie mp to rowniez powszechna praktyka- podobnie jak podatek od nieruchomosci...:)
Ja mam negatywne doswiadczenia z innej wspolnoty- gdzie koszty eksploatacyjne zostaly bezmyslnie ustawione na zbyt niskim poziomie/ efekt koncowy fatalny ... duze doplaty, brak płynnosci finansowej WM etc.

Ps. Na innej wspolnocie rowniez płace za komorke lokatorska:)

StormSunny
Posty: 246
Rejestracja: 21 sie 2019, 17:32

Re: Wysokość zaliczek miesięcznych - rozbój w biały dzień! / Konopnicka City Park

Postautor: StormSunny » 09 lis 2019, 0:57

Kurna, kupić mieszkanie i bulić tyle co za wynajem zarządcy to fajny żart.



Wróć do „Konopnicka City Park forum - apartamenty od Activ Kraków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości