Wysokość zaliczek miesięcznych - rozbój w biały dzień! / Konopnicka City Park

Forum mieszkańców inwestycji Konopnicka City Park Kraków od dewelopera Activ. Jakie są plusy i minusy kupienia nowego mieszkania w tej inwestycji w Krakowie?
tequilla
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2019, 20:51

Wysokość zaliczek miesięcznych - rozbój w biały dzień! / Konopnicka City Park

Postautor: tequilla » 06 kwie 2019, 16:37

Drodzy Sąsiedzi,
polecam zapoznać się z mailem od naszego Zarządcy i wielkością zaliczek miesięcznych.
Wysokość zaliczek może szokować, w szczególności pozycja: "zaliczka na koszty eksploatacji bieżącej" w wysokości 2,80 za m2!!!
Podczas, gdy do odrębnych pozycji wydzielono: opłatę za zarządzenie (stawka 0,59 x m2) oraz konserwację windy w wysokości 19 zł od lokalu.
Pytanie więc za co mamy płacić w ramach eksploatacji bieżącej, podczas gdy zazwyczaj koszty eksploatacji tworzą właśnie m.in. opłata za zarządzenia i konserwacja windy.
Tak wysokie wynagrodzenie dla Zarządcy, który nie będzie mieć za dużo pracy w nowiutkim budynku, w mojej ocenie to jakieś nieporozumienie.
Nieporozumienie, za które każdy z nas musi za płacić z własnej kieszeni...


johnny
Posty: 17
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:46

Re: Wysokość zaliczek miesięcznych - rozbój w biały dzień! / Konopnicka City Park

Postautor: johnny » 06 kwie 2019, 23:38

Witam,

Osobiscie nie dostałem jeszcze żadnego maila w tej sprawie. Czy znane są już wszystkie stawi za czynsz?

WOJTEK
Posty: 23
Rejestracja: 10 mar 2016, 13:00

Re: Wysokość zaliczek miesięcznych - rozbój w biały dzień! / Konopnicka City Park

Postautor: WOJTEK » 07 kwie 2019, 22:49

Ja nie dostałem takiego maila, ale otrzymalem info odnośnie opłat za miejsce postojowe - 45 zł miesięcznie.. czy ktoś posiada miejsce w innej lokalizacji i potwierdzi jakie są to koszty? Bo mnie trochę zaskoczyły :o


kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Wysokość zaliczek miesięcznych - rozbój w biały dzień! / Konopnicka City Park

Postautor: kwk » 07 kwie 2019, 23:49

45 to raczej tanio za miejsce w garażu , średnia to raczej 60-80. Btw twoja opłata to raczej zaliczka więc jeszcze warto się powstrzymać z oceną

mieszkaniec1
Posty: 5
Rejestracja: 15 lut 2019, 12:29

Re: Wysokość zaliczek miesięcznych - rozbój w biały dzień! / Konopnicka City Park

Postautor: mieszkaniec1 » 08 kwie 2019, 10:08

Opłata za msc postojowe jest przeciętna, natomiast za mieszkanie to kosmos. Coś mi się wydaje, że trzeba będzie zmienić zarządcę, nie jesteśmy dojnymi krowami, a średnio koszty eksploatacyjne z utrzymaniem części wspólnych i windą, sprzątaniem to koszt około 2,10 zł./m2

johnny
Posty: 17
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:46

Re: Wysokość zaliczek miesięcznych - rozbój w biały dzień! / Konopnicka City Park

Postautor: johnny » 08 kwie 2019, 23:37

W sumie dostałem dzisiaj maila z wielkością zaliczek miesięcznych i trochę dużo to wychodzi... Rozumie, że na razie będzie to stała wartość do puki nie zmienimy zarządcy?

mieszkaniec1
Posty: 5
Rejestracja: 15 lut 2019, 12:29

Re: Wysokość zaliczek miesięcznych - rozbój w biały dzień! / Konopnicka City Park

Postautor: mieszkaniec1 » 09 kwie 2019, 8:44

Ja napisałam maila w sprawie wyjaśnienia wysokości zaliczek, ale myślę, że wszystko rozstrzygnie się na zebraniu wspólnoty. Kwoty są kosmiczne i zupełnie nie potrzebna większość zaliczek, bo budynek objęty się 5 letnią rękojmią.

wioletta
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2019, 14:54

Re: Wysokość zaliczek miesięcznych - rozbój w biały dzień! / Konopnicka City Park

Postautor: wioletta » 10 kwie 2019, 14:58

Jakiekolwiek decyzje o zmianie zarządcy możemy podejmować w momencie kiedy zgodna będzie przynajmniej połowa właścicieli i dodatkowo wszystkie te osoby muszą mieć już akty notarialne. Poruszaliśmy tą kwestie w szerszym gronie na słynnym portalu społecznościowym. Oczywiście też uważam, że stawki są zbyt wysokie. Orientowaliśmy się wśród znajomych w tej kwestii i wszyscy czynsz mają znacznie niższy za za taki sam, a nawet większy metraż.


peter
Posty: 24
Rejestracja: 16 paź 2016, 11:29

Re: Wysokość zaliczek miesięcznych - rozbój w biały dzień! / Konopnicka City Park

Postautor: peter » 10 kwie 2019, 22:42

Jak mozna naliczac zarzadzanie za lokal i jeszcze raz zarzadzanie za garaz ?
Te koszty szokują poza oczywiscie funduszem remontowym na ktory warto zbierac od samrgo poczatku bo nieruvhomosc jest duza.
Bardzo wazne,
Jeszcze przed wakacjami prosze Panstwa nalezy zorganizowac zebranie nas - Członków z Zarzadcą.
Co Panstwo o tym myslicie ?

Piti
Posty: 5
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:10

Re: Wysokość zaliczek miesięcznych - rozbój w biały dzień! / Konopnicka City Park

Postautor: Piti » 18 kwie 2019, 0:22

Ale przeciez to sa zaliczki ktore w 100 % podlegaja rozliczeniu. Stawka zarzadcy to raczej jedna z niższych...ja osobiscie lubie dostawac zwrot raz do roku aniżeli dopłacać....najwazniejsze teraz to podejscie Zarzdacy do usuwania ustarek i na tym nalezy sie skupic..... po roku mozna ocenic a nie po miesiacu



Wróć do „Konopnicka City Park forum - apartamenty od Activ Kraków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości