Naprawa usterek w nowym mieszkaniu nieodebranym od dewelopera - Na Lotnisku 1

Forum przeznaczone dla przyszłych mieszkańców inwestycji Osiedle Na Lotnisku 1 Kraków, którego budowniczym jest deweloper Acatom. Wybór mieszkania, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
Docent
Posty: 8
Rejestracja: 25 lis 2016, 12:18

Naprawa usterek w nowym mieszkaniu nieodebranym od dewelopera - Na Lotnisku 1

Postautor: Docent » 13 lut 2018, 14:49

Pani Sąsiadko, pisała Pani, że miała Pani odbiór mieszkania już 24 stycznia. Czy można wiedzieć w jakim terminie deweloper usunął i czy w ogóle podjął się usunięcia wszystkich wyszczególnionych w protokole usterek? Mamy już połowę lutego, zakładam więc, że otrzymała już Pani klucze do mieszkania.


ggmm
Posty: 4
Rejestracja: 01 paź 2017, 22:23

Re: Naprawa usterek w nowym mieszkaniu nieodebranym od dewelopera - Na Lotnisku 1

Postautor: ggmm » 13 lut 2018, 17:58

Ja spisywałam notatkę 23-go stycznia a klucze odbieram jutro (14.02)

sasiadka
Posty: 26
Rejestracja: 20 mar 2017, 13:29

Re: Naprawa usterek w nowym mieszkaniu nieodebranym od dewelopera - Na Lotnisku 1

Postautor: sasiadka » 14 lut 2018, 9:52

Docent, jeszcze nie otrzymałam kluczy, mimo że jest połowa lutego, deweloper ma jeszcze czas. U mnie została jeszcze szyba do oględzin(duża rysa), a czas realizacji zależy od producenta. Miałam zgłoszonych bardzo dużo usterek więc muszę być cierpliwa:D Jestem ciekawa ile z nich zostało poprawionych.

ggmm , czy miała Pani dużo zgłoszonych usterek i wśród nich miała Pani m. in. rysę na szybie? Kiedy Acatom powiadomił Panią o odbiorze kluczy?


ggmm
Posty: 4
Rejestracja: 01 paź 2017, 22:23

Re: Naprawa usterek w nowym mieszkaniu nieodebranym od dewelopera - Na Lotnisku 1

Postautor: ggmm » 14 lut 2018, 13:56

Jeśli chodzi o usterki to głównie krzywe ściany i podłogi. Do tego brudne ramy okna, barierka na balkonie obklejona folią oraz brak dylatacji w jednym pokoju.

Niestety proszę nie być pewnym na 100% że wiadomość o odbiorze kluczy jest równoznaczna z naprawieniem wszystkich usterek - u nas wciąż w jednym miejscu podłoga była do szlifowania + została mała rysa na ramie okna (ale na zewnątrz). Stwierdziliśmy, że mimo to odbieramy klucze bo te dwie drobne rzeczy już sobie sami poprawimy a nie chcemy czekać kolejnych tygodni na odbiór i podłączenie prądu.

Na odbiór kluczy panie z biura umawiają telefonicznie kilka dni wcześniej jak dostana informację że mieszkanie jest gotowe.

qwe
Posty: 5
Rejestracja: 06 kwie 2016, 23:48

Re: Naprawa usterek w nowym mieszkaniu nieodebranym od dewelopera - Na Lotnisku 1

Postautor: qwe » 06 mar 2018, 14:00

Witam,

Mam do Was takie pytanie, jak w waszych mieszkaniach wyglądał stan balustrady balkonowej? W moim przypadku obróbka blacharska na balkonie jest w bardzo słabym stanie, poplamiona i brudna, ma również odpryski, ogólnie od pierwszego odbioru technicznego nic z nią nie zostało zrobione (rozumiem że to może przez kwestie mrozów w ostatnim czasie). I czy przy odbiorze mieszkania mieliście wymyte okna? Podobno ze względu na warunki atmosferyczne mogę nie być one dokładnie umyte (info z biura sprzedaży), więc wtedy sam mam podczas odbioru je myć i szukać rys na szybie? ;)

sasiadka
Posty: 26
Rejestracja: 20 mar 2017, 13:29

Re: Naprawa usterek w nowym mieszkaniu nieodebranym od dewelopera - Na Lotnisku 1

Postautor: sasiadka » 07 mar 2018, 15:49

Nie przyglądałam się obróbce blacharskiej, nie pamiętam w jakim stanie była w dniu odbioru. Za to zakończenie obróbki blacharskiej nie było zabezpieczone i to nam poprawili. Połączenie obróbek blacharskich ze ścianą zewnętrzną powinno być uszczelnione materiałem elastycznym, a była taka szpara.
Okna były u mnie czyste i jedno było zarysowane i wymienione. ;)



Wróć do „Osiedle Na Lotnisku 1 Acatom Kraków - forum mieszkańców inwestycji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość