Zalety i wady zakupu mieszkania w Krakowie na Os. Na Lotnisku 1

Forum przeznaczone dla przyszłych mieszkańców inwestycji Osiedle Na Lotnisku 1 Kraków, którego budowniczym jest deweloper Acatom. Wybór mieszkania, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
angelo
Posty: 39
Rejestracja: 02 mar 2016, 21:09

Zalety i wady zakupu mieszkania w Krakowie na Os. Na Lotnisku 1

Postautor: angelo » 02 mar 2016, 21:31

Wstępnie udało mi się zarezerwować nowe mieszkanie w inwestycji, której sprzedaż rozpoczął ostatnio deweloper Acatom, która powstaje pod adresem Osiedle Na Lotnisku 1 w Krakowie :) Co prawa jeszcze na 100% się nie zdecydowałem, ale całkiem podoba mi się ten projekt. Przede wszystkim dla mnie jest to całkiem dobra lokalizacja w naszym mieście, mieszkałem kilka lat niedaleko miejsca, w którym ten budynek ma powstać i bardzo dobrze wspominam ten okres. Zaletą jest tu dla mnie także to, że blisko są Planty Bieńczyckie, a lubię mieć trochę zieleni niedaleko :D To tego w okolicy są szkoły i cała infrastruktura co jest dosyć ważne i do tego komunikacja z resztą Krakowa jest całkiem niezła :idea: Jako wada może być chyba uznana niewielka ilość miejsc parkingowych powstających w ramach inwestycji Na Lotnisku 1 oraz to, że w okolicy nie ma ich za dużo...

Jak myślicie, co jeszcze można uznać tu za plusy, a co za minusy :?: Dajcie znać, na forum jak to widzicie :) Wszelkie zdjęcia okolicy i komentarze mile widziane. Im więcej informacji będzie tu można poznać przez zakupem, tym lepiej.


fredo
Posty: 162
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:35

Re: Zalety i wady zakupu mieszkania w Krakowie na Os. Na Lotnisku 1

Postautor: fredo » 10 mar 2016, 20:26

A mnie udało się znaleźć (dzięki Facebookowi) pierwotny projekt budynku Osiedle Na Lotnisku 1, za który odpowiada deweloper Acatom. Ponoć wcześniej były w nim zaplanowane większe mieszkania, ale zdecydowano się jednak na opcję zmieszczenia ich większej ilości :)

Obrazek
Architekt Tadeusz Lemański

Podobała mi się ta inwestycja w tej pierwotnej wersji, szkoda, że zostało to jednak okrojone do postaci, którą znamy teraz z wizualizacji. Co ciekawe projektant, architekt czyli Tadeusz Lemański odpowiada też za inny bardzo interesujący projekt i to powstający całkiem niedaleko, on bowiem jest twórcą inwestycji na osiedlu Bohaterów Września SM Hutnik - rzadko się widzi w Krakowie tak udaną mieszkaniówkę niestety :(

hanka
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2016, 22:31

Re: Zalety i wady zakupu mieszkania w Krakowie na Os. Na Lotnisku 1

Postautor: hanka » 11 mar 2016, 22:35

kiedy i gdzie udało Ci się zarezerwować mieszkanie ? ja dzwoniłam do biura Acatomu z początkiem marca to powiedziano mi że sprzedaż ruszy od 14 marca, więc czekam żeby zapoznać się z ofertą bo też jestem zainteresowana tą lokalizacją, a ich strona dzisiaj nie działa.


angelo
Posty: 39
Rejestracja: 02 mar 2016, 21:09

Re: Zalety i wady zakupu mieszkania w Krakowie na Os. Na Lotnisku 1

Postautor: angelo » 13 mar 2016, 0:35

Ech... no dobra, pospieszyłem się trochę, bo jak przyszło do konkretów, to jednak się okazało, że najwcześniej w przyszłym tygodniu być może będzie można rezerwować i rozpoczynać procedury zakupu... Wybacz @hanka, że wprowadziłem zamieszanie, też muszę jeszcze zaczekać :) Daj znać, jak będziesz wiedziała coś wcześniej, w każdym razie ja poluję na jakieś niewielkie mieszkanie dwupokojowe w inwestycji Na Lotnisku 1 Kraków od Acatom, najlepiej na jakimś wyższym piętrze i z wystawą południową albo zachodnią :idea: A Ty co chciałabyś znaleźć dla siebie :?:

hanka
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2016, 22:31

Re: Zalety i wady zakupu mieszkania w Krakowie na Os. Na Lotnisku 1

Postautor: hanka » 14 mar 2016, 14:12

też jestem zainteresowana mniejszym metrażem tzn. ok 50 m2 i jestem ciekawa jakie będą rozkłady no i przede wszystkim ceny. niestety nie będzie można nabyć w tej inwestycji mieszkań w ramach mdm tak jak na srebrnych orłów.

angelo
Posty: 39
Rejestracja: 02 mar 2016, 21:09

Re: Zalety i wady zakupu mieszkania w Krakowie na Os. Na Lotnisku 1

Postautor: angelo » 14 mar 2016, 15:50

To już wiadomo, że ceny nowych mieszkań w Krakowie w inwestycji Osiedle Na Lotnisku 1 od Acatom będą na tyle wysokie, że nie będą kwalifikowały się do dopłat MdM :?: Skąd masz takie informacje :?: Liczyłem na to właśnie, że jednak będzie można wziąć taką dotacje tam...

DiaBel
Posty: 1
Rejestracja: 02 mar 2016, 15:54

Re: Zalety i wady zakupu mieszkania w Krakowie na Os. Na Lotnisku 1

Postautor: DiaBel » 15 mar 2016, 15:10

Witam,

Byłem wczoraj w biurze aby zorientować się jak wyglądają mieszkania oraz metraż.
1.Nie wiem kto to projektował ale żadne z mieszkań ok 55m2 nie jest ustawne. W każdym z nich trzeba by było ścianki w innych miejscach stawiać aby to miało jakikolwiek sens.
2. Cena mieszkań. Jak zawsze kontrowersyjny temat ale wiem że zawsze może być drożej ale patrząc że Acatom na srebnych orłach miał cene od 4300 do 5100 a tutaj ma od 5500 do 6500. Takie ceny mieszkań to można szukać bliżej centrum a nie w NH. A 400 m dalej i bliżej do komunikacji miejskiej jest inwestycja złota jesień gdzie za mieszkanie 76,87 m2 trzeba zapłacić tyle samo co za mieszkanie w acatomie za metraż 60 m2 albo nawet Avia gdzie ceny są w okolichac 4700 za m2 a ceny jak w Grzegórzki Parki (6700)
3. Z automatu jak cena jest 5500 to nie ma co się starać o mdm czyli o 25 tys i wiecej.
4. Balkon niby nie wliczony w cenę ale mieszkanie z małym balkonem jest po 5500 lecz z większym jest już po 6500 i to nawet przy metrażu 28m2 bo w końcu trzeba sobie jakoś odbić brak dodatkowej powierzchni.

Naprawdę chciałem tam kupić mieszkanie ale projekty mieszkań do przerobienia a sama cena mówi jakby to miało być tuż przy centrum miasta.

kosadk
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2016, 20:32

Re: Zalety i wady zakupu mieszkania w Krakowie na Os. Na Lotnisku 1

Postautor: kosadk » 21 mar 2016, 20:38

Lokalizacja może dobra , ale towarzystwo szczurów i osobników spod monopolowego na łące obok wątpliwa przyjemność.


fredo
Posty: 162
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:35

Re: Zalety i wady zakupu mieszkania w Krakowie na Os. Na Lotnisku 1

Postautor: fredo » 11 kwie 2016, 22:16

Akurat jeśli chodzi o osobników spod monopolowego, to zawsze może się tak zdarzyć, że się tacy gdzieś zalęgną, nie muszą to być wcale okolice starego osiedla. Może być też nowe, wystarczy tylko, że będzie odpowiednio atrakcyjne ;) Mnie podoba się ta lokalizacja, stosunkowo blisko jest stamtąd do tramwaju, a pewnie kiedyś będzie jeszcze bliżej :idea: Miejsce mi odpowiada, ale przydałoby mi się, żeby jednak rozkłady nowych mieszkań były tam nieco lepsze... Choć jeszcze zastanawiam się nad optymalnym dla mnie rozkładem.

rozi
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2016, 18:12

Re: Zalety i wady zakupu mieszkania w Krakowie na Os. Na Lotnisku 1

Postautor: rozi » 16 kwie 2016, 18:20

Witajcie przyszli sąsiedzi. Ja właśnie zarezerwowałem sobie mieszkanko ;) . Okolica wg. mnie fajna. Wokół dużo zieleni, blisko sklepy, do tramwaju.
Słyszalem , że przed blokiem (za DH Wanda) kiedyś postawią jeszcze Aldi - to nawet lepiej. Jest pewność, że przed oknami nie wyrośnie kolejny wysoki budynek zasłaniający widoki. Fakt - jedyny mały minus z tym parkowaniem, ale trzeba będzie sobie jakoś poradzić- wzdłuż ulicy, przed Wandą lub gdzieś w osiedlu...albo właśnie na parkingu Aldi-ego :lol: Piszcie- to będzie raźniej



Wróć do „Osiedle Na Lotnisku 1 Acatom Kraków - forum mieszkańców inwestycji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości