[Bud H] Polecanefirmy wykonczeniowe - Reduta Kraków [Dom-Bud]

Forum mieszkańców inwestycji Reduta od Dom-Bud Kraków. Zapraszamy do dyskusji o nowych budynkach, wyrażania tego, jakie są o nich opinie i załatwiania spraw sąsiedzkich.
Majkel93
Posty: 2
Rejestracja: 08 kwie 2020, 9:12

[Bud H] Polecanefirmy wykonczeniowe - Reduta Kraków [Dom-Bud]

Postautor: Majkel93 » 13 kwie 2020, 19:08

Witam,
Szukam opinii na temat firmy wykończeniowej Excellent, której ulotki można pobrać w biurze Dombud'u. Czy ktoś może z państwa korzystał z ich oferty, może przy okazji wykończeń mieszkań w innych budynkach na Reduta lub jakichkolwiek zelbetowych wykonaniach?
Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Michał


MaciejKrakow
Posty: 2
Rejestracja: 07 lip 2020, 12:15

Re: [Bud H] Polecanefirmy wykonczeniowe - Reduta Kraków [Dom-Bud]

Postautor: MaciejKrakow » 07 lip 2020, 12:17

Szczerze odradzam współpracę z firmą Excellent oraz ich podwykonawcami.

Na pierwszy rzut oka remont wykonany sprawnie i szybko, jak się później okazało - zbyt szybko.

Długa lista usterek, z których większość została w miarę szybko usunięta. Jeśli chodzi o inne (np. zbyt szerokie fugi w cegle na ścianie, za wąskie półki w szafie (niezgodnie z projektem), pękające ściany, niepomalowany aneks kuchenny) - zdecydowałem się nie robić z tego kłopotu. Do tego z remontowanego mieszkania zniknął w cudowny sposób zapas paneli i płytek już po ich całkowitym ułożeniu.

Najlepsza część historii zaczyna się jednak dziać w niecały miesiąc po odbiorze mieszkania, kiedy to okazało się, że pod panelami jest wilgoć, a część z nich jest już spleśniała. Wszystkie próby szczelności i badania wilgotności wskazują na szczelne instalacje, a najpewniejszą przyczyną stanu rzeczy jest, to że ekipa remontowa spuszczała wodę z grzejników bezpośrednio na wylewkę (czego zresztą byłem nieświadomym wtedy świadkiem), a panele kładła na takiej wylewce w zaledwie kilka dni później (środek stycznia).

Jakby tego było mało, porysowane zostały wszystkie (!) 80 płytek w aneksie kuchennym, które nadawały się tylko do skucia i wymiany.

Oczywiście wszystkie te usterki oznaczały dla mnie dodatkowe koszty (jak choćby wynajem specjalistycznej firmy do pomiarów wilgotności czy też wynajem innego mieszkania do czasu kiedy nie będę się mógł wprowadzić), nie licząc rzecz jasna niekończących się godzin jakie musiałem poświęcić aby doprowadzić mieszkanie do stanu używalności.

Koniec końców mieszkanie odebrałem ponad 3 miesiące po uzgodnionym terminie. Firma odmawia zapłaty kary umownej czy też rekompensaty poniesionych przeze mnie kosztów, strasząc odpowiedzialnością prawną za publikację tej opinii.

Reasumując, jeśli myślicie, że wydacie niewiele więcej za remont, ale w tej cenie będziecie mieli bardzo dobrą jakość, zaoszczędzicie czas, odbierzecie mieszkanie w terminie a firma będzie honorowała zapisy umowy, to jesteście w bardzo dużym błędzie.

Grzegorz Wilk
Posty: 1
Rejestracja: 07 lis 2020, 10:37

Re: [Bud H] Polecanefirmy wykonczeniowe - Reduta Kraków [Dom-Bud]

Postautor: Grzegorz Wilk » 08 lis 2020, 10:39

Dzień dobry.
Tak korzystałem z usługi miłego Pana który wykończył mi 3 mieszkania .
Nic mnie nie obchodziło dałem klucze zaliczkę i kontakt był tylko przez telefon ,polecam (Maciek 574798765)

Grzegorz Wilk.



Wróć do „Inwestycja Reduta Kraków od Dom-Bud - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość