Opinie o Osiedlu Reduta w Krakowie od dewelopera Dom-Bud

Forum mieszkańców inwestycji Reduta od Dom-Bud Kraków. Zapraszamy do dyskusji o nowych budynkach, wyrażania tego, jakie są o nich opinie i załatwiania spraw sąsiedzkich.
Joanna
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2017, 18:52

Opinie o Osiedlu Reduta w Krakowie od dewelopera Dom-Bud

Postautor: Joanna » 14 maja 2017, 19:13

Witam serdecznie. Rozważam kupno mieszkania w tej inwestycji dla siebie (nie pod wynajem). Byłabym bardzo wdzięczna za podzielenie się ze mną opinii jak się Państwu mieszka, czy w nocy jest w miarę cicho, czy bardzo słychać co się dzieje u sąsiadów, czy dużo mieszkań jest kupionych pod wynajem, czy sąsiedzwo izby wytrzeźwień jest w jakiś sposób uciążliwe. Byłam na osiedlu i wydaje się OK, jednak poznanie zdania obecnych miszkańców będzie dla mnie bardzo cenne. Dziękuję i pozdrawiam!


ksb
Posty: 14
Rejestracja: 06 lip 2016, 8:52

Re: Opinie o Osiedlu Reduta w Krakowie od dewelopera Dom-Bud

Postautor: ksb » 15 maja 2017, 16:59

My mieszkamy na osiedlu od początku roku i jak na razie jesteśmy względnie zadowoleni. Jest raczej cicho (z wyjątkiem trwających prac remontowych, ale to normalne). Bliskość izby wytrzeźwień nie ma żadnego znaczenia. Kontakt z deweloperem ok, mogliśmy dokonać zmian w układzie mieszkania i instalacjach, ale z tego co wiem to można tego dokonać na etapie budowy. Później zmiany są już niemożliwe i trzeba kombinować na własną rękę.
Z tego co wiem to niektórzy mają teraz problemy z wyegzekwowaniem od dewelopera napraw w ramach gwarancji. W niektórych mieszkaniach pojawiają się drobne usterki niemożliwe do wykrycia w trakcie odbioru, a kontakt z panami od napraw bardzo trudny.
Dodatkowo w jednym z bloków był nieco większy problem (zalewanie garaży) i deweloper dopiero po 4 tygodniach wykrył usterkę. Mieszkańcy są delikatnie mówiąc wkurzeni na zaistniałą sytuację, ale o szczegółach lepiej się nie rozpisywać na publicznym forum : )

ragar
Posty: 438
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Opinie o Osiedlu Reduta w Krakowie od dewelopera Dom-Bud

Postautor: ragar » 15 maja 2017, 19:40

A może właśnie warto opisać, jak deweloper Dom-Bud podchodzi do kwestii radzenia sobie z usterkami i czego mogą spodziewać się jego klienci : ) Na pewno warto mieć taką wiedzę, jeśli rozważa się zakup od niego nowego mieszkania.

Inna sprawa, że usterki w nowym bloku są czymś oczywiście przykrym, ale też całkiem normalnym i niewiele jest inwestycji, które są ich całkiem pozbawione. Grunt, żeby było to coś, co da się normalnie usunąć i żeby deweloper nie uchylał się od odpowiedzialności za to : )


Joanna
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2017, 18:52

Re: Opinie o Osiedlu Reduta w Krakowie od dewelopera Dom-Bud

Postautor: Joanna » 16 maja 2017, 17:25

Dziękuję za odpowiedź. Byłam dziś w biurze poznać szczegóły oferty, ale jeszcze się trochę waham. Pozdrawiam

ksb
Posty: 14
Rejestracja: 06 lip 2016, 8:52

Re: Opinie o Osiedlu Reduta w Krakowie od dewelopera Dom-Bud

Postautor: ksb » 18 maja 2017, 13:07

Powiem tak, pracuję w nieruchomościach i zanim kupiliśmy mieszkanie oglądnęłam dziesiątki ofert różnych deweloperów, budujących w różnych częściach Krakowa i ta firma oferowała najlepsze warunki w stosunku do ceny + spełniła nasze oczekiwania w kontekście funkcjonalności mieszkania (co miało decydujący wpływ na wybór oferty). Jeżeli chodzi o nas, to nie mięliśmy żadnych problemów z mieszkaniem, ani w trakcie budowy, ani odbioru, ani teraz kiedy już mieszkamy. Nikogo w tym momencie nie reklamuję, mówię jak jest. Wiem że są mieszkania w których są jakieś usterki, ale nas to nie dotyczy. Być może zmieniłabym opinię o deweloperze jeśli okazałoby się, że w naszym mieszkaniu "coś nie gra" i nie moglibyśmy się doprosić o naprawy. Wiem tylko że takie sytuacje miały miejsce u sąsiadów, bo mówili o tym na spotkaniach wspólnoty.
Należy jednak wziąć pod uwagę również to, że już teraz jest problem z parkowaniem, za chwilę koło osiedla powstanie Park Reduta, do którego ludzie również będą przyjeżdżać samochodami, więc pod tym względem sytuacja na pewno nie będzie ciekawa. Dopiero co wyremontowana ul. Reduta już jest niewydolna komunikacyjnie (a jeszcze nawet nie została odebrana). Ale znowu, my kupiliśmy garaż podziemny, więc nas problem parkowania w większym stopniu nie dotyczy. Uwaga tylko jest taka: z tego co wiem to sprzedawali garaże tylko do mieszkań o pow. użytkowej powyżej 45 m2 (nie wiem czy w nowobudowanych blokach też tak będzie).

Joanna
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2017, 18:52

Re: Opinie o Osiedlu Reduta w Krakowie od dewelopera Dom-Bud

Postautor: Joanna » 18 maja 2017, 13:51

Dziekuje za odpowiedz. Tez planuje zakup garazu, mieszkanie, ktorym sie interesuje ma 53 m2 i na spotkaniu w firmie nie mowiono o takiej zasadzie. Tylko tyle ze nie dadza upustu na garaz bo maja ich malo. Przed budynkiem C ma byc parking ogolnodostepny dla mieszkancow, choc pewnie nie wiele to pomoze. Mi tez sie podoba projekt mieszkania, lokalizacja, cena na ktora moge sobie pozwolic, choc garaz troche drogi ale rozumiem ze to nie jest miejsce w garazu podziemnym tylko indywidualny, zabudowany garaz. Jestem swiadoma ze usterki moga sie zdarzyć, jednak grunt to odpowiednie podejscie dewelopera do tych spraw. Ja po jednym spotkaniu z przedstawicielem firmy uwazam ze obsuga klienta pozostawia wiele do zyczenia. Jednak dobrze wiedziec ze mieszkancy sa ogolnie zadowoleni. Malo odpowiedzi tez o czyms swiadczy. Jesli byloby bardzo zle mysle ze otrzymalabym ich wiecej. Serdecznie pozdrawiam ☺

luc
Posty: 633
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Opinie o Osiedlu Reduta w Krakowie od dewelopera Dom-Bud

Postautor: luc » 08 lis 2023, 9:36

Ja muszę przyznać, o ile byłem lata temu dosyć sceptycznie nastawiony do tego osiedla, pozycjonującego się jako budżetowe, to jednak teraz moja opinia o nim się zmieniła.

Obrazek

Patrząc na to, co, w jakich lokalizacjach i jak się buduje w Krakowie, to jednak standard inwestycji dewelopera Dom-Bud przy ul. Reduta jawi się jako coraz wyższy.

Obrazek

Choć przecież na plus się tam niewiele zmienia, ale raczej otoczenie rynkowe zmienia się na minus.

luc
Posty: 633
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Opinie o Osiedlu Reduta w Krakowie od dewelopera Dom-Bud

Postautor: luc » 08 lis 2023, 9:40

Co więcej, po sąsiedzku od osiedla jest Park Reduta, całkiem jednak spory. Budują w pobliżu linię tramwajową, więc dojazd w różne części miasta powinien mocno się poprawić. Są niedaleko sklepy i inne usługi.

Obrazek

Jak oceniacie to osiedle z perspektywy czasu?


Volfeer
Posty: 55
Rejestracja: 24 paź 2018, 2:34

Re: Opinie o Osiedlu Reduta w Krakowie od dewelopera Dom-Bud

Postautor: Volfeer » 12 lis 2023, 20:35

Blok na bloku, chów klatkowy jednym slowem. Jedyny plus to park w poblizu.

luc
Posty: 633
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Opinie o Osiedlu Reduta w Krakowie od dewelopera Dom-Bud

Postautor: luc » 19 lis 2023, 19:20

Volfeer pisze:Blok na bloku, chów klatkowy jednym slowem. Jedyny plus to park w poblizu.

Pokaż mi jakieś powstające aktualnie osiedla, na których wygląda to inaczej. Patrząc na Dom-Bud, to jest przykład ich osiedla przy Piasta Kołodzieja. Moim zdaniem przepaść, ale to oczywiście tyko moja opinia.



Wróć do „Inwestycja Reduta Kraków od Dom-Bud - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości