Odbiory nowych mieszkań od deweloperwa w inwestycji Reduta Dom-Bud

Forum mieszkańców inwestycji Reduta od Dom-Bud Kraków. Zapraszamy do dyskusji o nowych budynkach, wyrażania tego, jakie są o nich opinie i załatwiania spraw sąsiedzkich.
Piotr
Posty: 1
Rejestracja: 15 sie 2016, 8:45

Odbiory nowych mieszkań od deweloperwa w inwestycji Reduta Dom-Bud

Postautor: Piotr » 15 sie 2016, 8:53

Oraz na co zwrócić uwaga w wykończeniu mieszkania (wady zalety) ?
- raz oglądałem z kolegą jak kupował i pamiętam że miał porysowane szyby, jedne bardziej a na innych trzeba było znaleźć zarysowania..Ja na pewno będę przeglądał wszystkie okna przy odbiorze mieszkania.
- Kaloryfery beda w standardzie - drzwi do pokoi też?
- kaloryfery na pewno a drzwi raczej nie.


ksb
Posty: 14
Rejestracja: 06 lip 2016, 8:52

Re: Odbiory nowych mieszkań od deweloperwa w inwestycji Reduta Dom-Bud

Postautor: ksb » 22 sie 2016, 13:02

Już tylko nieco ponad miesiąc został do zakończenia budowy (zgodnie z zapisami w umowie). Jakby ktoś miał jakieś info od dewelopera dotyczące zakończenia prac/początku odbiorów to dawajcie znać ;) ja osobiście zadzwonie do nich pewnie koło połowy września żeby dowiedzieć się co i jak i ewentualnie na kiedy szykować mojego majstra na pierwszy odbiór :)

aneczka
Posty: 14
Rejestracja: 30 lip 2016, 11:36

Re: Odbiory nowych mieszkań od deweloperwa w inwestycji Reduta Dom-Bud

Postautor: aneczka » 23 sie 2016, 11:07

Miałam okazję rozmawiać z jakąś Panią z dombud (możłiwe że była kierownikiem budowy) i wspominała, że w związku z ŚDM mają niewielkie opóźnienia w budowie. Ale mówiła też że mimo tego w październiku lub listopadzie planują przekazywanie kluczy.
Wczoraj byłam w okolicy i oba budynki są już skończone z zewnątrz.
Natomiast jeżeli chodzi o odbiór to podobno warto wydać jakieś 200-300zł i mieć ze sobą specjalistę który się zajmuje takimi rzeczami. To są ludzie, którzy odebrali już dużo mieszkań i dokładnie wiedzą co i jak powinno wyglądać.


ksb
Posty: 14
Rejestracja: 06 lip 2016, 8:52

Re: Odbiory nowych mieszkań od deweloperwa w inwestycji Reduta Dom-Bud

Postautor: ksb » 23 sie 2016, 15:42

Zgadzam się całkowicie z przedmówczynią :) Ja planuję zwerbować na odbiór Pana, którego ekipa później będzie wykańczała mieszkanie. Stwierdziłam że on najlepiej wypowie się w kwestii tego co można odpuścić (bo i tak później ekipa remontowa to naprawi przy wykańczaniu), a czego odpuścić nie można. Wydaje mi się, że lepiej mieć kogoś kto się nieco bardziej zna na rzeczy, niż później pluć sobie w brodę się pożałowało kilku złotych, a usterki "wychodzą" po czasie. Ja liczę na to, że jak już zaczną się odbiory, to osoby z forum które już będą po odbiorze podzielą się informacjami jak poszło :)

grzegorz
Posty: 51
Rejestracja: 07 wrz 2016, 20:34

Re: Odbiory nowych mieszkań od deweloperwa w inwestycji Reduta Dom-Bud

Postautor: grzegorz » 07 wrz 2016, 20:39

WITAM,JA ROWNIEZ DZWONILEM DO DOMBUG W SPRAWIE TERMINU ZAKONCZENIA BUDOWY,ZE WZGLEDU NA SDM PRZECIAGNIE SIE WSZYSTKO DO KILKU DNI W PAZDZIERNIKU

Arizona
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2016, 12:18

Re: Odbiory nowych mieszkań od deweloperwa w inwestycji Reduta Dom-Bud

Postautor: Arizona » 19 wrz 2016, 12:27

Witam,
ma ktoś najświeższe wieści od DomBudu ad. przekazywania kluczy?

grzegorz
Posty: 51
Rejestracja: 07 wrz 2016, 20:34

Re: Odbiory nowych mieszkań od deweloperwa w inwestycji Reduta Dom-Bud

Postautor: grzegorz » 01 paź 2016, 22:53

Witam wszystkich,odswieze pytanie Arizony,czy wie ktos cos z sasiadow na temat odbioru mieszkan oraz kluczy,ja dzwoniac na dzien 20 wrzesnia nic nie dowiedzialem sie nowego :?: 8-)

matelko
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2016, 17:28

Re: Odbiory nowych mieszkań od deweloperwa w inwestycji Reduta Dom-Bud

Postautor: matelko » 02 paź 2016, 20:11

Witam byłem na budowie 26.09 oglądnąć nasze mieszkanie,termin oddania wrzesień nie realne mieszkanie w budynku B piętro 4 .Rozmawiałem z kierownikiem budowy twierdzi że do 10.10 maja się wyrobić i tu moje pytanie do niego czy zatrudnili ekipę z Polsatu urządzimy wasz nowy dom,bo nie bardzo w to wierzę .To co zobaczyłem ,brak drzwi mieszkania,brak barierek klatki,nie pomalowane ,brak liczników do opomiarowania mediów,czas pokaże ale na odbiór mieszkań już zacieram ręce napewno nie przejdzie na pierwszy rzut oka
1. Oczko do toalety w tym samym miejscu co pralka sic
2. Brak płaszczyzny łącżenie sufit / ściana
A to dopiero początek ( zle trafili budowlaniec po szkole z wieloletnią praktyką w zawodzie )


ksb
Posty: 14
Rejestracja: 06 lip 2016, 8:52

Re: Odbiory nowych mieszkań od deweloperwa w inwestycji Reduta Dom-Bud

Postautor: ksb » 04 paź 2016, 9:40

To ja mam wręcz przeciwne odczucia, ale mam mieszkanie w budynku A. Byłam w budynku 30.09 i wszystko o czym napisano powyżej było założone. Części wspólne - wszystko jest, drzwi od mieszkań również. Jednym słowem w mieszkaniu i budynku wszystko gotowe na odbiór :) Ale z tego co usłyszałam to w jednej z klatek w budynku B jest jakaś większa obsuwa, więc możliwe że kolega ma mieszkanie właśnie w tej klatce.
Oprócz tego dostałam info że pod koniec tygodnia mają dzwonić do przyszłych właścicieli z informacją o zakończeniu budowy i co mamy dalej robić.

adam_b5
Posty: 15
Rejestracja: 31 maja 2016, 22:58

Re: Odbiory nowych mieszkań od deweloperwa w inwestycji Reduta Dom-Bud

Postautor: adam_b5 » 04 paź 2016, 12:37

Witam,
Potwierdzam info Sąsiadki - podobno w klatce B2 mają obsuwę w klatkach schodowych, jutro idę to zobaczę. Z tego co wiem: od 17.10.2016r. mają zacząć pomału oddawać mieszkania, a co z naszą klatką B2 okaże się pod koniec tego tygodnia, bo może się okazać, że się przedłuży o tydzień dwa.

Od następnego tygodnia mają dzwonić i zapraszać po odbiór tzn "zielonych kart" aby zawrzeć umowę z tauronem. Więc coś się rusza ale szkoda, że prawdopodobnie nie każdy w tym samym czasie będzie się cieszyć z kluczy.



Wróć do „Inwestycja Reduta Kraków od Dom-Bud - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość