Wykończenie mieszkań -materiały - polecani fachowcy !

Forum mieszkańców inwestycji Reduta od Dom-Bud Kraków. Zapraszamy do dyskusji o nowych budynkach, wyrażania tego, jakie są o nich opinie i załatwiania spraw sąsiedzkich.
bedek089
Posty: 15
Rejestracja: 20 cze 2016, 20:28

Wykończenie mieszkań -materiały - polecani fachowcy !

Postautor: bedek089 » 06 lis 2016, 17:41

Witam

Założyłem taki temat ze względu na to że może się przydać w dalszym etapie wykończenia naszych mieszkań po dokonaniu odbiorów od developera .



Posiadacie jakies namiary na dobrych fliziarzy ( z polecenia ) do położenia płytek w kuchni i łazience ?


grzegorz
Posty: 51
Rejestracja: 07 wrz 2016, 20:34

Re: Wykończenie mieszkań -materiały - polecani fachowcy !

Postautor: grzegorz » 06 lis 2016, 19:29

Cos kiedys chyba obilo mi sie o uszy ze bedzie podstawiony kontener przez dewelopera na odpady po remoncie,czy jest cos takiego zrealizowane?

bedek089
Posty: 15
Rejestracja: 20 cze 2016, 20:28

Re: Wykończenie mieszkań -materiały - polecani fachowcy !

Postautor: bedek089 » 06 lis 2016, 22:13

jest jak najbardziej


bedek089
Posty: 15
Rejestracja: 20 cze 2016, 20:28

Re: Wykończenie mieszkań -materiały - polecani fachowcy !

Postautor: bedek089 » 16 lis 2016, 19:58

Witam

Wiec jak? nikt nie poleci dobrego fliziarza ?

grzegorz
Posty: 51
Rejestracja: 07 wrz 2016, 20:34

Re: Wykończenie mieszkań -materiały - polecani fachowcy !

Postautor: grzegorz » 22 lis 2016, 22:56

Witam wszystkich
Pytanko do tych ktorzy robia albo juz porobili lazienki,czy zakladal ktos lub bedzie zakladal ogrzewanie podlogowe wodne w lazience?

Z gory dzieki za odpowiedzi

danutak
Posty: 33
Rejestracja: 28 lip 2016, 11:21

Re: Wykończenie mieszkań -materiały - polecani fachowcy !

Postautor: danutak » 22 lis 2016, 23:03

Grzegorzu,
ja mam takie a'la podłogowe wodne w łazience. Realizowane przez dewelopera na etapie budowy. Dlatego a'la bo wykorzystana jest wodna na powrocie z grzejnika.
jeszcze nie wiem ile mnie za to deweloper skasuje. wiem, że można to robić potem, ale jak jest w warunkach gwarancji i rękojmi mieszkania - ingerencja w wod-kan, ogrzewanie nie jest wskazana i skutkuje utratą prawa do rękojmi. Wiem od znajomych, że różnie to wygląda u różnych deweloperów, dlatego nawet jak zastanawiałam się nad lekką zmianą to w końcu z niej zrezygnowałam - proces wyglądać miał tak:zmianę zgłaszamy do dewelopera, ten nam wycenia i wykonuje.

Grzegorzu, z tego co wiem zawsze możesz użyć mat elektrycznych pod płytkami, tylko nie wiem jak wygląda ich żywotność i energochłonność.

D

grzegorz
Posty: 51
Rejestracja: 07 wrz 2016, 20:34

Re: Wykończenie mieszkań -materiały - polecani fachowcy !

Postautor: grzegorz » 22 lis 2016, 23:07

Nawet nie wiedzialem ze mozna bylo im to zlecic,teraz zostaje prywatnie zrobic,chcialem tylko wiedziec czy nie bedzie problemu z przylaczem pod ogrzewanie wodne,z mat elektrycznych zrezygnuje bo licznik by sie obkrecil wokol siebie,danutak podlogowe ogrzewanie masz zrobione w pastikowych rurkach czy w miedzi?

danutak
Posty: 33
Rejestracja: 28 lip 2016, 11:21

Re: Wykończenie mieszkań -materiały - polecani fachowcy !

Postautor: danutak » 22 lis 2016, 23:15

Grzegorzu,
u nas ogrzewanie stało na początku listy oczekiwań, podobnie jak kilka innych rzeczy. Niestety w momencie gdy rozkładali rurki to nie było nas i nie mogliśmy tego sprawdzić - niestety. Ale podejrzewam, że to raczej plastik. Dla mnie ważne, że działa (podłoga jest ciepła) i, że gwarancję mam.

Co do licznika na ogrzewanie elektryczne - masz rację, to jest jakaś masakra i do tego psuje się, a przecież nie skujesz płytek tylko po to by wymienić matę.

I tak cieszę się, że ciepłą wodę mamy z mpc. bloki obok mają własną kotłownię albo piecyki dwufunkcyjne - zawsze mpc to jednak taniej i nie ma tego 'wspaniałego' piecyka gazowego w łazience.


grzegorz
Posty: 51
Rejestracja: 07 wrz 2016, 20:34

Re: Wykończenie mieszkań -materiały - polecani fachowcy !

Postautor: grzegorz » 22 lis 2016, 23:17

Mpec :D
Ogladalem te mieszkanis obok z tymi piecykami i cale szczescie ze nie zostalem wlascicielem
Najwazniejsza gwarancja na podlogowke,

danutak
Posty: 33
Rejestracja: 28 lip 2016, 11:21

Re: Wykończenie mieszkań -materiały - polecani fachowcy !

Postautor: danutak » 22 lis 2016, 23:21

My obecnie mieszkamy obok i niestety mamy piecyk dwufunkcyjny. Tragedia z rachunkami. Już nie mogę się doczekać przeprowadzki.

z podłogówką - może zapytaj zaufanego wykonawcę, przecież nie święci garnki lepią, albo zapytaj dewelopera co on na takie zmiany. Może ma jakiś pomysł, oni tyle lat doświadczenia mają i pewnie nie takie rzeczy widzieli.



Wróć do „Inwestycja Reduta Kraków od Dom-Bud - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość