Wybór notariusza do przeniesienia własności mieszkania (Reduta Dom-Bud)

Forum mieszkańców inwestycji Reduta od Dom-Bud Kraków. Zapraszamy do dyskusji o nowych budynkach, wyrażania tego, jakie są o nich opinie i załatwiania spraw sąsiedzkich.
aneczka
Posty: 14
Rejestracja: 30 lip 2016, 11:36

Wybór notariusza do przeniesienia własności mieszkania (Reduta Dom-Bud)

Postautor: aneczka » 22 lis 2016, 10:40

Czy wiecie jak wygląda sytuacja z podpisaniem aktu notarialnego po oddaniu budynków do użytkowania? Czy musi być on podpisany w tej samej kancelarii co umowa deweloperska? Z rozmów z kilkoma osobami, które w ostatnim czasie kupowały mieskzania wyszło, że zapłaciliśmy za umowę deweloperską dużo więcej niż oni i nie wiem czy to wina drogiej kancelarii czy samej umowy...


terens
Posty: 117
Rejestracja: 02 cze 2016, 1:31

Wybór taniego notariusza w Krakowie do przeniesienia własności mieszkania (Reduta Dom-Bud)

Postautor: terens » 22 lis 2016, 12:47

Cześć, jak najbardziej możesz sobie wskazać własnego notariusza do podpisania umowy przeniesienia własności mieszkania (podobnie jak mogłaś przy okazji umowy deweloperskiej). Na pewno jest niejeden tani notariusz w Krakowie, który robi takie rzeczy znacznie taniej, niż ci, którzy współpracują z firmami deweloperskimi :) Generalnie to klient za to płaci, więc klient może dowolnie wybrać i chyba nawet deweloperzy mają zakaz narzucania wybranej kancelarii notarialnej z góry.

aneczka
Posty: 14
Rejestracja: 30 lip 2016, 11:36

Re: Wybór notariusza do przeniesienia własności mieszkania (Reduta Dom-Bud Kraków)

Postautor: aneczka » 22 lis 2016, 13:13

Dziękuję za odpowiedź. Mam wątpliwości głownie dlatego, że w kancelraii zostały złożone do przechowania jakieś dokumenty i nie byłam pewna czy przypadkiem nie zgodizliśmy się na coś czego nie byliśmy świadomi. Nie przychodziło mi wcześniej do głowy żeby szukać notariusza osobno, ale szczerze mówiąc mocno zaczęłam się zastanawiać po tym ile zapłaciliśmy za umowę deweloperską i w dodatku po tym, że na nasze pytanie ile mniej więcej będzie kostzował akt przensiesienia własności odpowiedzieli nam, że nie są w stanie tego powiedzieć.... Wydawało mi się że powinni być w stanie określić chociaż jakiś zakres do 500zł...


grzegorz
Posty: 51
Rejestracja: 07 wrz 2016, 20:34

Re: Wybór notariusza do przeniesienia własności mieszkania (Reduta Dom-Bud)

Postautor: grzegorz » 22 lis 2016, 23:01

Rowniez zapytam czy duzo wlascicieli teraz podpisywalo koncowa umowe u notariusza z Dombud czy kazdy mial juz swojego notariusza?

danutak
Posty: 33
Rejestracja: 28 lip 2016, 11:21

Re: Wybór notariusza do przeniesienia własności mieszkania (Reduta Dom-Bud)

Postautor: danutak » 22 lis 2016, 23:10

Ja umowę deweloperską podpisałam u notariusza wskazanego przez Dom-bud. A polecacie kogoś na finał?

grzegorz
Posty: 51
Rejestracja: 07 wrz 2016, 20:34

Re: Wybór notariusza do przeniesienia własności mieszkania (Reduta Dom-Bud)

Postautor: grzegorz » 22 lis 2016, 23:21

U mnie tez podpisana poczatkowa byla u notariusza z Dombud,koncowa zastanawiam sie nad podpisaniem u innego dewelopera,nie wiem jak inni lokatorzy?

danutak
Posty: 33
Rejestracja: 28 lip 2016, 11:21

Re: Wybór notariusza do przeniesienia własności mieszkania (Reduta Dom-Bud)

Postautor: danutak » 22 lis 2016, 23:23

W sumie ja to nawet zrobiłabym tak, że poszłabym do polecanego dewelopera gdzie np. można wynegocjować zniżkę za odpowiednią ilość osób. To w sumie nie jest głupi pomysł, tylko wiem, że nie zawsze komuś się chce a poza tym: wiele osób się najpierw może deklarować a potem..... tylko kilka skorzystać.
Też nie wiem jak przedstawiciele Dom-bud będą dostępni by do konkretnego notariusza wędrować. Nie mam w tym zakresie doświadczenia ani wiedzy.

grzegorz
Posty: 51
Rejestracja: 07 wrz 2016, 20:34

Re: Wybór notariusza do przeniesienia własności mieszkania (Reduta Dom-Bud)

Postautor: grzegorz » 22 lis 2016, 23:28

Ja bylbym chetny w kolejce,i pisalbym sie na to ale nic dowiedziec sie nie moge bo dopiero bede dostepny w krakowie za 2 tygodnie


danutak
Posty: 33
Rejestracja: 28 lip 2016, 11:21

Re: Wybór notariusza do przeniesienia własności mieszkania (Reduta Dom-Bud)

Postautor: danutak » 22 lis 2016, 23:31

Ze swojej strony mogę zobaczyć co i jak. Ale niestety też mam problem z czasem.


Czy jest tu ktoś kto ma polecanego notariusza i dość rozsądnego cenowo?

grzegorz
Posty: 51
Rejestracja: 07 wrz 2016, 20:34

Re: Wybór notariusza do przeniesienia własności mieszkania (Reduta Dom-Bud)

Postautor: grzegorz » 22 lis 2016, 23:33

Zobaczymy moze sie trafia jeszcze chetni,moze by cos sie udalo zalatwic



Wróć do „Inwestycja Reduta Kraków od Dom-Bud - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości