Instalacja odpływu liniowego w nowym mieszkaniu (Reduta Dom-Bud)

Forum mieszkańców inwestycji Reduta od Dom-Bud Kraków. Zapraszamy do dyskusji o nowych budynkach, wyrażania tego, jakie są o nich opinie i załatwiania spraw sąsiedzkich.
grzegorz
Posty: 51
Rejestracja: 07 wrz 2016, 20:34

Instalacja odpływu liniowego w nowym mieszkaniu (Reduta Dom-Bud)

Postautor: grzegorz » 30 lis 2016, 21:45

Czy ktos z sasiadow przy robieniu lazienki zakladal sobie odplyw liniowy pod prysznic?


grzegorz
Posty: 51
Rejestracja: 07 wrz 2016, 20:34

Re: Instalacja odpływu liniowego w nowym mieszkaniu (Reduta Dom-Bud)

Postautor: grzegorz » 30 lis 2016, 22:00

Link na odpływ liniowy:

google.pl/search?q=odplyw+liniowy&biw=360&bih=560&tbm=isch&prmd=ivn&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwiai-rgrtHQAhXFDywKHclbCKEQ_AUIBSgB&dpr=4

terens
Posty: 117
Rejestracja: 02 cze 2016, 1:31

Re: Instalacja odpływu liniowego w nowym mieszkaniu (Reduta Dom-Bud)

Postautor: terens » 01 gru 2016, 0:58

Odpływ liniowy jak najbardziej do zrobienia, choć warto wziąć od tego fachowca, bo pod nim trzeba wszystko dokładnie uszczelnić, trzeba zrobić spad, a wcześniej jeszcze kuć wylewkę... ;) Jeśli chodzi o to, jaki odpływ liniowy wybrać, to polecam nawet więcej tu zapłacić, a nie kupować przypadkowych nie wiadomo skąd, nawet jak piszą, że gwarancja 10 lat. To później przykre uczucie, jeśli widzi się, że na odpływie pokazuje się rdza, a gdzieś w tyle głowy perspektywa kucia płytek i wymiany odpływu. Ale sam komfort korzystania z takiego rozwiązania jest super :)


grzegorz
Posty: 51
Rejestracja: 07 wrz 2016, 20:34

Re: Instalacja odpływu liniowego w nowym mieszkaniu (Reduta Dom-Bud)

Postautor: grzegorz » 01 gru 2016, 5:05

Tak ,to jest dobra sprawa,chodzi mi o dobra firme Purus ktora bede chcial zrobic,do tego musza byc spadki,z uszczelnieniem(gumowaniem lazienki zajme sie sam)poniewaz juz to robilem,chodzi tylko o to najbardziej czy jezeli zaczne to zakladac czy nie przerwie to gwarancji deweloperskiej;ale musze z tym dowiedziec sie w Dombud

danutak
Posty: 33
Rejestracja: 28 lip 2016, 11:21

Re: Instalacja odpływu liniowego w nowym mieszkaniu (Reduta Dom-Bud)

Postautor: danutak » 01 gru 2016, 14:21

Najlepsze odpływy są w Viega, do tego z dużym odbiorem wody, ale niestety nie są tanie. I potwierdzam to o czym wspomniał terens wyżej: spadki (bo woda będzie stać tam gdzie nie powinna) i uszczelnienie.
Warto zainwestować w dobry syfon, bo to nie jest tak łatwo jak z brodzikiem nastawianym - ten ma wytrwać wszystko i rewizja jest średnia.
Nawet jeśli nie weźmiesz Viega to zobacz ile litrów wody odbiera (bo np. masz deszczownię z podaniem wody na poziomie 40 l/min i słaby odbiór spowoduje, że będziesz miał kałużę wody w łazience). Kolejna rzecz: czyszczenie od góry - lepiej brać taki do którego możesz się dostać i wygrzebać włosy (wiem coś niestety na ten temat) i nie bać się, że potem nie możesz syfonu zalać chemią, bo z uwagi na słaby materiał - po prostu nie wytrzyma tej konfrontacji i będzie ci ciurkiem woda spływała.

Sama planuję brodzik i brałam syfon, który ma sitko do zatrzymywania włosów, a jeszcze wewnętrzny element który pozwala na drenaż odpływu taką spiralą lub czymkolwiek. Tanio może nie było, ale nie będę się bała potem. Łazienka ma mi służyć latami - i tego się trzymam.

grzegorz
Posty: 51
Rejestracja: 07 wrz 2016, 20:34

Re: Instalacja odpływu liniowego w nowym mieszkaniu (Reduta Dom-Bud)

Postautor: grzegorz » 01 gru 2016, 15:31

Danutak
Spadki do podstawa przy odplywach oraz dobre uszczelnienie,ja osobiscie uszelniajac daje gume,pozniej mata na cale sciany i na koniec jeszcze raz guma,takie sa przepisy w kraju w ktorym przebywam na uszczelnianie lazienek,z odplywem jeszcze do konca nie wiem co poniewaz nie zdecydowalem sie czy wanna czy prysznic
Najbardziej z tego wszystkiego interesuje mnie to czy deweloperem sie nie doczepi o takie przerobki jak wykucie posadzki i zalozonie swojego odplywu,tak jak dowiadywalem sie o ta podlogowke to nie mozna samemu sobie przerobic,

grzegorz
Posty: 51
Rejestracja: 07 wrz 2016, 20:34

Re: Instalacja odpływu liniowego w nowym mieszkaniu (Reduta Dom-Bud)

Postautor: grzegorz » 01 gru 2016, 15:35

Bo nie intersuje mnie takie polaczenie kanalizy z wanna jak oferuje deweloper,chce miec cos na zasadzie zabezpieczenia by w razie zalania lazienki woda miala gdzie zejsc a nie żeby stała w lazience albo zeby mi sie rozlala na przedpokoj :D

danutak
Posty: 33
Rejestracja: 28 lip 2016, 11:21

Re: Instalacja odpływu liniowego w nowym mieszkaniu (Reduta Dom-Bud)

Postautor: danutak » 01 gru 2016, 20:12

grzegorz, tez pytałam o dodatkowe zabezpieczenie to oni nie chcieli tego wykonać.
sama wiem, że będę stosować czujniki zalania i wykonawce prosiłam bym mi zrobił pełne wypłytkowanie nawet pod brodzikiem - jak mi coś pójdzie to wyleje się na łazienkę a nie zacznie podsiąkać...
wanna czy brodzik to odwieczne pytanie - ja zdecydowałam się na brodzik, wysoki, żeby nie mieć problemów. Chociaż i tak nie robimy tego zgodnie z sztuką,bo dajemy na niego płytki, ale wolę taką szczelność niż co rok kolejna warstwa silikonu



Wróć do „Inwestycja Reduta Kraków od Dom-Bud - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości