Wysokość czynszu w mieszkaniach na osiedlu Piasta Park Kraków

Forum przeznaczone dla przyszłych mieszkańców inwestycji Osiedle Piasta Park w Krakowie, którego budowniczym jest deweloper Wawel Service. Wybór mieszkania, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
Qubus
Posty: 17
Rejestracja: 23 lip 2017, 14:19

Re: Wysokość czynszu w mieszkaniach na osiedlu Piasta Park Kraków

Postautor: Qubus » 17 lut 2018, 18:53

To ogólnie jest bardzo dziwne, bo w lipcu deweloper konkretnie mówił, ze czynsz nie bedzie wiekszy niz okolo 330/350 zlotych za 50m2. Wiec miejmy nadzieję, ze ten przejściowy okres szybko sie skonczy.


chester
Posty: 11
Rejestracja: 24 lut 2017, 18:53

Re: Wysokość czynszu w mieszkaniach na osiedlu Piasta Park Kraków

Postautor: chester » 19 lut 2018, 8:37

Qubus pisze:To ogólnie jest bardzo dziwne, bo w lipcu deweloper konkretnie mówił, ze czynsz nie bedzie wiekszy niz okolo 330/350 zlotych za 50m2. Wiec miejmy nadzieję, ze ten przejściowy okres szybko sie skonczy.

Ja przy 46m2 dostałem rachunki po 512,dz zł. Jak dla mnie 100 nadpłaty, zobaczymy jak później

rosek
Posty: 57
Rejestracja: 10 paź 2016, 9:31

Re: Wysokość czynszu w mieszkaniach na osiedlu Piasta Park Kraków

Postautor: rosek » 19 lut 2018, 9:28

Developer sobie może mówić wszystko. Jak nie masz takiego zapisu w umowie to nic Ci to nie da.

Zresztą skąd deweloper ma wiedzieć jakie będziesz miał zużycie? Wszystko zależy jak ustawisz kaloryfery, ile wody zużyłeś itp. Zresztą z tego co mi mówił to na podobnej inwestycji ludzie płacą 7.5zł za metr (średnio). Tylko to jest wszystko po okresie w którym mamy największe koszty.


tomasz1978
Posty: 40
Rejestracja: 20 gru 2017, 9:04

Re: Wysokość czynszu w mieszkaniach na osiedlu Piasta Park Kraków

Postautor: tomasz1978 » 21 lut 2018, 12:44

Koszt głównie zależy od wyceny przez zarządcę za eksploatację np 1.5zl za m2 oraz administrowanie np 0.5zl za m2. W moim przypadku. Bo winda i wywóz śmieci to już grosze choć wywóz śmieci zależy od umów z odbiorcą śmieci. Reszta to jest nasze zużycie za media. Jak orientowałem się po innych osiedlach to koszt łączny administrowania i eksploatacjì wynosi ciut ponad 2zl za m2. Jeśli suma w Beta przekracza 2.5 zl za m2 to już jest stanowczo za dużo i dobrze powołać zarząd i zmienić zarządcę.

rosek
Posty: 57
Rejestracja: 10 paź 2016, 9:31

Re: Wysokość czynszu w mieszkaniach na osiedlu Piasta Park Kraków

Postautor: rosek » 21 lut 2018, 15:25

Żaden zarząd nie zmieni zarządcy bo mają umowę.

Wywóz śmieci to grosze? :D 120zł w czynszu to Twoim zdaniem grosze? To się oczywiście zmieni ale po czasie.

tomasz1978
Posty: 40
Rejestracja: 20 gru 2017, 9:04

Re: Wysokość czynszu w mieszkaniach na osiedlu Piasta Park Kraków

Postautor: tomasz1978 » 21 lut 2018, 19:52

Rosek ja piszę o sąsiednich cenach mojego obecnego nadzorcy w bloku obok. Mój koszt za m2 wynosi 0.5zl. Z tego wychodzi mi koszt za śmieci 25 zł. To jak Beta podpisała umowę z odbiorcą śmieci w ilości 120zł to znaczna przesada. Jak widać kroją Was równo. Kupuję mieszkanie w II edycji i będę wymuszał od Wawel umowę z takim zarządcą który nie szyje lokatorów i będzie chciał przedłużyć umowę po powołaniu Zarządu wspólnoty.

rosek
Posty: 57
Rejestracja: 10 paź 2016, 9:31

Re: Wysokość czynszu w mieszkaniach na osiedlu Piasta Park Kraków

Postautor: rosek » 22 lut 2018, 8:40

Proszę Cię nie wypowiadaj się o czymś o czym nie wiesz... Dostaliśmy dokładne wyliczenie i tam jest wszystko rozpisane. Nic na deweloperze nie wymusisz...

Jeśli Cię to interesuje to nie ma możliwości podpisana umowy z innym odbiorcą niż MPO (czy inny obsługujący dzielnice ale ceny mają podobne).

mpo.krakow.pl/nowe-zasady/stawki cytat:

Dla właścicieli nieruchomości niezamieszkanych oraz nieruchomości w części zamieszkanych lub nie, a na których wytwarzane są odpady, za odbiór odpadów nieselektywnie zebranych:
15) za pojemnik o pojemności 18 m3 – 1772,00 zł;

Zaliczka obejmuje wywóz 3 razy w tygodniu (wywożone w zależności od potrzeb). Kontenery są konieczne zresztą wystarczy popatrzeć jak szybko się napełniają. Będą coraz mniej i po remontach stawki się zmniejszą. Jeśli myślisz że te koszty Cię ominą to jesteś naiwny...

120zł jest za 60 metrów mieszkania (2zł za metr)

RREvoque
Posty: 126
Rejestracja: 05 paź 2016, 19:45

Re: Wysokość czynszu w mieszkaniach na osiedlu Piasta Park Kraków

Postautor: RREvoque » 05 mar 2018, 10:31

rosek pisze:Proszę Cię nie wypowiadaj się o czymś o czym nie wiesz... Dostaliśmy dokładne wyliczenie i tam jest wszystko rozpisane. Nic na deweloperze nie wymusisz...

Jeśli Cię to interesuje to nie ma możliwości podpisana umowy z innym odbiorcą niż MPO (czy inny obsługujący dzielnice ale ceny mają podobne).

mpo.krakow.pl/nowe-zasady/stawki cytat:

Dla właścicieli nieruchomości niezamieszkanych oraz nieruchomości w części zamieszkanych lub nie, a na których wytwarzane są odpady, za odbiór odpadów nieselektywnie zebranych:
15) za pojemnik o pojemności 18 m3 – 1772,00 zł;

Zaliczka obejmuje wywóz 3 razy w tygodniu (wywożone w zależności od potrzeb). Kontenery są konieczne zresztą wystarczy popatrzeć jak szybko się napełniają. Będą coraz mniej i po remontach stawki się zmniejszą. Jeśli myślisz że te koszty Cię ominą to jesteś naiwny...

120zł jest za 60 metrów mieszkania (2zł za metr)

Lubię to :)



Wróć do „Piasta Park Kraków od Wawel Service - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości