[Etap II] Waloryzacja cen nieruchomości - Piasta Park Kraków

Forum przeznaczone dla przyszłych mieszkańców inwestycji Osiedle Piasta Park w Krakowie, którego budowniczym jest deweloper Wawel Service. Wybór mieszkania, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
kurdexd
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2020, 18:45

[Etap II] Waloryzacja cen nieruchomości - Piasta Park Kraków

Postautor: kurdexd » 08 lip 2020, 18:23

Witam,
Czy znajduje się tutaj też osoba, której spadła szczęka jak przeczytała jaka czeka Was waloryzacja?
Jak dla mnie Wawel Service sobie świetnie to zorganizował, bo była mowa o 8% maks, a tutaj wyszło 18% prawie.


marika
Posty: 34
Rejestracja: 19 paź 2016, 10:55

Re: [Etap II] Waloryzacja cen nieruchomości - Piasta Park Kraków

Postautor: marika » 09 lip 2020, 16:20

Ale co to znaczy w praktyce, że nabywcy nowych mieszkań na tym osiedlu w tym etapie będą musieli tyle do nich dopłacić, tj. aż 18%? Na jakiej podstawie się coś takiego robi?

kurdexd
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2020, 18:45

Re: [Etap II] Waloryzacja cen nieruchomości - Piasta Park Kraków

Postautor: kurdexd » 09 lip 2020, 20:00

marika pisze:Ale co to znaczy w praktyce, że nabywcy nowych mieszkań na tym osiedlu w tym etapie będą musieli tyle do nich dopłacić, tj. aż 18%? Na jakiej podstawie się coś takiego robi?

Na takiej, że już wawel service kiedyś robił takie waloryzacje i przegrał sprawę. Ja niestety dałem się wpuścić deweloperowi w zapis na umowie, że mogę zabrać pieniądze jeśli nie będzie mi waloryzacja odpowiadać albo oni 3% sami dopłacą. 18% to gruba przesada i deweloper mocno popłynął, ostrzegam ludzi kupujących na przyszłość, żeby z tym deweloperem nie wchodzić w takie umowy, bo ładne wały mogą na tym kręcić, że nagle mieszkanie drożeje o 1000 zł za metr


Pakito89
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2020, 20:47

Re: [Etap II] Waloryzacja cen nieruchomości - Piasta Park Kraków

Postautor: Pakito89 » 10 lip 2020, 20:50

Witam!
Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy z Wawel Service? W ogóle da się uniknąć tej waloryzacji w umówię deweloperskiej?

amiskiew
Posty: 70
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:21

Re: [Etap II] Waloryzacja cen nieruchomości - Piasta Park Kraków

Postautor: amiskiew » 11 lip 2020, 16:38

Pakito89 pisze:Witam!
Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy z Wawel Service? W ogóle da się uniknąć tej waloryzacji w umówię deweloperskiej?

Wystarczy przeczytać umowę i jeśli mamy z czymś problem to poczytać w necie lub zapłacić prawnikowi 200-300 zł i po problemie. Osoby które nie wyraziły zgodę na zapis io waloryzacji Sekocenbud miały ten zapis usuwany z umowy notarialnej. ( Tak właśnie zrobiłem)
Inni podpisali bubla a teraz płaczą. Nie każdy zna się na prawniczym bełkocie, ale kupując mieszkanie za 300-500 tys. zł warto wydać kilka stówek na prawnika, a potem na firmę specjalizującą się w odbiorach mieszkań.

Mały
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2019, 16:18

Re: [Etap II] Waloryzacja cen nieruchomości - Piasta Park Kraków

Postautor: Mały » 11 lip 2020, 18:51

amiskiew pisze:
Pakito89 pisze:Witam!
Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy z Wawel Service? W ogóle da się uniknąć tej waloryzacji w umówię deweloperskiej?

Wystarczy przeczytać umowę i jeśli mamy z czymś problem to poczytać w necie lub zapłacić prawnikowi 200-300 zł i po problemie. Osoby które nie wyraziły zgodę na zapis io waloryzacji Sekocenbud miały ten zapis usuwany z umowy notarialnej. ( Tak właśnie zrobiłem)
Inni podpisali bubla a teraz płaczą. Nie każdy zna się na prawniczym bełkocie, ale kupując mieszkanie za 300-500 tys. zł warto wydać kilka stówek na prawnika, a potem na firmę specjalizującą się w odbiorach mieszkań.

https://krknews.pl/skandaliczne-praktyk ... -klientow/



Wróć do „Piasta Park Kraków od Wawel Service - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości