Odbiór gotowych mieszkań w II i III Piasta Park / terminy odbiorów mieszkań / umowy dew. IV etap

Forum przeznaczone dla przyszłych mieszkańców inwestycji Osiedle Piasta Park w Krakowie, którego budowniczym jest deweloper Wawel Service. Wybór mieszkania, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
free66
Posty: 50
Rejestracja: 05 cze 2016, 22:30

Re: Odbiór gotowych mieszkań w II i III Piasta Park / terminy odbiorów mieszkań

Postautor: free66 » 16 lut 2021, 19:37

maaagdziok pisze:Jesteśmy tuż przed podpisaniem umowy notarialnej z WS, dla świętego spokoju oddaliśmy umowę do przejrzenia dwóm prawnikom i... mamy więcej pytań niż odpowiedzi. :|
Prawnicy odradzają podpisanie takiej umowy, wskazując na przykład, że deweloper nie podzielił hipoteki na poszczególne mieszkania, lecz kredyt na ponad 100 milionów zaciągnął na całą inwestycję, stąd w razie bankructwa dewelopera kredyt przyjdzie spłacać wszystkim jego klientom.


Zarządzam projektami deweloperskimi - ilekroć mam przyjemność prowadzenia rozmów z prawnikami Klientów, dociera do mnie jak bardzo szkodzą swoim Klientom nie mając elementarnej wiedzy i doświadczenia. To co zostało napisane powyżej, w mojej ocenie jest bzdurą, ponieważ na etapie kredytowanej inwestycji otrzymuje się promesę, a po zapłacie całości bezciężarowe wyodrębnienie lokalu. Opisane zostało wszystko w Ustawie Deweloperskiej.

Prawnik jak lekarz - ma swoje specjalizacje. Mało jest dobrych prawników z rynku nieruchomości, trzeźwo i logicznie myślących.


amiskiew
Posty: 70
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:21

Re: Odbiór gotowych mieszkań w II i III Piasta Park / terminy odbiorów mieszkań

Postautor: amiskiew » 16 lut 2021, 20:16

free66 pisze:..

Mądrze piszesz i prawdziwie.



Wróć do „Piasta Park Kraków od Wawel Service - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości