Odbiór gotowych mieszkań w II i III Piasta Park / terminy odbiorów mieszkań / umowy dew. IV etap

Forum przeznaczone dla przyszłych mieszkańców inwestycji Osiedle Piasta Park w Krakowie, którego budowniczym jest deweloper Wawel Service. Wybór mieszkania, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
maaagdziok
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2021, 12:49

Odbiór gotowych mieszkań w II i III Piasta Park / terminy odbiorów mieszkań / umowy dew. IV etap

Postautor: maaagdziok » 07 lut 2021, 12:57

Cześć,
Jestem przed podpisaniem umowy deweloperskiej na mieszkanie w Piasta Park IV, według planu będzie ono gotowe IV kwartale 2022 roku. Pośrednik w biurze Nest Brokers powiedział mi, że etapy przed IV były oddawane z kilku miesięcznym wyprzedzeniem niż zakładał to harmonogram. Czy to prawda? Czy mogę liczyć że iV etap będzie przebiegał równie sprawnie? Pośrednik zakłada odbiór nawet w I kwartale 2022 :o

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 15 lut 2021, 16:57 przez maaagdziok, łącznie zmieniany 1 raz.


ister
Posty: 96
Rejestracja: 19 sie 2016, 11:36

Re: Odbiór gotowych mieszkań w II i III Piasta Park / terminy odbiorów mieszkań

Postautor: ister » 07 lut 2021, 20:25

maaagdziok pisze:Pośrednik zakłada odbiór nawet w I kwartale 2022 :o

To niech pośrednik to zapisze w umowie i jeszcze doda zapis o karach umownych, w razie, gdyby tak nie było.

Pamiętaj, że liczy się to, co masz wpisane w umowie, cała reszta, to gdybanie. I nawet, jak budowa idzie sprawnie, blok wygląda na skończony, to same odbiory przez różne instytucje trwają długo, przyłącza itp.

maaagdziok
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2021, 12:49

Re: Odbiór gotowych mieszkań w II i III Piasta Park / terminy odbiorów mieszkań

Postautor: maaagdziok » 08 lut 2021, 22:39

Rozumiem, dzięki za odpowiedź.


ister
Posty: 96
Rejestracja: 19 sie 2016, 11:36

Re: Odbiór gotowych mieszkań w II i III Piasta Park / terminy odbiorów mieszkań

Postautor: ister » 08 lut 2021, 22:59

maaagdziok pisze:Rozumiem, dzięki za odpowiedź.

To nie znaczy, że nie oddadzą wcześniej, ale nic specjalnego nie planowałbym pod obietnicę pośrednika.

maaagdziok
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2021, 12:49

Re: Odbiór gotowych mieszkań w II i III Piasta Park / terminy odbiorów mieszkań

Postautor: maaagdziok » 11 lut 2021, 17:53

ister pisze:
maaagdziok pisze:Rozumiem, dzięki za odpowiedź.

To nie znaczy, że nie oddadzą wcześniej, ale nic specjalnego nie planowałbym pod obietnicę pośrednika.

Jasne, chciałam mieć jakieś porównanie na ile te obietnice mają pokrycie w rzeczywistości. Jak oddanie a harmonogram wyglądało u Ciebie przy kupnie mieszkania?

Prospect
Posty: 11
Rejestracja: 08 sie 2019, 6:57

Re: Odbiór gotowych mieszkań w II i III Piasta Park / terminy odbiorów mieszkań

Postautor: Prospect » 11 lut 2021, 20:17

Chyba wszyscy na etapie III mieli prawie rok szybciej do odbioru niż planowo, tyle, że ostatnie zimy były nieco inne niż aktualna :)
Jak kupowałem w 2019 mieszkanie, to miałem termin bodajże 3 kwartał 2021 czy nawet do końca 2021 a mieszkanie było już do odbioru na początku listopada 2020.

maaagdziok
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2021, 12:49

Re: Odbiór gotowych mieszkań w II i III Piasta Park / terminy odbiorów mieszkań

Postautor: maaagdziok » 15 lut 2021, 16:46

Jesteśmy tuż przed podpisaniem umowy notarialnej z WS, dla świętego spokoju oddaliśmy umowę do przejrzenia dwóm prawnikom i... mamy więcej pytań niż odpowiedzi. :|
Prawnicy odradzają podpisanie takiej umowy, wskazując na przykład, że deweloper nie podzielił hipoteki na poszczególne mieszkania, lecz kredyt na ponad 100 milionów zaciągnął na całą inwestycję, stąd w razie bankructwa dewelopera kredyt przyjdzie spłacać wszystkim jego klientom.
Z drugiej strony pośrednik zapewnia o gwarancji ceny, jednocześnie popędza nas coraz bardziej i napięcie robi się coraz większe. Ech, czy ktoś z IV etapu podpisywał w ostatnim czasie umowę i coś w niej faktycznie zmieniał, czy to raczej my trafiliśmy na nadgorliwych prawników, którzy robią z igły widły? :P

amiskiew
Posty: 70
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:21

Re: Odbiór gotowych mieszkań w II i III Piasta Park / terminy odbiorów mieszkań

Postautor: amiskiew » 15 lut 2021, 21:27

maaagdziok pisze:Jesteśmy tuż przed podpisaniem umowy notarialnej z WS, dla świętego spokoju oddaliśmy umowę do przejrzenia dwóm prawnikom i... mamy więcej pytań niż odpowiedzi....... Ech, czy ktoś z IV etapu podpisywał w ostatnim czasie umowę i coś w niej faktycznie zmieniał, czy to raczej my trafiliśmy na nadgorliwych prawników, którzy robią z igły widły? :P

Kupuję od WS mieszkania w każdym etapie, głównie pod wynajem.
W każdym etapie umowy są inne, czyli ich prawnicy też uczą się na błędach. Ale rzeczy o których piszesz są naprawdę dziwne, jeśli wyszły z ust prawników. Kupujący mieszkanie spłacają transzę na specjalnie do tego celu założony rachunek powierniczy. Deweloper dostaje pieniądze po każdym zakończonym etapie budowy, analizowanym przez bank. W umowie masz wyraźnie zapisane, że deweloper oddaje Ci mieszkanie wolne od kredytów i zobowiązań. Więc nie bardzo rozumiem słów Twoich prawników. Nie jestem prawnikiem, ale lata doświadczeń w tej branży pozwala mi stwierdzić, że te umowy są zgodne z prawem. Oczywiście zdarzają się kruczki prawne w postaci słynnego już wskaźnika Sekocenbud, od którego Wawel Service uzależniał cenę końcową. Miało to miejsce w I i częściowo w II etapie. W III i IV nie słyszałem o takich kruczkach. Od kiedy wprowadzono rachunki powiernicze nie słyszałem o bankructwie deweloperów, bo nic by na tym nie zyskali.


maaagdziok
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2021, 12:49

Re: Odbiór gotowych mieszkań w II i III Piasta Park / terminy odbiorów mieszkań / umowy dew. IV etap

Postautor: maaagdziok » 16 lut 2021, 13:05

amiskiew
Czy mogłabym skonsultować z Tobą tą umowę? Na ile różni się od tego wzoru który otrzymałam od WS?

amiskiew
Posty: 70
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:21

Re: Odbiór gotowych mieszkań w II i III Piasta Park / terminy odbiorów mieszkań / umowy dew. IV etap

Postautor: amiskiew » 16 lut 2021, 15:17

maaagdziok pisze:amiskiew
Czy mogłabym skonsultować z Tobą tą umowę? Na ile różni się od tego wzoru który otrzymałam od WS?

Napisz na priv albo na amiskiew@wp.pl



Wróć do „Piasta Park Kraków od Wawel Service - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości