Standard prac wykończeniowych nowych mieszkań w blokach na osiedlu Piasta Park

Forum przeznaczone dla przyszłych mieszkańców inwestycji Osiedle Piasta Park w Krakowie, którego budowniczym jest deweloper Wawel Service. Wybór mieszkania, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
Konradw21
Posty: 4
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:24

Standard prac wykończeniowych nowych mieszkań w blokach na osiedlu Piasta Park

Postautor: Konradw21 » 16 mar 2021, 20:27

Drodzy mieszkańcy,

Czy orientujecie się jaki jest standard wykończeń na Piasta Park IV oraz w poprzednich inwestycjach?
Chodzi głównie o stolarke, tynki i posadzki. Czy tutaj deweloper zaskoczy nas czymś pozytywnym jak 3-szybowe okna, albo innym fajnym wykończeniem w porównaniu do innych deweloperów?
Czy raczej standardowo wykonane?

Pozdrawiam.


amiskiew
Posty: 70
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:21

Re: Standard prac wykończeniowych nowych mieszkań w blokach na osiedlu Piasta Park

Postautor: amiskiew » 17 mar 2021, 21:11

Patrząc na prospekt wykończenie w PPIV będzie identyczne jak w III i II etapie. W III etapie w dwóch oknach mam szyby potrójne, reszta podwójna. Tu nie spodziewam się zaskoczenia, ale patrząc na poprawę jakości z każdym etapem może być dobrze :).
I etap porażka
II etap tragiczne wylewki i sporadyczne wady elektryki
III etap drobne usterki
IV mam nadzieję, że nie gorzej niż w III etapie

Ananas12
Posty: 9
Rejestracja: 21 sty 2021, 10:02

Re: Standard prac wykończeniowych nowych mieszkań w blokach na osiedlu Piasta Park

Postautor: Ananas12 » 18 mar 2021, 12:47

amiskiew pisze:Patrząc na prospekt wykończenie w PPIV będzie identyczne jak w III i II etapie. W III etapie w dwóch oknach mam szyby potrójne, reszta podwójna. Tu nie spodziewam się zaskoczenia, ale patrząc na poprawę jakości z każdym etapem może być dobrze :).
I etap porażka
II etap tragiczne wylewki i sporadyczne wady elektryki
III etap drobne usterki
IV mam nadzieję, że nie gorzej niż w III etapie


A skąd informacja na temat szyb? W prospekcie tego nie znalazłem.
Nalezy pytać się w biurze sprzedaży?

I dlaczego niektóre okna są portójne a niektóre podwójne :O
Z tego co kojarze - mogę się mylić - na Piasta Tower wszystkie okna są potrójne.


slavko
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2021, 19:33

Re: Standard prac wykończeniowych nowych mieszkań w blokach na osiedlu Piasta Park

Postautor: slavko » 29 mar 2021, 20:05

Witam,
miałem okazję obejrzenia mieszkania pokazowego na III etapie.
Wykończenie raczej dobre, cienkie ściany działowe 8 w porywach 10 cm i brak ich wykończenia na łączeniu ze stropem i murami zewnętrznymi monolitowymi (pewnie będą pękać łączenia na potęgę jak się dobrze nie wykończy). Okna wyglądają dobrze (nie wiem kto jest producentem), co do zestawów szybowych to na IV etapie powinny być wszystkie 3-szybowe (od 2021 roku współczynnik U dla całego okna nie powinien być gorszy niż 0,9 W/m2K, co dla okien z zestawami 2-szybowymi nie będzie raczej możliwe do osiągnięcia). Parapety wewnętrzne z konglomeratu grubości 2 cm. Okna niewygodne w utrzymaniu czystości - dolna część tak ok. 1/3 wysokości nieotwierana, więc trzeba się mocno wychylić na zewnątrz żeby ją umyć. Drzwi wejściowe solidne, stalowe antywłamaniowe krajowe (nie żadna chińszczyzna z marketu). Tynki, posadzki wyglądały estetycznie i równo. Grubość ścian zewnętrznych 18 cm + oczywiście tynk i ocieplenie od zewnątrz. Klatki schodowe wygodne, oddzielone od korytarza drzwiami.
Pozdrawiam

ister
Posty: 103
Rejestracja: 19 sie 2016, 11:36

Re: Standard prac wykończeniowych nowych mieszkań w blokach na osiedlu Piasta Park

Postautor: ister » 29 mar 2021, 21:00

slavko pisze:brak ich wykończenia na łączeniu ze stropem i murami zewnętrznymi monolitowymi (pewnie będą pękać łączenia na potęgę jak się dobrze nie wykończy).

To normalne, ale to nie jest tak, że tych ścian działowych nie można wykończyć przy suficie. Są specjalne masy plastyczne go tego (akryl), które pozwalają pracować niezależnie ścianie nośnej / osłonowej i ścianie działowej.



Wróć do „Piasta Park Kraków od Wawel Service - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości