Faktura po wpłacie za mieszkanie w inwestycji Piasta Park Kraków

Forum przeznaczone dla przyszłych mieszkańców inwestycji Osiedle Piasta Park w Krakowie, którego budowniczym jest deweloper Wawel Service. Wybór mieszkania, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
Kriso24
Posty: 9
Rejestracja: 01 mar 2017, 6:33

Faktura po wpłacie za mieszkanie w inwestycji Piasta Park Kraków

Postautor: Kriso24 » 24 kwie 2017, 12:19

Witam wszystkich krótkie pytanie dokonałem pierwszej wpłaty 1marca do tej pory nie dostałem żadnej faktury ani potwierdzenia wpłaty jak wygląda sytuacja u was proszę o szybką odp..


RREvoque
Posty: 126
Rejestracja: 05 paź 2016, 19:45

Re: Faktura po wpłacie za mieszkanie w inwestycji Piasta Park Kraków

Postautor: RREvoque » 24 kwie 2017, 13:45

Pisz i dzwoń do WS, żeby ci jak najszybciej fakture przeslali. Duzo ludzi mialo opóźnienie:)

Simson
Posty: 47
Rejestracja: 01 lis 2016, 9:57

Re: Faktura po wpłacie za mieszkanie w inwestycji Piasta Park Kraków

Postautor: Simson » 24 kwie 2017, 15:15

Faktury przychodzą z dużym opóźnieniem. Ostatnio dostałem fv z stycznia bądź lutego. Także dużo cierpliwości.


ciekawswiata
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2017, 23:40

Re: Faktura po wpłacie za mieszkanie w inwestycji Piasta Park Kraków

Postautor: ciekawswiata » 24 kwie 2017, 23:52

Faktury nie są wystawiane zgodnie z wpłaconą przez klienta transzą. Kwota na fakturze oraz termin jej wystawienia jest zależny od tego, kiedy i jaką kwotę pieniędzy bank uruchomi deweloperowi z rachunku powierniczego. Także spokojnie. Faktura przyjdzie w swoim czasie. I jeżeli kwota na fakturze okaże się inna niż ta uiszczona przez Ciebie, to bynajmiej nie oznacza to, że deweloper chce Cię zrobić na szaro. Po prostu jest to związane wielkością transzy, jaką bank uruchomił inwestorowi. Końcowa suma ze wszystkich faktur ma się zgadzać z Twoją ceną za mieszkanie.

RREvoque
Posty: 126
Rejestracja: 05 paź 2016, 19:45

Re: Faktura po wpłacie za mieszkanie w inwestycji Piasta Park Kraków

Postautor: RREvoque » 25 kwie 2017, 19:06

ciekawswiata pisze:Faktury nie są wystawiane zgodnie z wpłaconą przez klienta transzą. Kwota na fakturze oraz termin jej wystawienia jest zależny od tego, kiedy i jaką kwotę pieniędzy bank uruchomi deweloperowi z rachunku powierniczego. Także spokojnie. Faktura przyjdzie w swoim czasie. I jeżeli kwota na fakturze okaże się inna niż ta uiszczona przez Ciebie, to bynajmiej nie oznacza to, że deweloper chce Cię zrobić na szaro. Po prostu jest to związane wielkością transzy, jaką bank uruchomił inwestorowi. Końcowa suma ze wszystkich faktur ma się zgadzać z Twoją ceną za mieszkanie.


Nie obraź się, ale to trochę chyba nie do końca tak, ponieważ jesli ktoś ma w umowie deweloperskiej, a co za tym idzie w umowie kredytowej dokładnie określone kwoty to na fakturze ma być dokładnie taka kwota. Jest również określony termin wystawienia faktur. Niestety panująca zasada delikatnie mówiąc " bylejakości" jeśli chodzi o obsługę w WS pozwala im nie wysyłać faktur na czas do momentu upomnienia się na własną "prośbę" o przesłanie faktury. Ja czekam na dwie faktury od połowy marca. Można pomyśleć że moze za malo osob mają, ale co nas to obchodzi, a w odwrotnej sytuacji pewnie mielinysmy już odsetki i sprawę w sądzie :D
Reasumując jesteśmy klientami, którym to wydaje się , że WS zrobił ogromną łaskę sprzedając mieszkanie. Myślę, że wiele osób podzieli tą opinię...

rosek
Posty: 57
Rejestracja: 10 paź 2016, 9:31

Re: Faktura po wpłacie za mieszkanie w inwestycji Piasta Park Kraków

Postautor: rosek » 26 kwie 2017, 16:48

Nie przesadzałbym z tymi odsetkami i sprawą w sądzie. Ja sam miałem opóźnienia z wypłatą transzy (przez bank ale to nie ma znaczenia). Nikt nie dzwonił, nie pisał maili ani listów (zgodnie z umową deweloperską muszą wysłać ponaglenie). Po prostu nie są w stanie nad tym panować. Teoretycznie powinni a praktycznie jest jak jest (na ten moment mają do obsługi ponad 130 sprzedanych mieszkań do obsługi).

Oczywiście jest jeszcze inna strona. W mojej umowie deweloperskiej nie ma informacji do kiedy mam dostać fakturę. Jeśli nie ma takiego terminu to obowiązują zasady ogólne i mają 30 dni od otrzymania kasy (nie od czasu złożenia dyspozycji). Zresztą jak ktoś uważa że nie została spełniona umowa może ją wypowiedzieć albo oddać sprawę do sądu :twisted:

RREvoque
Posty: 126
Rejestracja: 05 paź 2016, 19:45

Re: Faktura po wpłacie za mieszkanie w inwestycji Piasta Park Kraków

Postautor: RREvoque » 26 kwie 2017, 20:37

Od daty wypłaty transz minęło ponad 30 dni więc po dlugim weekendzie się upomnę :/
Podtrzymuję swoje zdanie" nie interesuje mnie to że sprzedali 130, 244,10 czy 1000 mieszkań każdy powinien być obsługiwany na jakimś poziomie. Gdyby wiecej informowali to bym się nie czepiał. Jesli sprzedali 130 mieszkań to nie jest niemożliwością nawet zadzwonić do wszystkich w ciągu dnia lub dwoch i poinformować z wyprzedzeniem o opoznieniach, wysyłce faktur itd. Nie mówiąc już o poinformowaniu SMS em lub e-mailem...
Rosek, nie ponagnali cie z wypłatą bo sami mieli cholerne opóźnienia.

rosek
Posty: 57
Rejestracja: 10 paź 2016, 9:31

Re: Faktura po wpłacie za mieszkanie w inwestycji Piasta Park Kraków

Postautor: rosek » 28 kwie 2017, 14:30

W sumie z mojego punktu widzenia nie mają opóźnień bo nie mam terminów kolejnych etapów zapisanych w umowie.

Jakby nie patrzeć to nie jest jedyna inwestycja Wawel Serwice. Wiadomo człowiek liczy na jakiś poziom obsługi ale z doświadczenia widać że taki poziom jest zachowany jedynie przed podpisaniem umowy :D



Wróć do „Piasta Park Kraków od Wawel Service - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości