Odbiory nowych mieszkań od dewelopera w inwestycji Piasta Park Kraków

Forum przeznaczone dla przyszłych mieszkańców inwestycji Osiedle Piasta Park w Krakowie, którego budowniczym jest deweloper Wawel Service. Wybór mieszkania, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
ister
Posty: 96
Rejestracja: 19 sie 2016, 11:36

Odbiory nowych mieszkań od dewelopera w inwestycji Piasta Park Kraków

Postautor: ister » 26 lis 2017, 22:43

Zdaje się, że pierwsi sąsiedzi już "za chwilę" zaczynają odbiory nowych mieszkań w I etapie inwestycji Piasta Park Kraków od dewelopera Wawel Service. Może podzielicie się swoimi doświadczeniami w tym zakresie? Na co zwrócić uwagę podczas odbioru, jakie są najbardziej typowe usterki w mieszkaniach, a może wszystko jest idealne i żadnych zastrzeżeń? Czego oczywiście sobie i Wam życzę ;) A swoją drogą, to korzystacie z usług odbioru mieszkania od dewelopera takich, jak opisane pod linkiem, czy będziecie sobie z tym sami radzić? Co tu polecacie wybrać? Wrzućcie jakieś zdjęcia i podpowiedzi, ile trwa odbiór, ile osób w tym bierze udział. Podobno taniej uczyć się na czyimś doświadczeniu ;)

No i jeszcze prośba, starajcie się zgłaszać także usterki w częściach wspólnych budynku, jeżeli gdzieś takie zobaczycie, bo to chyba też się robi na tum etapie.


milena756
Posty: 25
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:12

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera w inwestycji Piasta Park Kraków

Postautor: milena756 » 27 lis 2017, 18:13

W moim odczuciu, warto zwrócić uwagę na:
- stan ścian, szczególnie przy otworach drzwiowych - pęknięcia przy kantach - wynikają z pracy budynku (wpisane do protokołu),
- ścian posadzek (u nas wystąpiło małe pęknięcie, które będzie wypełnione żywicą- wpisane do protokołu)
- szczelność otworów okiennych (u nas wystąpiła jedna minimalna nieszczelność przy drzwiach balkonowych, wychwycona termowizją - wpisane do protokołu)

Dodatkowo dostrzegliśmy sporo rys na parapetach i oprawie okiennej i drzwiowej na balkonie. O ile część parapetów jest biała - rysy są mało widoczne,
o tyle parapety na balkonie - grafitowe - rysy widoczne bardzo. Zostając przy balkonie, należy sprawdzić spad parapetu balkonowego - aby się nie okazało, że woda będzie ściekać do wnętrza balkonu, a nie na zewnątrz.

To na co zwrócił uwagę również nasz specjalista - a my sami na 100% nie zwrócilibyśmy na to uwagi - drzwi wejściowe od spodu nie są zabezpieczone (surowe drewno). Ponoć wykonawca nie ma obowiązku go zabezpieczyć, ale jeśli dostanie się tam wilgoć szybko pęcznieją i pojawiają się problemy - warto się tym zająć (nie wpisuje się tego do protokołu).

Ogólnie, firma od odbiorów oceniła całe mieszkanie bardzo pozytywnie. Wszystkie piony i poziomy - sufity, posadzki, ściany - całkowicie OK. tj. w granicach dopuszczalnych norm. Kable we wszystkich układach położone na odpowiedniej głębokości ... ogólnie dużo można pisać.
Same oddanie w bardzo przyjemnej atmosferze.

PS. Starałam się dopytać o stan części wspólnych, ale jak tylko poruszyłam ten temat został od ucięty.

Nowy lokator Piasta
Posty: 60
Rejestracja: 25 paź 2016, 21:52

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera w inwestycji Piasta Park Kraków

Postautor: Nowy lokator Piasta » 27 lis 2017, 20:18

Milena756

Dzięki za informacje z pierwszej ręki.
Zastanawia mnie czy odebrałas klucze czy czekacie aż deweloper usunie usterki które są wpisane do protokołu.


milena756
Posty: 25
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:12

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera w inwestycji Piasta Park Kraków

Postautor: milena756 » 27 lis 2017, 20:56

Otrzymaliśmy komplet kluczy (w tym klucze do zamków tymczasowych) - 2 szt. posiadamy my, 1 szt. została u dewelopera, aby ekipa dewelopera mogła wejść do mieszkania i usunąć usterki.

RREvoque
Posty: 126
Rejestracja: 05 paź 2016, 19:45

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera w inwestycji Piasta Park Kraków

Postautor: RREvoque » 27 lis 2017, 22:25

Rozumiem że termin na naprawę mają zgodny z umową ;) czy otrzymałaś plytki ze schematami wod-kan i elekrtrycznymi na płytkach. Czy zamki do drzwi są do wymiany w związku z tym że są tymczasowe?

P.s. dzieki Milena za pierwsze info :)

zefir
Posty: 4
Rejestracja: 28 lis 2017, 0:55

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera w inwestycji Piasta Park Kraków

Postautor: zefir » 28 lis 2017, 1:02

Dzięki @milena za relację, a może wrzucisz na forum jakieś zdjęcia, na których byłoby widać, jak prezentuje się nowe mieszkanie, odebrane od dewelopera? Wawel Service się spisał? Jak Ci się podoba nowe mieszkanie?

milena756
Posty: 25
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:12

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera w inwestycji Piasta Park Kraków

Postautor: milena756 » 28 lis 2017, 18:34

RREvoque pisze:Rozumiem że termin na naprawę mają zgodny z umową ;) czy otrzymałaś plytki ze schematami wod-kan i elekrtrycznymi na płytkach. Czy zamki do drzwi są do wymiany w związku z tym że są tymczasowe?

P.s. dzieki Milena za pierwsze info :)

Tak dostaliśmy również płytkę ze zdjęciami i układem.
Termin zgodny z zapisami Umowy licząc od dnia odbioru.
Tak, wkładki są do wymiany. Komplet nowych wkładek i kluczy dostaliśmy w zestawie (nowe). Kierownik budowy radził, aby jak tylko ich ekipa zakończy poprawki, wkładki zmienić a klucze zniszczyć.

milena756
Posty: 25
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:12

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera w inwestycji Piasta Park Kraków

Postautor: milena756 » 28 lis 2017, 18:44

zefir pisze:Dzięki @milena za relację, a może wrzucisz na forum jakieś zdjęcia, na których byłoby widać, jak prezentuje się nowe mieszkanie, odebrane od dewelopera? Wawel Service się spisał? Jak Ci się podoba nowe mieszkanie?

Postaram się wkrótce wrzucić zdjęcia. Moje odczucia są pozytywne. Zresztą nawet firma od Odbiorów, wyrażała się na jego temat pozytywnie, ale trzeba pamiętać, że jedno mieszkanie o całej nieruchomości nie świadczy. Często jest tak, że poziom wykonania jednego mieszkania odbiega od drugiego, jako że wykonawca czasem zatrudnia kilka ekip i są podzieleni np. klatkami.

Wracając do odbioru, żadne z rażących uchybień - które jednocześnie są kosztowne i czasochłonne w naprawie - nie pojawiły się.
Co prawda pojawił się szereg kosmetycznych usterek, ale zakładam że nie odroczą on mi znacznie terminu kiedy będę mogła wejść z moją ekipą. Największy problem stanowi balkon, ale to odrębny temat...


Nowy lokator Piasta
Posty: 60
Rejestracja: 25 paź 2016, 21:52

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera w inwestycji Piasta Park Kraków

Postautor: Nowy lokator Piasta » 28 lis 2017, 19:11

Czyli cokolwiek w mieszkaniu można robić dopiero jak usterki wykazane w protokole zostaną usunięte ?

Słyszałem ze na innych inwestycjach usterki były usuwane wtedy gdy już odbywał się remont :(

milena756
Posty: 25
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:12

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera w inwestycji Piasta Park Kraków

Postautor: milena756 » 28 lis 2017, 19:51

Zakładam, że można rozpoczynać remont wcześniej, ale ja osobiście wolę, aby najpierw wykonali poprawki, szczególnie że remont na balkonie jest znaczący (zabezpieczyli całą stolarkę + mam nieszczelność, która również będzie poprawiana), a skąd będę wiedziała czy kolejne ewentualne uchybienia/obicia nie są efektem ekipy dewelopera, czy mojej ? ;) Dodatkowo, nie ma sensu robić gładzi (moja ekipa) kiedy deweloper ma poprawić pęknięcia w ścianach i jedną w podłodze ...



Wróć do „Piasta Park Kraków od Wawel Service - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości