Parkowanie na nie swoich miejscach postojowych - Piasta Park Kraków

Forum przeznaczone dla przyszłych mieszkańców inwestycji Osiedle Piasta Park w Krakowie, którego budowniczym jest deweloper Wawel Service. Wybór mieszkania, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
RREvoque
Posty: 126
Rejestracja: 05 paź 2016, 19:45

Re: Parkowanie na nie swoich miejscach postojowych - Piasta Park Kraków

Postautor: RREvoque » 20 mar 2018, 23:10

Widzę nowy 2018 że duże masz wymagania co do remontu ulicy :) ja to pamietam że od ponad 25 lat ognistych wici przypomina tor wyczynowy dla land rowerów:) i to że jest taki stan nie jest winą inwestycji Piasta Park tym bardziej nie jest winą że jest to tylko wymiana nawierzchni ( zapewne jak na bohaterów Września końcem zeszłego roku) ale wydaje mi się i tak że taka zmiana poprawi komfort jazdy. Remonty chodników leżą w większości do wspólnot/spółdzielni.
Proponuję złożyć wniosek projektu do budżetu obywatelskiego z tego typu rozwiazaniami. Ja piszę do radnych miasta z Mistrzejowic np. w temacie naszego parku i fortu. Trzeba się zastanowić co mozemy zrobić dla naszej okolicy sami a nie narzekać albo wymagać albo mówić że za mało.. :)


NOWY 2018
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2018, 0:44

Re: Parkowanie na nie swoich miejscach postojowych - Piasta Park Kraków

Postautor: NOWY 2018 » 20 mar 2018, 23:42

Nie chodzi o wymagania ,to tak dużo mięć nowy chodnik i szerszą drogę ,jeżeli robi się inwestycje, to trzeba pomyśleć o przepustowości komunikacyjnej- w końcu powstanie trochę bloków i kilkaset samochodów które będą musiały przez te wąskie gardło wjechać i wyjechać,jeszcze 3-4 lata temu spokojnie można było zaparkować a teraz masakra.
Planowanie nakładek to nic innego jak Fundusz gwarancyjny jaki maja deweloperzy za korzystanie z drogi w czasie budowy.
gdzie napisano ze to z budżetu gminy,Budżet na 2018r dot. remontu dróg uchwala się w 2017r. wiec powinno być wykona a nie planuje.
Po prostu zrozumcie nie chodzi i pokłócenie ale znalezienie konsensusu i reagować puki jest czas .

rosek
Posty: 57
Rejestracja: 10 paź 2016, 9:31

Re: Parkowanie na nie swoich miejscach postojowych - Piasta Park Kraków

Postautor: rosek » 21 mar 2018, 13:58

Z tego co wiem to deweloper nie korzystał z Ognistych Wici. Mają wjazd od Piasta Kołodzieja który zgodnie z planem w przyszłości będzie wyjazdem dla całej inwestycji.

Oczywiście uważam że jeśli mamy możliwość to powinniśmy działać. Może w takim razie złożyć do władz miasta pismo z propozycjami zmian. Urzędnicy pewnie nawet nie wiedzą o konieczności poszerzenia wyjazdu. Myślę że gdyby mieszkańcy starych i nowego bloku podpisali się pod taką petycją moglibyśmy coś osiągnąć. Może warto założyć nowy wątek wpisać wszystko to czego potrzeba na Ognistych Wici. Ja mógłbym to zebrać w jakąś całość i jakoś rozpowszechnić w nowym bloku?

Chyba że ma Pan jakieś inne propozycje.



Wróć do „Piasta Park Kraków od Wawel Service - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości