[Etap II] Terminy odbioru nowych mieszkań od dewelopera - Piasta Park Kraków

Forum przeznaczone dla przyszłych mieszkańców inwestycji Osiedle Piasta Park w Krakowie, którego budowniczym jest deweloper Wawel Service. Wybór mieszkania, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
Lokatorka
Posty: 26
Rejestracja: 25 paź 2017, 14:41

Re: [Etap II] Terminy odbioru nowych mieszkań od dewelopera - Piasta Park Kraków

Postautor: Lokatorka » 29 sty 2019, 22:01

Ok. Ja mam okreśłone konkretne daty poszczególnych wpłat (bez określenia jaki to etap budowy) - budynek B1.


amiskiew
Posty: 70
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:21

Re: [Etap II] Terminy odbioru nowych mieszkań od dewelopera - Piasta Park Kraków

Postautor: amiskiew » 29 sty 2019, 22:12

Ja podpisywałem umowy jako jeden z pierwszych więc może byly inne umowy. Potem niektórym np dodali punkt o możliwym wzroście ceny w związku ze wzrostem wskaźnika kosztów budowy.

Lokatorka
Posty: 26
Rejestracja: 25 paź 2017, 14:41

Re: [Etap II] Terminy odbioru nowych mieszkań od dewelopera - Piasta Park Kraków

Postautor: Lokatorka » 29 sty 2019, 22:21

Też mam umowę z wczesnego okresu (bodajże początek albo połowa maja?).
Może to kwestia tego, że inny budynek.


impreza
Posty: 68
Rejestracja: 07 mar 2018, 15:00

Re: [Etap II] Terminy odbioru nowych mieszkań od dewelopera - Piasta Park Kraków

Postautor: impreza » 29 sty 2019, 22:30

W umowie na B1 nie mam również podanych terminów wpłat transz, widnieje jedynie zapis że wpłata ma być do 2 tygodni po otrzymaniu zawiadomienia o ukończeniu danego etapu co wg mnie ma sens, gdyż unika się płacenia z góry za coś co może być jeszcze niewykonane.
Podczas negocjacji informowano mnie iż stan surowy otwarty dla budynku B1 to okres mniej wiecej październik 2019.

tomasz1978
Posty: 40
Rejestracja: 20 gru 2017, 9:04

Re: [Etap II] Terminy odbioru nowych mieszkań od dewelopera - Piasta Park Kraków

Postautor: tomasz1978 » 03 lut 2019, 8:57

Pani w biurze budowy poinformowała mnie o jednej możliwości wejścia do lokalu. Przybliżony termin to już po usunięciu żurawi i zgodzie kierownika budowy. Możliwe że to będzie 1 kwartał 2020 a może wcześniej ale czy jest sens wchodzić i mierzyć jak tynków nie ma. Oddanie całkiem możliwe na 2 kwartał 2020. Głównie celem takiej wizyty jest wymierzenie pod kuchnię oraz np szafy na zamówienie pod wymiar.

SzAniDaKa
Posty: 17
Rejestracja: 26 maja 2018, 23:10

Re: [Etap II] Terminy odbioru nowych mieszkań od dewelopera - Piasta Park Kraków

Postautor: SzAniDaKa » 03 lut 2019, 10:15

tomasz1978 pisze:Pani w biurze budowy poinformowała mnie o jednej możliwości wejścia do lokalu. Przybliżony termin to już po usunięciu żurawi i zgodzie kierownika budowy. Możliwe że to będzie 1 kwartał 2020 a może wcześniej ale czy jest sens wchodzić i mierzyć jak tynków nie ma. Oddanie całkiem możliwe na 2 kwartał 2020. Głównie celem takiej wizyty jest wymierzenie pod kuchnię oraz np szafy na zamówienie pod wymiar.

Dziękuję za podzielenie się informacją, naprawdę liczyłam na wcześniejsze oddanie budynku, no cóż pożyjemy zobaczymy :)

AgaB
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2019, 16:08

Re: [Etap II] Terminy odbioru nowych mieszkań od dewelopera - Piasta Park Kraków

Postautor: AgaB » 20 mar 2019, 14:07

B2 juz ocieplany od strony parku, chocisz z drugiej brakuje paru okien.
W B1 widzialam juz pierwsze zamontowane okna, rowniez od str parku. Tak że sa postepy, dobrze to wyglada. Ciekawe jak to sie będzie mialo do terminow odbioru

pkkrak
Posty: 8
Rejestracja: 03 kwie 2019, 23:43

Re: [Etap II] Terminy odbioru nowych mieszkań od dewelopera - Piasta Park Kraków

Postautor: pkkrak » 01 lip 2019, 21:37

Coś jakby zwolniło na budowie. Etap III idzie jak burza a na II niewiele się dzieje.
Czy ktoś coś może wie na temat dalszego harmonogramu prac ? Pewnie wątpliwe że wejdziemy jeszcze w tym roku...


amiskiew
Posty: 70
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:21

Re: [Etap II] Terminy odbioru nowych mieszkań od dewelopera - Piasta Park Kraków

Postautor: amiskiew » 01 lip 2019, 21:47

@pkkrak - byłem w biurze Wawel Service. Prawdopodobny termin oddania Piasta Park II to II kwartał 2020, więc 6 miesiecy przed terminem.
Poszukaj na . mojego profilu Piasta Park II. Zamieszczam co jakiś czas aktualne zdjecia

AgaB
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2019, 16:08

Re: [Etap II] Terminy odbioru nowych mieszkań od dewelopera - Piasta Park Kraków

Postautor: AgaB » 22 wrz 2019, 20:52

Ktoś może ma jakies nowe informacje?



Wróć do „Piasta Park Kraków od Wawel Service - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości