[Etap II] Terminy odbioru nowych mieszkań od dewelopera - Piasta Park Kraków

Forum przeznaczone dla przyszłych mieszkańców inwestycji Osiedle Piasta Park w Krakowie, którego budowniczym jest deweloper Wawel Service. Wybór mieszkania, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
SzAniDaKa
Posty: 17
Rejestracja: 26 maja 2018, 23:10

[Etap II] Terminy odbioru nowych mieszkań od dewelopera - Piasta Park Kraków

Postautor: SzAniDaKa » 16 sty 2019, 21:26

Czy jest wiadomo kiedy jest przewidywany termin odbioru? Wiadomo że w umowie jest zapis - VI kwartał 2020, czy jest szansa na wcześniejszy odbiór? Pani przedstawicielka z biura od sprzedaży mówiła że można się spodziewać odbioru na I kwartał 2020, czy ten termin będzie realny? Patrząc na stan placu budowy, blok mniejszy już za niebawem osiągnie stan surowy zamknięty. Ciekawość kieruje przede wszystkim na większy blok z dziedzińcem - B1 ;)


amiskiew
Posty: 70
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:21

Re: [Etap II] Terminy odbioru nowych mieszkań od dewelopera - Piasta Park Kraków

Postautor: amiskiew » 18 sty 2019, 17:02

Szanse są, ale wątpię aby przyspieszyli o 6 miesięcy. Blok maly idzie szybko, ale do stanu zamknietego to jeszcze sporo brakuje. Najpier bedzie stan otwarty :)

AgaB
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2019, 16:08

Re: [Etap II] Terminy odbioru nowych mieszkań od dewelopera - Piasta Park Kraków

Postautor: AgaB » 24 sty 2019, 16:10

Fajnie by bylo spędzić święta w nowym lokum :D


SzAniDaKa
Posty: 17
Rejestracja: 26 maja 2018, 23:10

Re: [Etap II] Terminy odbioru nowych mieszkań od dewelopera - Piasta Park Kraków

Postautor: SzAniDaKa » 26 sty 2019, 13:51

Ja tez bym chciała :D

amiskiew
Posty: 70
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:21

Re: [Etap II] Terminy odbioru nowych mieszkań od dewelopera - Piasta Park Kraków

Postautor: amiskiew » 26 sty 2019, 22:57

Dostałem list z informacją, że ukończono stan otwarty i mam wpłacić następną transzę.
Mowa o mieszkaniach w budynku B2 piętra 2,3.
Patrząc na postępy budowy jest szansa, że oddadzą wcześniej niż na umowie.

impreza
Posty: 68
Rejestracja: 07 mar 2018, 15:00

Re: [Etap II] Terminy odbioru nowych mieszkań od dewelopera - Piasta Park Kraków

Postautor: impreza » 28 sty 2019, 9:27

Pytanie czy będą iść dalej z budynkiem B2 czy skupią się na B1 teraz a potem oba budynki sukcesywnie wstawianie okien/drzwi i prace instalacyjne.
Warto też pamiętać że trochę instalacji jest do zrobienia, odbiory/pozwolenia też trochę trwają i raczej na pewno nie oddadzą tylko 1 budynku nawet jakby był gotowy wcześniej bo w dużej części infrastruktura jest wspólna dla B1 i B2.

amiskiew
Posty: 70
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:21

Re: [Etap II] Terminy odbioru nowych mieszkań od dewelopera - Piasta Park Kraków

Postautor: amiskiew » 28 sty 2019, 17:21

W budynku B2 wstawili już okna. Budynek B1 ma już 3 piętro gotowe. Inna ekipa zaczęła już budować Piasta Park III
Ostatnio zmieniony 28 sty 2019, 18:25 przez amiskiew, łącznie zmieniany 1 raz.

impreza
Posty: 68
Rejestracja: 07 mar 2018, 15:00

Re: [Etap II] Terminy odbioru nowych mieszkań od dewelopera - Piasta Park Kraków

Postautor: impreza » 28 sty 2019, 17:49

Byłem na budowie przed Nowym Rokiem to troszkę inaczej to wyglądało ;)
Ktoś z Państwa miał kontakt z przedstawicielem WS w sprawie aktualnego harmonogramu prac kiedy można się spodziewać realizacji poszczególnych 'transz'?


Lokatorka
Posty: 26
Rejestracja: 25 paź 2017, 14:41

Re: [Etap II] Terminy odbioru nowych mieszkań od dewelopera - Piasta Park Kraków

Postautor: Lokatorka » 29 sty 2019, 15:27

amiskiew pisze:Dostałem list z informacją, że ukończono stan otwarty i mam wpłacić następną transzę.
Mowa o mieszkaniach w budynku B2 piętra 2,3.
Patrząc na postępy budowy jest szansa, że oddadzą wcześniej niż na umowie.

@amiskiew, na kiedy (zgodnie z planem/aktem not.) była przewidziana płatność za ten etap?

amiskiew
Posty: 70
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:21

Re: [Etap II] Terminy odbioru nowych mieszkań od dewelopera - Piasta Park Kraków

Postautor: amiskiew » 29 sty 2019, 18:25

W akcie notarialnym wpisany jest tylko ostateczny termin oddania mieszkań. Nie wpisali terminów poszczególnych etapów.
Przybliżone termjny dostałem od dewelopera podczas negocjacji.
Termin ostateczny grudzień 2020
Instalacje wrzesień 2020
Stan surowy zamknięty lipiec/sierpień 2020
Stan surowy otwarty kwiecien 2020
Wyjscie z ziemi październik 2019.
Wynika że przyspieszyli i to mocno.



Wróć do „Piasta Park Kraków od Wawel Service - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości