[ETAP III] Zakup miejsca postojowego na nowym osiedlu - Piasta Park Kraków

Forum przeznaczone dla przyszłych mieszkańców inwestycji Osiedle Piasta Park w Krakowie, którego budowniczym jest deweloper Wawel Service. Wybór mieszkania, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
Dawidos16
Posty: 18
Rejestracja: 12 lut 2019, 17:12

[ETAP III] Zakup miejsca postojowego na nowym osiedlu - Piasta Park Kraków

Postautor: Dawidos16 » 25 mar 2019, 14:12

impreza pisze:
Dawidos16 pisze:mam 2 pytania:

1. Wiecie moze jak wyglada sprawa z miejscami naziemnymi? Z rozmowy przez telefon dostalem informacje ze ich dostepnosc bedzie znana dopiero pod koniec budowy, natomiast teraz moge jedynie zakupic miejsce wewnetrzne.
2. Jak wyglada umiejscowienie grzejnikow i kontaktow? Czy rzeczywiscie po podpisaniu umowy mozna naniesc poprawki co do umiejscowienia grzejnikow i kontaktow ktore sa darmowe? (taka informacje dostalem przez telefon - jedynie dodanie ich do projektu jest platne)

Ad.1 - Z ciekawości zapytam w jakiej cenie miejsca wewnętrzne?
Ad.2 - Poprawki nanieść jak najbardziej możesz (powinno być to zagwarantowane nawet w akcie notarialnym) o ile będą zgodne z prawem i sztuką budowlaną, aczkolwiek raczej zapłacisz za tzw. nadzór autorski. Z tego co inni pisali jest to kwota ok. 100 zł.

25k - do negocjacji miejsce na platformie - gdzie wysokosc samochodu to max iles tam cm, 30k - do negocjacji zwykle wewnetrzne, jezeli chodzi o zewnetrzne to dziwne ze beda sprzedawac dopiero pod koniec budowy wedlug nich ze wzgledu na fakt ze nie wiadomo czy miejsca beda ogolnie dostepne czy do sprzedazy, wiecie moze jak to bylo w przypadku poprzednich etapow?


impreza
Posty: 68
Rejestracja: 07 mar 2018, 15:00

Re: [ETAP III] Zakup miejsca postojowego na nowym osiedlu - Piasta Park Kraków

Postautor: impreza » 25 mar 2019, 14:31

Dzięki za informacje. W etapie I miejsca zewnętrzne były w sprzedaży (brak ogólnodostępnych).
Negocjowałeś może cenę miejsca wewnętrznego? 30k - rozumiem miejsce wewnętrzne na dolnej platformie gdzie wysokość auta może być ciutke większa czy osobne pojedyncze miejsce?

Dawidos16
Posty: 18
Rejestracja: 12 lut 2019, 17:12

Re: [ETAP III] Zakup miejsca postojowego na nowym osiedlu - Piasta Park Kraków

Postautor: Dawidos16 » 25 mar 2019, 15:04

impreza pisze:Dzięki za informacje. W etapie I miejsca zewnętrzne były w sprzedaży (brak ogólnodostępnych).
Negocjowałeś może cenę miejsca wewnętrznego? 30k - rozumiem miejsce wewnętrzne na dolnej platformie gdzie wysokość auta może być ciutke większa czy osobne pojedyncze miejsce?

Nie dowiadywalem sie dokladnie z racji tego ze bardziej jestem zainteresowany naziemnym - gdy bede mial wiecej info dam znac. A w poprzednim etapie rowniez mozliwosc nabycia miejsca naziemnego byla mozliwa dopiero pod koniec budowy?


impreza
Posty: 68
Rejestracja: 07 mar 2018, 15:00

Re: [ETAP III] Zakup miejsca postojowego na nowym osiedlu - Piasta Park Kraków

Postautor: impreza » 25 mar 2019, 15:10

Z tego co pisali sąsiedzi z etapu I miejsca naziemne były sprzedawane od początku, dla etapu II miejsca naziemne w dalszym ciągu są niewiadomą (sytuacja podobna do etapu III).

Nunum
Posty: 12
Rejestracja: 02 lut 2019, 16:59

Re: [ETAP III] Zakup miejsca postojowego na nowym osiedlu - Piasta Park Kraków

Postautor: Nunum » 25 mar 2019, 18:15

Rowniez probowalam sie dowiedziec cos wiecej na temat miejsc naziemnych, ale Pani w biurze najpierw powiedziala ze miejsc bylo doslownie kilka i juz zostaly zarezerwowana i pierwszenstwo mialy ososby niepelnosprawne lub z duzymi samochodami. Jak dzownilam innym razem i znowyu dopytywalam sie o miejsca (bo chcialam sie wpisac na liste rezerwacyjna) to Pani zaczela krecic ze miejsca jeszcze nie sa w sprzedazy i nawet w ii etapie nie sa w sprzedazy.
NIe wiem jak w etapie 2 ale w 3 Pani powiedziala ze miejsc jest praktycznie tyle co mieszkan wiec pewnie chca wysprzedac podziemne.

impreza
Posty: 68
Rejestracja: 07 mar 2018, 15:00

Re: [ETAP III] Zakup miejsca postojowego na nowym osiedlu - Piasta Park Kraków

Postautor: impreza » 25 mar 2019, 21:48

Nunum pisze:Rowniez probowalam sie dowiedziec cos wiecej na temat miejsc naziemnych, ale Pani w biurze najpierw powiedziala ze miejsc bylo doslownie kilka i juz zostaly zarezerwowana i pierwszenstwo mialy ososby niepelnosprawne lub z duzymi samochodami. Jak dzownilam innym razem i znowyu dopytywalam sie o miejsca (bo chcialam sie wpisac na liste rezerwacyjna) to Pani zaczela krecic ze miejsca jeszcze nie sa w sprzedazy i nawet w ii etapie nie sa w sprzedazy.
NIe wiem jak w etapie 2 ale w 3 Pani powiedziala ze miejsc jest praktycznie tyle co mieszkan wiec pewnie chca wysprzedac podziemne.

A dopytywałaś może czy te duże samochody to tylko z silnikiem diesla czy benzynowe też się łapały? Trzeba było okazać dowód rejestracyjny czy może są zintegrowani z CEPiK? Oczywiście żartuję, ale absurd goni absurd.

Dawidos16
Posty: 18
Rejestracja: 12 lut 2019, 17:12

Re: [ETAP III] Zakup miejsca postojowego na nowym osiedlu - Piasta Park Kraków

Postautor: Dawidos16 » 26 mar 2019, 14:05

@Nunum

A mozesz powiedziec jaki procent kwoty musialas zaplacic po podpisaniu umowy przedwstepnej i jaki procent kwoty bedziesz musiala zaplacic po tym jak budynek wejdzie w stan otwarty?

Nunum
Posty: 12
Rejestracja: 02 lut 2019, 16:59

Re: [ETAP III] Zakup miejsca postojowego na nowym osiedlu - Piasta Park Kraków

Postautor: Nunum » 26 mar 2019, 19:01

Przy podpisaniu umowy deweloperskiej jest 25%, stan zero -25%, stan surowy otwarty 18%


Marc0
Posty: 10
Rejestracja: 16 lut 2019, 0:05

Re: [ETAP III] Zakup miejsca postojowego na nowym osiedlu - Piasta Park Kraków

Postautor: Marc0 » 09 kwie 2019, 18:27

Witam, mam pytanie wie, ktoś czy po pobraniu pieniędzy z konta jest wysyłane potwierdzenie wypłacenia środków na dany etap ?
Pytam, ponieważ zdziwiłem się, bo nie dostałem żadnego potwierdzenia, mimo że pierwszą kwotę wpłaciłem, tak jak było, napisane w umowie,
oraz tak jak mi powiedziano po podpisaniu umowy, o dziwo zamiast potwierdzenia wpłaty dostałem awizo, że mam wpłacić kolejną transzę i terminan 2tyg
Proszę napiszcie jak to powinno wyglądać

Pozdrawiam

SzAniDaKa
Posty: 17
Rejestracja: 26 maja 2018, 23:10

Re: [ETAP III] Zakup miejsca postojowego na nowym osiedlu - Piasta Park Kraków

Postautor: SzAniDaKa » 09 kwie 2019, 23:05

Rezerwowałam mieszkanie na przełomie maja tamtego roku i od razu poszedł przelew, dopiero nie dawno (pod koniec marca) otrzymałam fakturę, u mnie trzeba było zapłacić za rezerwację reszta po dokonaniu zamiany starej na nowej.



Wróć do „Piasta Park Kraków od Wawel Service - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości