Inwestycje w otoczeniu osiedla Piasta Park - forum i opinie

Forum przeznaczone dla przyszłych mieszkańców inwestycji Osiedle Piasta Park w Krakowie, którego budowniczym jest deweloper Wawel Service. Wybór mieszkania, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
marika
Posty: 34
Rejestracja: 19 paź 2016, 10:55

Inwestycje w otoczeniu osiedla Piasta Park - forum i opinie

Postautor: marika » 19 paź 2016, 11:13

Cześć, chciałam założyć jeszcze jeden temat na forum, bo wydaje mi się, że bardzo by się przydał, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że w okolicy sporo jest jeszcze pustej, niezabudowanej przestrzeni, z którą na pewno w przyszłości coś będzie się działo, bo to dobre miejsce. Nie wiecie może co ma się budować w sąsiedztwie osiedla Piasta Park :?: Zastanawiam się czy będą tam powstawały jakieś nowe sklepy, a może biurowce, czy raczej kolejne osiedla mieszkaniowe, jak teraz Piasta Kołodzieja. Jak myślicie, jaki będzie przyszły los tej okolicy i w jakim kierunku podąży jej rozwój :?: Myślę, że sporo może tam zmienić kiedyś powstanie tego przystanku SKM, mam nadzieję, że na lepsze :)


PaniPanda
Posty: 52
Rejestracja: 05 paź 2015, 10:12

Re: Inwestycje w otoczeniu osiedla Piasta Park - forum i opinie

Postautor: PaniPanda » 19 paź 2016, 11:48

Nie znam planów zagospodarowania tego terenu, ale wydaje mi się, że przynajmniej do czasu zrobienia SKM nie ma co liczyć na szalony rozwój biurowców w okolicy (choć nie wykluczam, że później to się może diametralnie zmienić).

Jest tam już przecież Columbus, zbudowany nie tak dawno temu, ale wydaje się, że póki co stałe powierzchnie w nim wynajęte, to Biedronka i przedszkole dla dzieci z cukrzycą - górne piętra z kolei nie wydają się specjalnie zagospodarowane. W każdym razie na pewno nie przez wielkie, znane korporacje, bo żadnego loga tam nie widziałam ;) Inna sprawa, że może to nie tak źle, bo czy na pewno chcemy mieć problem z pracownikami firm, którzy będą nam zajmować osiedlowe miejsca postojowe :?: albo czy na pewno chcemy stać w kolejkach do kasy kiedy wszyscy ludzie z biurowców będą kończyć pracę :?:

No, ale zobaczymy - stacja SKM może tutaj sporo namieszać, bo pewnie trzeba będzie zrobić do niej sensowne dojście, może dojazd, a to na pewno może pomóc okolicy się rozwinąć - czy przyciągnie też duże firmy :?: kto wie :?:

Ja obstawiam, że osiedla mieszkaniowe jeszcze pewnie w przyszłości mogą się tam zmieścić - w końcu w Krakowie wykorzystuje się maksymalnie przestrzeń, a tu w sąsiedztwie parku jest pewnie całkiem atrakcyjnie ;)

I osobiście chciałabym, żeby zainwestowano w poliski Fort Mistrzejowice (jest już wątek na ten temat), bo okolica na pewno sporo by zyskała, a nasze sąsiedztwo byłoby dosyć niebanalne ;)

kowallosu
Posty: 20
Rejestracja: 15 maja 2016, 8:47

Re: Inwestycje w otoczeniu osiedla Piasta Park - forum i opinie

Postautor: kowallosu » 19 paź 2016, 13:44

Zamieszkuję blok A w inwestycji Piasta Kołodzieja od Dom-Bud, za kilka dni minie równy rok odkąd mieszkam w Waszej nowej okolicy ;)
pozdrawiam nowych mieszkańców ośki ;)


RREvoque
Posty: 126
Rejestracja: 05 paź 2016, 19:45

Re: Inwestycje w otoczeniu osiedla Piasta Park - forum i opinie

Postautor: RREvoque » 22 sie 2017, 20:38

Poniżej w linku trochę informacji o "planie zagospodarowania przestrzennego" :)

krakow.onet.pl/beton-zalewa-mistrzejowice-urzednicy-z-planami-sie-nie-spiesza/cgqgrmg

pawel121
Posty: 15
Rejestracja: 18 paź 2016, 11:44

Re: Inwestycje w otoczeniu osiedla Piasta Park - forum i opinie

Postautor: pawel121 » 27 lis 2017, 18:50

Odświeżę trochę temat.

Kilka dni temu (za forum skyscrapercity) decyzję środowiskową uzyskała inwestycja przedłużenia linii tramwajowej aż pod osiedle Dom-Budu. Linia ma powstać do 2020 roku. Na miejscu starej pętli będzie parking, natomiast nowa pętla powstanie wraz z całym dworcem autobusowo-tramwajowym. Zaraz obok ma powstać stacja kolejowa, a po drugiej stronie torów kolejowych parking P+R. Oprócz tego w planie przedłużenie ul. Powstańców do ul. Morcinka.
O ile o powyższych planach mówiło się już od pewnego czasu, o tyle dziwi mnie planowana droga "Nowa Powstańców", a szczególnie jej wschodnia część. Wychodzi na to, że będzie przebiegała przez północną część naszego osiedla, czyli tereny należące do Wawelu.

Z jednej strony cieszy perspektywa rozbudowy okolicy w infrastrukturę drogową oraz komunikację miejską, bo już na ten moment Piasta Kołodzieja w godzinach szczytu jest niewydolna, a w przyszłości powstanie jeszcze setki mieszkań od Wawelu, Dom-Budu oraz Inter-Budu przy Urzędzie Skarbowym. Z drugiej strony trochę martwi to, że nasze osiedle może stać się przelotówką.
Z trzeciej strony zanim to wszystko powstanie to pewnie zdążymy się zestarzeć ;)

Załącznik (mapka) do uzyskanej decyzji:
bip.krakow.rdos.gov.pl/files/obwieszczenia/89376/Za%C5%82%C4%85cznik-do-decyzji_RDOS_Krakow_OO.4210.23.2016.JP.pdf

rosek
Posty: 57
Rejestracja: 10 paź 2016, 9:31

Re: Inwestycje w otoczeniu osiedla Piasta Park - forum i opinie

Postautor: rosek » 27 lis 2017, 22:30

Z tego co widziałem na tych mapkach to droga będzie przebiegać za Lidlem czyli za ostatnim blokiem Wawel Serwis.

tomasz1978
Posty: 40
Rejestracja: 20 gru 2017, 9:04

Re: Inwestycje w otoczeniu osiedla Piasta Park - forum i opinie

Postautor: tomasz1978 » 25 lut 2018, 9:20

Było tak dopóki blok 65 nie złożył stosownego pisma do Prezydenta Miasta. Zagospodarowanie terenu było wyznaczone przed powstawaniem bloków. Toczyły się rozmowy w efekcie których z-ca PM zapewnił, że droga będzie przebiegać za terenem DomBud czyli przedłużeniem ul. Powstańców. Co oczywiście może sie zmienić. Droga pomiędzy Wawel a blokiem 65 i DomBud zamknęłaby bezpieczny dostęp dla dzieci idących do szkoły z dolnych bloķów.

sheilacooper
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2019, 13:14

Re: Inwestycje w otoczeniu osiedla Piasta Park - forum i opinie

Postautor: sheilacooper » 19 paź 2019, 13:26

Czy sa jakies nowe informacje o polaczeniu z ulica Morcinka?



Wróć do „Piasta Park Kraków od Wawel Service - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości