Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Forum przeznaczone dla przyszłych mieszkańców inwestycji Osiedle Piasta Park w Krakowie, którego budowniczym jest deweloper Wawel Service. Wybór mieszkania, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
Mieszkaniec_parter
Posty: 11
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:18

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: Mieszkaniec_parter » 08 mar 2017, 11:19

To trochę dziwne że jedni już dostali pisma i to trochę czasu temu a ja w dalszym ciągu nie.
Widocznie trzeba do nich dzwonić i się upomniec aby wysłali,choć to oni powinni o to się postarać aby było jak najszybciej.
Zachowują się troszkę jak by to była ich pierwsza inwestycja i dopiero uczyli się co i jak a w rzeczywistości już trochę tych inwestycji jest za nimi.


RREvoque
Posty: 126
Rejestracja: 05 paź 2016, 19:45

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: RREvoque » 08 mar 2017, 21:54

Ja dostałem pismo półtorej tygodnia temu, w tym tygodniu jestem umowiony na podpisanie aneksu do u.d. u notariusza, tak jak już kiedyś pisalem. Ale fakt trzeba dzwonić i się upominać, taj jakby już zapomnieli że mają posprzedawane mieszkania..

grzegoor
Posty: 22
Rejestracja: 14 gru 2016, 8:59

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: grzegoor » 29 mar 2017, 20:30

Hej, dostałem dzisiaj pismo ws. ukończenia stanu surowego zamkniętego (data nadania 21.03), więc zalecam odpalenie kolejnej transzy. ;)


RREvoque
Posty: 126
Rejestracja: 05 paź 2016, 19:45

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: RREvoque » 29 mar 2017, 22:13

U mnie ukończenie stanu surowego zamkniętego w piśmie, które dzisiaj dostałem jest 15 marca pismo dostałem dzisiaj, nadane 27.03! do końca marca czyli do piątku ma być wypłacona transza super podejście! :evil:
Ostatnio zmieniony 29 mar 2017, 22:25 przez RREvoque, łącznie zmieniany 1 raz.

Simson
Posty: 47
Rejestracja: 01 lis 2016, 9:57

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: Simson » 30 mar 2017, 10:27

Nie ma znaczenia do kiedy. To jest tylko informacja. Ja dostałem. Już dwa takie pisma że stan surowy zamknięty. Jedno na początku marca drugie dwa dni temu. Także spokojnie.

RREvoque
Posty: 126
Rejestracja: 05 paź 2016, 19:45

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: RREvoque » 30 mar 2017, 14:28

Jak by się znowu spóźnili z pismem to znowu trzeba by u notariusza aneks robic, a ja nie mam czasu zeby po bankach i notariuszach biegać. Wiec w tym miejscy "spokojnie" slabo się sprawdza...

Simson
Posty: 47
Rejestracja: 01 lis 2016, 9:57

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: Simson » 30 mar 2017, 15:21

Ja nie muszę robić aneksów do wypłaty transz. Transze środkowe tj druga i trzecia mogą być wypłacone w dowolnym momencie. Natomiast ostatnia wpłata transza z programu mdm musi zostać wypłacona w terminie.
Nie widziałem że niektóre banki wymagają aneksów do transz.

bloodynosepicker
Posty: 14
Rejestracja: 03 kwie 2017, 18:48

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: bloodynosepicker » 03 kwie 2017, 19:00

Ile mniej więcej trwa wypłata transzy od momentu złożenia wniosku w banku? W którym momencie zostaną naliczone odsetki?
Według harmonogramu z umowy kredytowej drugą transzę muszę uruchomić do 30 kwietnia. Raty spłacam 10 dnia miesiąca. Jeżeli jutro złożyłbym wniosek i sprawa zostałaby załatwiona przed 10 kwietnia to rata zawierałaby już odsetki z dwóch transz?


rosek
Posty: 57
Rejestracja: 10 paź 2016, 9:31

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: rosek » 04 kwie 2017, 14:15

Powinna zawierać odsetki tylko za te dni w którym transza była uruchomiona. Ogólnie uruchamiać lepiej później niż wcześniej ale prawdę powiedziawszy te kilka dni raczej dużej różnicy nie zrobi.

grzegoor
Posty: 22
Rejestracja: 14 gru 2016, 8:59

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: grzegoor » 04 kwie 2017, 15:53

bloodynosepicker pisze:Ile mniej więcej trwa wypłata transzy od momentu złożenia wniosku w banku? W którym momencie zostaną naliczone odsetki?
Według harmonogramu z umowy kredytowej drugą transzę muszę uruchomić do 30 kwietnia. Raty spłacam 10 dnia miesiąca. Jeżeli jutro złożyłbym wniosek i sprawa zostałaby załatwiona przed 10 kwietnia to rata zawierałaby już odsetki z dwóch transz?

Zwykle dawałem dyspozycję koło południa i na upartego mogliby to zrobić tego samego dnia, ale zwykle przelew idzie w następny dzień roboczy. :)



Wróć do „Piasta Park Kraków od Wawel Service - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość