Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Forum przeznaczone dla przyszłych mieszkańców inwestycji Osiedle Piasta Park w Krakowie, którego budowniczym jest deweloper Wawel Service. Wybór mieszkania, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
RREvoque
Posty: 126
Rejestracja: 05 paź 2016, 19:45

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: RREvoque » 04 lut 2017, 18:21

To miło, że pismo zostało wysłane, jak ktoś ma kredyt w pekao sa mdm, to najpierw powinien oczekiwać pisma od Wawel service z zaproszeniem do notariusza bo bank nie pozwoli uruchomić kolejnej transzy kredytu bez aneksu notarialnego :)


piastus
Posty: 15
Rejestracja: 14 paź 2016, 14:42

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: piastus » 09 lut 2017, 15:36

Ja też mam kredyt w PEKAO z MDM i nie muszę nic robić, poprostu jak przychodzi mi pismo z Wawel Service aby przelać transze to wtedy dzwonię do banku i uruchamiam transze, bez mojego potwierdzenia żadna transza z banku nie zostanie przelana na rachunek powierniczy.

RREvoque
Posty: 126
Rejestracja: 05 paź 2016, 19:45

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: RREvoque » 10 lut 2017, 8:34

A czy masz w umowie deweloperskiej harmonogram transz, ja mam 4 transze, druga jest spóźniona w stosunku do tego co jest w umowie, chodzi o daty. Potwierdzilem na 1000000% w banku, z prawnikiem i w Wawel service, że będzie konieczny aneks do umowy podpisany u notariusza i że wszyscy ktorzy tak maja czyli okreslone kwoty i daty wyplaty transz w umowie deweloperskiej będą musieli przedłożyć aneks w banku.
Stąd się dziwię..


Marcelo
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2017, 11:08

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: Marcelo » 13 lut 2017, 10:35

Witam.

Dostał już ktoś to zawiadomienie od WS?

RREvoque
Posty: 126
Rejestracja: 05 paź 2016, 19:45

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: RREvoque » 13 lut 2017, 18:04

Wiem tyle że część "tarasowa" budynku ma otrzymać zawiadomienie w tym lub przyszlym tygodniu.

askaaa
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2017, 16:14

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: askaaa » 24 lut 2017, 16:23

Ja właśnie wczoraj dostałam zawiadomienie, że stan surowy otwarty jest gotowy. Co do wypłaty transz, to ja się trzymam tego co jest w akcie notarialnym. Wiem, że teoretycznie wcale nie muszę im tego wypłacać jeśli nie ma informacji o stanie budowy, ale ja tam się wolę tego trzymać, bo... strzeżonego Pan Bóg strzeże :lol: Już mi nie zależy na tym, że parę złotych więcej raty będzie, że więcej odsetek Bank kredytujący zarobi... ale to co jest w akcie notarialnym dla mnie jest święte i wolę się tego trzymać :) Teraz pewnie ktoś z PKO BP pójdzie na budowę, pogada z kierownikiem budowy i zwolnią deweloperowi środki z naszych rachunków po prostu. :) Wiadomo, to ma swoje minusy, ale moim zdaniem jeżeli jest napisane jasno w akcie notarialnym: "nie później niż do..." to dla mnie to oznacza, że każda zmiana, czy to z mojej inicjatywy, czy to z inicjatywy dewelopera, banku kredytującego, powinna być zawarta w formie notarialnej, tak logicznie myśląc.

DOPEL
Posty: 14
Rejestracja: 26 lut 2017, 19:51

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: DOPEL » 26 lut 2017, 19:56

Rozmawiałem z Panem z Wawel Service z którym podpisywałem umowę deweloperską, powiedział, że nawet jeżeli bank będzie wymagał aneksowania umowy to koszty notarialne ponosi Wawel Service, ponieważ po ich stronie stoi odpowiedzialność za opóźnienie.

Mieszkaniec_parter
Posty: 11
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:18

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: Mieszkaniec_parter » 08 mar 2017, 8:43

Witam,
Czy ktoś Was dostał w końcu papier o ukończeniu stanu surowego otwartego?
Bo ja niestety w dalszym ciągu nic takiego nie otrzymałem.


rosek
Posty: 57
Rejestracja: 10 paź 2016, 9:31

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: rosek » 08 mar 2017, 9:57

Tak my już dostaliśmy

aneta.be
Posty: 18
Rejestracja: 18 sie 2016, 7:37

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: aneta.be » 08 mar 2017, 10:42

My też dostaliśmy dokładnie 22 lutego... byliśmy w banku w zeszłym tygodniu podpisać transzę i ogólnie sytuacja robi się mega nieciekawa bo tak jak ktoś tu wspominał bank chce aneksów, ale akurat w tym samym momencie jak my byliśmy w banku pojawiła się pośredniczka z Wawel i miała rozmawiać z Dyrektorką banku czy będą konieczne te aneksy. Do tej pory nie wiemy czy nasza transza zostanie przelana czy nie, dziś będę się kontaktować z bankiem wiec może czegoś się dowiem.

P.S. Pośredniczka z Wawel powiedziała jeszcze, że w tym lub w następnym tygodniu mają wyjść kolejne pisma o ukończeniu stanu SUROWEGO ZAMKNIĘTEGO.



Wróć do „Piasta Park Kraków od Wawel Service - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości