Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Forum przeznaczone dla przyszłych mieszkańców inwestycji Osiedle Piasta Park w Krakowie, którego budowniczym jest deweloper Wawel Service. Wybór mieszkania, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
Nowy lokator Piasta
Posty: 60
Rejestracja: 25 paź 2016, 21:52

Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: Nowy lokator Piasta » 22 lis 2016, 15:18

Jest ktoś tu co ma wziął kredyt na mieszkanie ??? Ja mam, pewnie reszta też że do końca listopada (stan surowy otwarty) ma być i wtedy uruchamiam kolejną transzę. Jak widać brakuje jeszcze paru pięter wiec co dalej ??? Jakieś oświadczenie od dewelopera ???


RREvoque
Posty: 126
Rejestracja: 05 paź 2016, 19:45

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: RREvoque » 22 lis 2016, 16:55

Ja czekam do czwartku na informację od dewelopera o stanie budowy, jesli nie przysla informacji o stanie surowym otwartym to muszą dac pismo o przesunięciu terminu wyplaty transzy. O to będę pytał w piatek.

Nowy lokator Piasta
Posty: 60
Rejestracja: 25 paź 2016, 21:52

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: Nowy lokator Piasta » 22 lis 2016, 20:07

MI z banku doradzili aby się wstrzymać z uruchomień transzy do czasu aż stan surowy otwarty będzie osiągniety.
Jeżeli jednak się przedłuży ( a tu podejrzewam że będzie to koniec stycznia 2017 ) to wypada mieć jakieś pismo od dewelopera jak sytuacja wygląda
i co z płatnościami.
4.2.1.3. część Ceny w kwocie .......... zł ..................w terminie do 14 (czternastu) dni, licząc od dnia doręczenia Nabywcy zawiadomienia Dewelopera, zawierającego informację o zakończeniu robót stanu surowego otwartego Budynku, nie później jednak niż w terminie do dnia 31 listopada 2016 roku,

Najbardziej mnie ciekawi zdanie "...nie później jednak niż w terminie do dnia 31 listopada 2016 roku" Jutro do notariusza z tym uderzę


rosek
Posty: 57
Rejestracja: 10 paź 2016, 9:31

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: rosek » 22 lis 2016, 21:57

Z tego zapisu wynika ze powinienes wplacic na konto do tego terminu. Oczywiscie deweloper nie dostanie tych pieniedzy do momenty az bank stwierdzi ze stan surowy otwarty jest osiagniety (specyfika rachunku powierniczego)

Ogolnie u mnie w umowie nie ma terminu. U mnie nie ma zadnych terminow poza terminem zakonczenia budowy i terminem przekazania nieruchomosci

Uwazalbym z brakiem uruchomienia kredytu. Zwykle w umowie jest ostateczny termin uruchomienia pierwszej transzy. W przypadku przekroczenia terminu trzeba umowe aneksowac co zwykle wiaze sie z oplata. Warto sobie doczytac ;)

aneta.be
Posty: 18
Rejestracja: 18 sie 2016, 7:37

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: aneta.be » 23 lis 2016, 9:17

U nas podobnie... Pani w banku doradzała żeby transzę uruchomić dopiero gdy wpłynie pismo od developera że stan surowy otwarty jest skończony. Mąż miał się do Wawel wybrać na dniach. Jak będę wiedziała jakie jest ich stanowisko to dam znać :)

Po co płacić odsetki już od drugiej transzy skoro Wawel i tak pieniędzy nie dostanie póki nie skończy stanu surowego otwartego.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2016, 12:58 przez aneta.be, łącznie zmieniany 1 raz.

aneta.be
Posty: 18
Rejestracja: 18 sie 2016, 7:37

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: aneta.be » 23 lis 2016, 9:44

Mąż był w Wawel, pisma o zakończeniu stanu surowego otwartego pójdą dopiero w styczniu...
Ostatnio zmieniony 23 lis 2016, 12:58 przez aneta.be, łącznie zmieniany 1 raz.

RREvoque
Posty: 126
Rejestracja: 05 paź 2016, 19:45

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: RREvoque » 23 lis 2016, 11:06

W mojej umowie jest mowa o stanie surowym OTWARTYM do 31.11. Wiec najpóźniej w piątek skontaktuje się z nimi.

aneta.be
Posty: 18
Rejestracja: 18 sie 2016, 7:37

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: aneta.be » 23 lis 2016, 12:51

ajjć sory... chyba się pośpieszyłam z tym zamkniętym :) masz racje @RREvoque - stan surowy otwarty miał być do końca listopada ale się nie wyrobią :?
Ostatnio zmieniony 25 lis 2016, 8:52 przez aneta.be, łącznie zmieniany 1 raz.


RREvoque
Posty: 126
Rejestracja: 05 paź 2016, 19:45

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: RREvoque » 23 lis 2016, 13:30

Teoretycznie deweloper powinien wysyłać pismo do nas o opóźnieniu i wtedy z tym pismem powinniśmy iść do banku składając wniosek o przeniesienie wypłaty transzy zgodnie z pismem od dewelopera, w którym jest następna data ukończenia stanu surowego otwartego. Tak mi się wydaje.
http://www.rp.pl/artykul/116915-Dewelop ... .html#ap-5

Artykuł z 2008roku.

RREvoque
Posty: 126
Rejestracja: 05 paź 2016, 19:45

Re: Wypłaty kolejnych transz kredytu za mieszknaie w inwestycji Piasta Park

Postautor: RREvoque » 25 lis 2016, 8:22

Czy macie informację od dewelopera co do wyplaty transzy? Jakieś pismo albo inną informację? Zawiadomienia w dalszym ciągu brak.



Wróć do „Piasta Park Kraków od Wawel Service - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości