Czy NCC to będzie zarządca nowego osiedla Wielicka Garden Kraków od Atal

Forum dla przyszłych mieszkańców inwestycji osiedla Wielicka Garden w Krakowie, które buduje deweloper Atal. Wybór mieszkania, ceny, opinie, budowa bloku i sprawy mieszkańców - zapraszamy do dyskusji.
Izabela

Re: Czy NCC to będzie zarządca nowego osiedla Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: Izabela » 17 gru 2017, 0:59

W budynku 2.4 nie doswiadczylismy z mezem zadnych problemow z winda. Wrecz przeciwnie smiga szybko. Jedyna zmiana to taka ze na poczatku winda glosno oznajmiala nr pietra itp. Dosyc irytujace to bylo. Ale od dwoch chyba dni cisza, co mnie akurat cieszy. Chociaz mam nadzieje ze ktos to wylaczyl a nie ze to usterka. Pozdrawiam

jank

Postautor: jank » 06 lut 2018, 15:38

Izabela pisze:Sam pracownik atalu stwierdzil ze ten zarzadca jest drogi I ze przewaznie go wspolnota mieszkaniowa wymienia ale mozna to zrobic dopiero po roku jak sie wspolnota zawiaze (ponoc tyle to trwa). Pan z atalu sam stwierdzil ze przez rok zarzadca zgarnia duza kwote .... dla mnie to troche dziwne ze tak dlugo mamy czekac na zmiane.

Jak sam ATAL ma zapalone światło w całym mieszkaniu (do odbiorów) 24h 7dni w tygodniu to się nie dziwić że rachunki za części wspólne są takie wysokie..

Obrazek

Zdjęcie zrobione w niedzielę.

Łukasz

Postautor: Łukasz » 07 lut 2018, 12:43

Mój wykończeniowiec również mnie pytał, co tam jest w tym mieszkaniu, że się zawsze nawet w nocy świeci...

miedziux

Postautor: miedziux » 09 paź 2018, 22:28

Czy wg Was NCC jest dobrym zarządcą?
Kilka razy musiałem się z nimi kontaktować i więcej nie mam ochoty,
Brak chęci nawet pracy bo o współpracy nie ma mowy ...
Kompetencji brak,
Ceny wg mnie wysokie,
Obawiam się również, że zarządca wybrany przez dewelopera nie będzie zbyt chętnie egzekwował gwarancji na części wspólne od dewelopera.

Co Wy o tym myślicie?

Pozdrawiam.

grzegorzb

Postautor: grzegorzb » 10 paź 2018, 17:57

Polecam wyszukać w google:
zmiana zarządcy ncc

Dłuugi wątek :)

Jeśli robić zmianę to na samym początku, bo potem może być ciężko jak właściciele wynajmą mieszkania i rozjadą się po Polsce, a trzeba zdążyć to zrobić sporo przed upłynięciem gwarancji od dewelopera.

bleszcz

Postautor: bleszcz » 10 paź 2018, 19:31

miedziux pisze:Czy wg Was NCC jest dobrym zarządcą?
Kilka razy musiałem się z nimi kontaktować i więcej nie mam ochoty,
Brak chęci nawet pracy bo o współpracy nie ma mowy ...
Kompetencji brak,
Ceny wg mnie wysokie,
Obawiam się również, że zarządca wybrany przez dewelopera nie będzie zbyt chętnie egzekwował gwarancji na części wspólne od dewelopera.

Co Wy o tym myślicie?

Pozdrawiam.

Jest fatalnym zarzadca. Zglaszalam usterki od samego poczatku, np. winda nie dzialajaca i popsuta, raz jak winda siadla i wywalila korki w calym bloku w zimie to dopiero zareagowali jak ich nastraszylam, ze jesli komus sie cos stanie na klatce to oni za to odpowiedza. W zimie o 16 juz robilo sie ciemno.
glosny wentylator na dachu - przez pol roku mialam halas w domu, gorszy niz na stacji PKP - dopiero jak napisalam orzecznictwo sadowe to sie wzieli do roboty. Jak sie zaczynalo robic cieplo i snieg topnial splywalala mi woda z kratki wentylacyjnej w lazience - wszystko dobrze, sprawdzone etc takie odpowiedzi mialam, pare miesiecy temu wrocilam do domu i cale mieszkanie mialam zapylone od kurzu, okazalo sie ze sasiad na dole robil remont i ciagiem wszystko szlo na moje mieszkanie zamiast na zewnatrz. PORAZKA. Ja chetnie zmienilabym zarzadce od jutra :) Obecny plan strefy zamieszkania i znaki, parking dla mieszkancow nic nie wnosi - balagan, decyzja podjeta bezsensu, bez zadnego glosowania.
Mialam na poprzednim mieszkancu rowniez NCC i wcale nie bylo lepiej.

miedziux

Postautor: miedziux » 10 paź 2018, 20:06

No właśnie mnie też się fatalnie z nimi współpracuje,
Mam wrażenie, że nikt tam nic nie robi,
Jak coś próbowałem załatwić, to dostałem po 4 tygodniach odpowiedź, że przecież Pani przesłała maila z zapytaniem dalej i czeka na odpowiedź, jak dostanie to mi prześle ... i tak tygodniami,
Co gorsza, to wydaje mi się, że nie pisaną umową jest to, że od dewelopera zbyt wiele nie wymagają, boję się, że na gwarancji nic nie załatwią,
Porównując ceny ze znajomymi też okazuje się, że tanio nie jest,

Ja jestem zdecydowanie za zmianą ... nawet już dziś.

por

Postautor: por » 10 paź 2018, 20:20

zmieńmy to NCC, jestem zdecydowanie ZA!
10% do samego wniosku raczej bez problemu zbierzemy,
a czy uda się odwołać większością zobaczymy,

ktoś się podejmie poszukania alternatywy, znacie jakichś lepszych zarządców?

z góry wielkie dzięki!

sadam

Postautor: sadam » 11 paź 2018, 9:17

też jestem za zmianą i to jak najszybciej.
NCC było zarządcą na Bagrach 1 przez pierwszy rok. Odczucia mieszkańców podobne jak tutaj. Ważne decyzje podejmowali sami, a mieszkańców pytali o zdanie w tak istotnych sprawach jak np: jakiego koloru kwiatki zasadzić.

Co najważniejsze, po jakimś czasie okazało się że zdążyli zadłużyć wspólnote, która teraz po zmianie zarządcy musi spłacać długi zamiast inwestować....

w celu nagłośnienia tematu: widziałem na FB zamkniętą grupe mieszkańców naszego osiedla, niestety ja nie mam tam dostępu (jak tam można dołączyć? wysłałem zgłoszenie i nic)

Ma ktoś dostęp? Może ktoś tam poruszyć ten temat?

grzegorzb

Postautor: grzegorzb » 11 paź 2018, 19:18

sadam pisze:
Co najważniejsze, po jakimś czasie okazało się że zdążyli zadłużyć wspólnote, która teraz po zmianie zarządcy musi spłacać długi zamiast inwestować....

Poszliście z tym do sądu? Pozew zbiorowy i zrzutka na dobrego adwokata i eksperta od księgowości aby sprawdził czy doszło do niegospodarności dla kilkuset ludzi to już nieduży koszt. A po wygranym procesie zwrot pieniędzy wraz z odsetkami ustawowymi.

Wróć do „Wielicka Garden Kraków od dewelopera Atal - forum mieszkańców osiedla”