Założenie klimatyzacji w nowym bloku - Wielicka Garden Kraków od Atal

Forum dla przyszłych mieszkańców inwestycji osiedla Wielicka Garden w Krakowie, które buduje deweloper Atal. Wybór mieszkania, ceny, opinie, budowa bloku i sprawy mieszkańców - zapraszamy do dyskusji.
Eve
Posty: 48
Rejestracja: 08 lut 2017, 8:15

Założenie klimatyzacji w nowym bloku - Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: Eve » 08 cze 2017, 9:46

Czy montujecie klimatyzację w mieszkaniach? Dostałam ofertę od firmy Sferawent (współpracującą z Atalem). Ceny klimatyzatorów są z kosmosu, zarabiają nie tylko na wykonaniu instalacji ale również (czy nie przede wszystkim) na urządzeniach.
Zastanawiam się czy później będzie można zamontować klimę na własną rękę?


miqelm
Posty: 5
Rejestracja: 11 lip 2017, 22:42

Re: Założenie klimatyzacji w nowym bloku - Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: miqelm » 11 lip 2017, 22:44

W grudniu 2016 roku dostałem taką odpowiedź od inżyniera budowy:
Co do klimatyzacji to z czysto technicznych względów polecał bym zamontowanie klimatyzacji na etapie budowy. Za przemawia możliwość ukrycia przewodów w ścianach bez konieczności kucia tynków i robienia balaganu, jeśli Atal wykona klimę damy na nią gwarancję. Jeżeli nie zdecyduje sie Pan na klimatyzację teraz możemy zamontować dodatkowe gniazdo na balkonie na potrzeby zasilania jednostki, a Pan we własnym zakresie wykona przewierty i porowadzi rurki.

I sprzęt jest droższy zdecydowanie porównując do kupna samemu.

miedziux
Posty: 30
Rejestracja: 12 lip 2017, 14:52

Re: Założenie klimatyzacji w nowym bloku - Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: miedziux » 12 lip 2017, 15:29

Hej,

Na montaż w I etapie nieco za późno - już i tak trzeba kuć a i elewacja już wykonana, ale oczywiście można, ja tak zrobię na pewno, ostatnio coraz cieplej latem w Polsce.
Firma polecana przez atal - faktycznie dużo droższa, dla mnie wycena, w zależności od systemu 40%-60% droższe urządzenia od cen rynkowych.
Na moje pytanie dlaczego dostałem odpowiedź: montaż robią po kosztach więc muszą na sprzęcie zarobić (ale aż tyle???).
No i dostałem wycenę netto więc nie wiem czy +8% czy +23%, a to kolejna spora różnica.
Jestem na etapie rozsyłania zapytań do innych firm, jak coś będę wiedział to się podzielę.
Niestety przy montażu na własną rękę teoretycznie dochodzi kwestia zgody wspólnoty, bo to ingerencja również w elewację. A dopóki atal ma jakieś mieszkania to będzie częścią wspólnoty.

Pozdrawiam i do zobaczenia :)


Eve
Posty: 48
Rejestracja: 08 lut 2017, 8:15

Re: Założenie klimatyzacji w nowym bloku - Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: Eve » 14 lip 2017, 8:14

Zrezygnowaliśmy z zakładania klimatyzacji przez firme współpracującą z Atal. Ceny, które zaproponowali są tak wysokie, że nie sposób ich zaakceptować. Mamy mieszkanie w II etapie, więc może uda nam się zaprojektować instalacje bez konieczności kucia.

seweryn
Posty: 31
Rejestracja: 27 lut 2017, 12:59

Re: Założenie klimatyzacji w nowym bloku - Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: seweryn » 14 lip 2017, 10:50

Eve pisze:Zrezygnowaliśmy z zakładania klimatyzacji przez firme współpracującą z Atal. Ceny, które zaproponowali są tak wysokie, że nie sposób ich zaakceptować.

Możesz napisać ile kosztuje montaż klimatyzacji przez dewelopera Atal w przypadku Wielicka Garden w Krakowie :?: Np. w przypadku Atal Residence - Zabłocie, tam najtańsza opcja, to wychodziło jakieś 12 000 zł netto, więc faktycznie sporo :/ Z drugiej strony, na pewno lepiej mieć coś takiego nie na balkonie, ale na dachu i jeszcze na to mieć gwarancję. Będziecie zakładali we własnym zakresie czy w ogóle będziecie z tego rezygnować :?: Gdzie chcielibyście zainstalować klimatyzator?

Eve
Posty: 48
Rejestracja: 08 lut 2017, 8:15

Re: Założenie klimatyzacji w nowym bloku - Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: Eve » 14 lip 2017, 11:02

seweryn pisze:
Eve pisze:Zrezygnowaliśmy z zakładania klimatyzacji przez firme współpracującą z Atal. Ceny, które zaproponowali są tak wysokie, że nie sposób ich zaakceptować.

Możesz napisać ile kosztuje montaż klimatyzacji przez dewelopera Atal w przypadku Wielicka Garden w Krakowie :?: Np. w przypadku Atal Residence - Zabłocie, tam najtańsza opcja, to wychodziło jakieś 12 000 zł netto, więc faktycznie sporo :/ Z drugiej strony, na pewno lepiej mieć coś takiego nie na balkonie, ale na dachu i jeszcze na to mieć gwarancję. Będziecie zakładali we własnym zakresie czy w ogóle będziecie z tego rezygnować :?: Gdzie chcielibyście zainstalować klimatyzator?


1800zł netto sam montaz + klimatyzator. Ale my chcemy tylko do salonu z aneksem (26m2). Cena klimatyzatora jest tak wysoka, że bardziej opłaca nam się kuć tynki niz zamawiac u nich usluge.
Niestety zarówno przy montazu Sferawentu jak I własnym klimatyzatory będa montowane na balkonach, nie ma mozliwosci montazu na dachu.
Bedziemy montowac klime we wlasnym zakresie, balkon mamy 45m2 więc jest gdzie postawic jednostke zewnetrzna :)

por
Posty: 37
Rejestracja: 26 lis 2017, 20:58

Re: Założenie klimatyzacji w nowym bloku - Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: por » 12 sie 2018, 19:08

Hej,

Ceny atalu/sferawentu faktycznie należą do wyższych, w zależności od wariantu da się znaleźć nawet 5kzł taniej,
I nie, nie montują na dachu, wszystko musi być na balkonie na podłodze (nie może być do ewewacji pod sufitem).

My do różnych firm wysyłaliśmy zapytanie ofertowe (trzy jednostki wewnętrzne, jedna jednostka zewnętrzna), oto co otrzymaliśmy (nie braliśmy najtańszych, wybieraliśmy takich z autoryzacją dostawcy klimatyzatorów), ale do rzeczy:
atal / sferawent 17.776,80 zł
proclim.pl 13.392,00 zł zmieniona konfiguracja urządzeń, cokolwiek to znaczy
klimaserwis24.pl brak odpowiedzi na zapytanie
klimkrak.pl 13.770,00 zł
alanex.net brak odpowiedzi na zapytanie
komforthome.pl brak odpowiedzi na zapytanie
climazone.pl brak odpowiedzi na zapytanie
kylos-klimatyzacja.pl brak odpowiedzi na zapytanie
ramster-klima.pl brak odpowiedzi na zapytanie
isp-klima.pl brak odpowiedzi na zapytanie
elkrak.com.pl brak odpowiedzi na zapytanie
instalwolf.pl brak odpowiedzi na zapytanie
klimatyzacjaplus.pl 18.400,00 zł
kaldo.pl brak odpowiedzi na zapytanie
ahs-krakow.pl 14.364,00 zł
auras.com.pl brak odpowiedzi na zapytanie
avicold.pl brak odpowiedzi na zapytanie
jwtklima.pl brak odpowiedzi na zapytanie
kalor.pl 17.140,91 zł wliczone 20% rabatu na urządzenia
klimatyzatory.net brak odpowiedzi na zapytanie
klimatel.com.pl brak odpowiedzi na zapytanie
klima-krak.com brak odpowiedzi na zapytanie
klimman.com.pl 12.960,00 zł wycena ogólna przez telefon od 10-12kzł netto
klima-sklep.pl 12.582,00 zł + inne tj. 150 za zasilanie, 600 kucie, nie wykańczają, brak gipsu, malowania, etc.

Min 12.582,00 zł
Max 18.400,00 zł
Delata 5.818,00 zł

Z ważnych rzeczy, każdy kto odbierał mieszkanie otrzymał warunki:
Warunki montażu urządzeń klimatyzacyjnych typu split oraz anten satelitarnych, radiowych na zewnątrz lokali mieszkalnych
Przed przystąpieniem do montażu klimatyzatora i anten satelitarnych należy uzyskać zgodę Wspólnoty Mieszkaniowej, Architekta oraz Wykonawcy (Spółka Atal) osiedla, na jego montaż. Urządzenia można montować tylko w obrębie balkonu, loggi lub tarasu przynależnego do danego mieszkania.
Montaż klimatyzatora warunkuje się spełnieniem niżej podanych wymogów:
· montaż klimatyzatora musi zostać wykonany zgodnie z dokumentacją techniczną i odpowiednimi atestami, zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadą montażu tego typu urządzeń;
· agregatu klimatyzacji nie można montować do elewacji budynku, instalacja nie może być rozprowadzona w ścianach zewnętrznych ani elewacji budynku, a przejście przez ściany powinno posiadać izolację przeciwwilgociowa i termiczną;
· klimatyzator musi spełniać warunki podane w polskiej normie PN 87/B-02151/02, w której określone są dopuszczalne poziomy hałasu przenikającego do mieszkań. Warunek ten dotyczy całego okresu eksploatacji klimatyzatora;
· odprowadzenie wody (skroplin) może być wykonane wyłącznie w obrębie mieszkania np. do kanalizacji lub do pojemnika na skropliny, który musi być systematycznie opróżniany;
· w przypadku odprowadzenia skroplin do kanalizacji sanitarnej istnieje ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych zapachów w mieszkaniu;
· niedopuszczalne jest odprowadzanie skroplin na zewnątrz budynku;
· zasilanie elektryczne należy podłączyć do instalacji lokalu;

... dalej przy oknach:
Pod rygorem utraty gwarancji oraz rękojmi niedopuszczalne jest:
· dokonywanie przeróbek okuć;
· stosowanie do uszczelniania okien taśm metalowych;
· mocowanie bezpośrednio do elementów stolarki wszelkiego rodzaju rolet/żaluzji/krat zabezpieczających;
· obijanie skrzydeł drzwiowych blachą lub innymi materiałami zabezpieczającymi;
· nie należy uszczelniać okien, ponieważ okna posiadają uszczelki, które mogą zostać uszkodzone przy dodatkowym uszczelnianiu.

Widziałem gdzieś na naszym osiedlu, bodajże w bloku C, coś zamontowane pod sufitem do elewacji, co niezgodne jest z powyższym ... ale mi to nie przeszkadza, nie moja sprawa ;)
Ważną sprawą jest również odprowadzenie skroplin - nie na zewnątrz.

My prosiliśmy o zgodę i warunki zarządcę, a w odpowiedzi otrzymaliśmy:
uprzejmie informuję, iż wyrażamy zgodę na montaż klimatyzatora przy zachowaniu następujących warunków:
1. Montaż klimatyzatora musi zostać wykonany zgodnie z Dokumentacją Techniczną i odpowiednimi atestami, zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadą montażu tego typu urządzeń.
2. Agregatu klimatyzacji nie można montować do elewacji budynku, instalacja nie może być rozprowadzana w ścianach zewnętrznych budynku a przejście przez ściany powinno posiadać izolację przeciwwilgociowa i termiczną
3. Klimatyzator musi spełniać warunki podane w POLSKIEJ NORMIE , w której określono poziom hałasu przenikającego do mieszkań, a pochodzącego od urządzeń klimatyzatora. Warunek ten dotyczy całego okresu eksploatacji klimatyzatora.
4. Odprowadzenie wody-skroplin może być wykonane wyłącznie w obrębie mieszkania np. do kanalizacji lub do pojemnika na skropliny, który musi być systematycznie opróżniany
5. Praca instalacji klimatyzacyjnej nie może być uciążliwa dla mieszkańców lokali sąsiednich.
6. Zasilanie elektryczne należy podłączyć do instalacji lokalu.
7. Za wszelkie usterki na częściach wspólnych i przedmiotowym lokalu powstałe w wyniku montażu klimatyzatora bądź jego pracy i eksploatacji odpowiedzialny jest właściciel lokalu, do którego klimatyzator przynależy. Właściciel przedmiotowego lokalu jest również odpowiedzialny za usunięcie usterek i doprowadzenie do stanu z przed wystąpienia usterek.

Z moich uwag: warto instalację (całość: elektryczną, czynnika i skroplin) wykonać na samym początku, jeszcze w gołym stanie deweloperskim, wtedy unikniemy powtórnego kucia, gipsowania i malowania.
I koniecznie sprawdzić 2x odprowadzanie skroplin, u nas był z tym problem niestety :(.

Pozdrawiam.

lolek18
Posty: 50
Rejestracja: 16 cze 2017, 9:40

Re: Założenie klimatyzacji w nowym bloku - Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: lolek18 » 19 lis 2018, 15:16

Witam,

Czy mogłabym prosić o namiar do zarządcy, chcę uzyskać zgodę na zamontowanie klimatyzacji (EtapII)


por
Posty: 37
Rejestracja: 26 lis 2017, 20:58

Re: Założenie klimatyzacji w nowym bloku - Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: por » 20 lis 2018, 14:50

lolek18 pisze:Witam, Czy mogłabym prosić o namiar do zarządcy, chcę uzyskać zgodę na zamontowanie klimatyzacji (EtapII)


Wydaje mi się, że II etap nie ma jeszcze zarządcy, jeśli (o zgrozo) miało by to być NCC to pradopodobnie:
ncc.krakow@ncc-nieruchomosci.pl
administracja.krakow@ncc-nieruchomosci.pl
aleksandra.surma@ncc-nieruchomosci.pl

Współczuję i powodzenia życzę!

lolek18
Posty: 50
Rejestracja: 16 cze 2017, 9:40

Re: Założenie klimatyzacji w nowym bloku - Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: lolek18 » 20 lis 2018, 21:03

To mam pytanie - jeśli chcę zamontować klimatyzację, i nie chce kuć ścian później tylko od razu jak odbiorę mieszkanie (początek grudnia). Do kogo w takim razie po zgodę?



Wróć do „Wielicka Garden Kraków od dewelopera Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości