Założenie klimatyzacji w nowym bloku - Wielicka Garden Kraków od Atal

Forum dla przyszłych mieszkańców inwestycji osiedla Wielicka Garden w Krakowie, które buduje deweloper Atal. Wybór mieszkania, ceny, opinie, budowa bloku i sprawy mieszkańców - zapraszamy do dyskusji.
por
Posty: 37
Rejestracja: 26 lis 2017, 20:58

Re: Założenie klimatyzacji w nowym bloku - Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: por » 22 lis 2018, 22:58

Hej,

Wydaje mi się, że w chwili obecnej deweloper i być może architekt (choć wydaje mi się również, że nie może nie wyrazić zgody w przypadku montażu na podłodze balkonu, a takie jest wymaganie). W momencie odbioru dostaniesz warunki użytkowania i tam będzie opisane co możesz a co nie.
Nie wiem czy czasem zarządca jest pierwszym odbierającym (części wspólne).
Może po prostu napisz do atalu czy już jest zarządca II etapu a jeśli nie to kiedy będzie?

Pozdrawiam i powodzenia życzę.


mmarek
Posty: 25
Rejestracja: 16 kwie 2016, 21:33

Re: Założenie klimatyzacji w nowym bloku - Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: mmarek » 07 lip 2019, 22:51

agregatu klimatyzacji nie można montować do elewacji budynku

Są przynajmniej 4 miejsca gdzie złamano tą zasadę...

miedziux
Posty: 30
Rejestracja: 12 lip 2017, 14:52

Re: Założenie klimatyzacji w nowym bloku - Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: miedziux » 08 lip 2019, 10:04

mmarek pisze:Są przynajmniej 4 miejsca gdzie złamano tą zasadę...

Jako, że
1. są to części wspólne,
2. może zmienić się ogólna estetyka budynków na niekorzyść, pewnie także izolacja, itp., itd.,
wspólnota może zażądać demontażu i montażu zgodnie z instrukcją i oczywiście przywrócenia stanu pierwotnego elewacji (jeśli jakoś wyjątkowo zgoda przez atal/ncc nie została wydana).
No i to, że ktoś łamie zasady nie znaczy, że i mi wolno, ja bym nie ryzykował.
Pozdrawiam.


ghs
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2019, 11:04

Re: Założenie klimatyzacji w nowym bloku - Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: ghs » 15 lis 2019, 11:08

por pisze:ramster-klima.pl brak odpowiedzi na zapytanie
I całe szczęście dla Ciebie. U mnie niestety ramster-klima.pl odpowiedzieli i wykonali drobą pracę, i to była jedna z najgorszych realizacji, jakie widziałem.

Wybitnie niekompetentna firma. Zlecenie obejmowało przełożenie przewodów klimatyzacyjnych.

Czas realizacji przekroczony kilkukrotnie. Estetyka wykonania tragiczna (patrz zdjęcie 1). Zostawione odsłonięte przewody (firma tłumaczy, że zabrakło im materiału z demontażu, pomimo iż po przełożeniu droga przewodów została skrócona!).

Szczytem nieudolności było wykończenie montażu pianką montażową, która przy zastyganiu rozszerzyła się i pokrzywiła kanały montażowe.

Panowie uciekli wieczorem z mieszkania. Żądają dodatkowych pieniędzy za poprawę... oczywiście w życiu nie wpuszczę już tych partaczy do mieszkania.

Obrazek

Obrazek



Wróć do „Wielicka Garden Kraków od dewelopera Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość