Wyjazd z osiedla Wielicka Garden w stronę miasta i układ komunikacyjny

Forum dla przyszłych mieszkańców inwestycji osiedla Wielicka Garden w Krakowie, które buduje deweloper Atal. Wybór mieszkania, ceny, opinie, budowa bloku i sprawy mieszkańców - zapraszamy do dyskusji.
matw
Posty: 11
Rejestracja: 10 lip 2017, 17:44

Re: Wyjazd z osiedla Wielicka Garden w stronę miasta i układ komunikacyjny

Postautor: matw » 24 sie 2017, 23:06

Ja również popieram taka inicjatywę. I myślę że osób popierających ten pomysł jest dużo więcej i gdyby tylko więc osób korzystało z forum lub . najpewniej posypałyby się same słowa poparcia :)


lolek18
Posty: 50
Rejestracja: 16 cze 2017, 9:40

Re: Wyjazd z osiedla Wielicka Garden w stronę miasta i układ komunikacyjny

Postautor: lolek18 » 25 sie 2017, 21:01

Również jestem jak najbardziej za :)

erni
Posty: 14
Rejestracja: 01 mar 2016, 14:37

Re: Wyjazd z osiedla Wielicka Garden w stronę miasta i układ komunikacyjny

Postautor: erni » 26 sie 2017, 20:50

Myślę, że forum osiedla Wielicka Garden czyta znacznie więcej osób, niż się na nim udziela, bo w końcu nie każdy ma potrzebę zadawania pytań czy odpowiadania na nie, a jednak sporo wątpliwości udało się tu już rozwiać. Inna sprawa, że wcale bym się nie zdziwił, gdyby także deweloper Atal czytał to forum. Dlaczego by ich o to nie spytać publicznie, może by tak pomogli :)


Izunia85555
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2017, 14:19

Re: Wyjazd z osiedla Wielicka Garden w stronę miasta i układ komunikacyjny

Postautor: Izunia85555 » 26 sie 2017, 23:30

Cieszę się, że coraz więcej osób jest zainteresowana tym tematem i nie mam wątpliwości, że będzie jeszcze więcej blizej odbiorów. W końcu to jest w naszym interesie. Szkoda tylko, że wyjazd w obydwie strony nie był z góry założony przez Atal i przyszli mieszkańcy sie tym teraz muszą martwić i głowić jak to rozwiązać, z kim rozmawiać. Zatem czy ktoś z forumowiczów byłby skłonny rozpocząć rozmowy z Atal czy Zikit i wie jak sie do tego zabrac?

Izunia85555
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2017, 14:19

Re: Wyjazd z osiedla Wielicka Garden w stronę miasta i układ komunikacyjny

Postautor: Izunia85555 » 17 wrz 2017, 13:01

Dowiedziałam się, że o nowym skrzyżowaniu nie ma raczej mowy ponieważ dla 300 mieszkańców miasto nie zainwestuje w nowe skrzyżowanie. Natomiast pozytywną informacją jest to, że nie będą podobno zamykać ulicy Jerozolimskiej co jest pocieszające, ponieważ wyjeżdżając z osiedla tą ulicą a następnie dojeżdżając do ul. Abrahama można z niej już bezpośrednio na skrzyżowaniu z ul. Wielicką skręcić na światłach w lewo do miasta bez objeżdżania jakimiś uliczkami :)

Max
Posty: 24
Rejestracja: 21 cze 2017, 18:18

Re: Wyjazd z osiedla Wielicka Garden w stronę miasta i układ komunikacyjny

Postautor: Max » 17 wrz 2017, 15:22

Izunia85555 pisze:Dowiedziałam się, że o nowym skrzyżowaniu nie ma raczej mowy ponieważ dla 300 mieszkańców miasto nie zainwestuje w nowe skrzyżowanie. Natomiast pozytywną informacją jest to, że nie będą podobno zamykać ulicy Jerozolimskiej co jest pocieszające, ponieważ wyjeżdżając z osiedla tą ulicą a następnie dojeżdżając do ul. Abrahama można z niej już bezpośrednio na skrzyżowaniu z ul. Wielicką skręcić na światłach w lewo do miasta bez objeżdżania jakimiś uliczkami :)

Niestety na ulicy Abrahama spółdzielnia mieszkaniowa zainstalowała już szlaban, zresztą podobnie zrobiła na ulicy Siemiomysła. Znaki zakazu wjazdu "nie dla mieszkańców" stały już dawna, ale teraz przygotowyją się chyba na tych 300 nowych mieszkańców.

Izunia85555
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2017, 14:19

Re: Wyjazd z osiedla Wielicka Garden w stronę miasta i układ komunikacyjny

Postautor: Izunia85555 » 17 wrz 2017, 16:51

To jest jakaś paranoja w takim razie

kraklove
Posty: 69
Rejestracja: 25 paź 2016, 12:37

Re: Wyjazd z osiedla Wielicka Garden w stronę miasta i układ komunikacyjny

Postautor: kraklove » 17 wrz 2017, 20:49

Od dawna nie można jeździć przez teren SM Kabel. Kontroluje to straż miejska, wystawiając mandaty.


matw
Posty: 11
Rejestracja: 10 lip 2017, 17:44

Re: Wyjazd z osiedla Wielicka Garden w stronę miasta i układ komunikacyjny

Postautor: matw » 03 paź 2017, 15:02

To co w takim razie można zrobić? Przecież w takim przypadku wyjazd z osiedla w godzinach porannych będzie czystą masakrą?! Ktoś może pytał developera co by radził w takiej sytuacji? Chyba, ze złoży się projekt do budżetu obywatelskiego?

mmarek
Posty: 25
Rejestracja: 16 kwie 2016, 21:33

Re: Wyjazd z osiedla Wielicka Garden w stronę miasta i układ komunikacyjny

Postautor: mmarek » 04 paź 2017, 1:06

Witam,
pytalem o ta sprawie dewelopera i zikit: deweloper nie jest zainsteresowany tematem.
Zikit tematem moze sie zainteresowac, ale musi byc poparcie, w postaci petycji i podpisow.

Proponuje zalozyc petycje online i jej wyniki wyslac do ZIKIT. Jak chetny sie nie znajdzie to w wolnym czasie sprobuje cos sklecic. Warto sie powolac na historyczne plany przebudowy skrzyzowania Wielicka/Ludowa.



Wróć do „Wielicka Garden Kraków od dewelopera Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości