Wyjazd z osiedla Wielicka Garden w stronę miasta i układ komunikacyjny

Forum dla przyszłych mieszkańców inwestycji osiedla Wielicka Garden w Krakowie, które buduje deweloper Atal. Wybór mieszkania, ceny, opinie, budowa bloku i sprawy mieszkańców - zapraszamy do dyskusji.
Izunia85555
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2017, 14:19

Wyjazd z osiedla Wielicka Garden w stronę miasta i układ komunikacyjny

Postautor: Izunia85555 » 27 lip 2017, 14:28

Czy ktoś z Was orientuje sie czy w przyszłości jest planowane skrzyżowanie tak zeby mozna było wyjechać z osiedla Wielicka Garden bezpośrednio w strone miasta? Ktoś kiedyś coś na ten temat wspominał i chcialabym sie dowiedziec skad miał te informacje?Byłoby to dużym plusem tej inwestycji.


kraklove
Posty: 72
Rejestracja: 25 paź 2016, 12:37

Re: Wyjazd z osiedla Wielicka Garden w stronę miasta i układ komunikacyjny

Postautor: kraklove » 27 lip 2017, 23:35

iwonapraczynska.pl/pl/samorzad/kadencja-2006-2011/wielicka-jerozolimska-problem-obslugi-komunikacyjnej

O ile dobrze pamiętam, na przebudowę tego skrzyżowania brakuje pieniędzy. Nie sądzę, żeby w najbliższym czasie coś się tu zmieniło.

Izunia85555
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2017, 14:19

Re: Wyjazd z osiedla Wielicka Garden w stronę miasta i układ komunikacyjny

Postautor: Izunia85555 » 28 lip 2017, 7:41

Dzięki. To widzę, że się nie zapowiada na zmiany :(


lolek18
Posty: 50
Rejestracja: 16 cze 2017, 9:40

Re: Wyjazd z osiedla Wielicka Garden w stronę miasta i układ komunikacyjny

Postautor: lolek18 » 28 lip 2017, 13:37

A czy ktoś wie jak zostanie rozwiązana sprawa wjazu/wyjazdu z tego bloku zaraz przy ulicy? A dokładniej chciałam zapytać czy nasze osiedle będzie w pełni ogrodzone i gdzie mniej więcej będzie to ogrodzenie rozmieszczone? W tym momencie mieszkańcy starego bloku parkują na ulicy przed. Co jak budowa Garden zostanie zakończona?

Pozdrawiam

Izunia85555
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2017, 14:19

Re: Wyjazd z osiedla Wielicka Garden w stronę miasta i układ komunikacyjny

Postautor: Izunia85555 » 30 lip 2017, 21:56

Myśle że najlepiej w biurze sie tego dowiedzieć jak ma wygladac kwestia ogrodzenia

Poncjusz
Posty: 8
Rejestracja: 09 sie 2017, 17:24

Re: Wyjazd z osiedla Wielicka Garden w stronę miasta i układ komunikacyjny

Postautor: Poncjusz » 09 sie 2017, 17:46

Z tego co się dowiedziałem podczas podpisywania umowy to gwarantowany jest jeden wyjazd, ten który jest obecnie używany przez pojazdy budowy. Deweloper nie gwarantuje, że wyjazd na ulicę Jerozolimską nie zostanie zamknięty (podobno okoliczni mieszkańcy się o to starają). Póki co opcją dla jadących w stronę centrum jest skręt na światłach w Dworcową, potem Drewniana, Wodna i włączenie się z powrotem na Wielicką, całość to niestety ok 1 km extra.

Izunia85555
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2017, 14:19

Re: Wyjazd z osiedla Wielicka Garden w stronę miasta i układ komunikacyjny

Postautor: Izunia85555 » 09 sie 2017, 23:34

Dlatego to deweloper powinien zadbać o dogodny wyjazd z tego osiedla bo inwestycja przez to jest mało atrakcyjna. Skoro nie planuje sie nowego skrzyzowania to chociaz powinna byc nawrotka przy Dworcowej a nie bicie km na jakieś objazdy. Słabo

matw
Posty: 11
Rejestracja: 10 lip 2017, 17:44

Re: Wyjazd z osiedla Wielicka Garden w stronę miasta i układ komunikacyjny

Postautor: matw » 22 sie 2017, 22:57

Ok, a co my jako przyszli mieszkańcy moglibyśmy zrobić aby: powstał wyjazd w stronę miasta, nie zamknięto wyjazdu obok starego bloku, stworzono możliwość zawracania przy dworcowej? Może możemy jakoś namówić developera i wspólnie coś zdziałać? Albo wziąć sami sprawy w swoje ręce i np napisać jakąś petycję do ZIKITU? Przecież to jest w naszym interesie i warto by to załatwić


mmarek
Posty: 25
Rejestracja: 16 kwie 2016, 21:33

Re: Wyjazd z osiedla Wielicka Garden w stronę miasta i układ komunikacyjny

Postautor: mmarek » 23 sie 2017, 22:33

matw pisze:Ok, a co my jako przyszli mieszkańcy moglibyśmy zrobić aby: powstał wyjazd w stronę miasta, nie zamknięto wyjazdu obok starego bloku, stworzono możliwość zawracania przy dworcowej? Może możemy jakoś namówić developera i wspólnie coś zdziałać? Albo wziąć sami sprawy w swoje ręce i np napisać jakąś petycję do ZIKITU? Przecież to jest w naszym interesie i warto by to załatwić


Popieram inicjatywę w 100%. Myślę, że warto zacząć od przestawienia pomysłu deweloperowi, bo na pewno w tej kwestii były już jakieś działania i pomysły. Należałoby się też zapytać ATAL, czy byłby gotów koordynować taką inicjatywę.
Jeśli nie ma chętnych, to mogę zacząć dialog z ATAL.

Izunia85555
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2017, 14:19

Re: Wyjazd z osiedla Wielicka Garden w stronę miasta i układ komunikacyjny

Postautor: Izunia85555 » 24 sie 2017, 10:18

Z linka, którego ktoś wrzucił na początku tematu wiem, że Rada Dzielnicy walczyła o utworzenie takiego skrzyżowania ale bez skutecznie ze względu na brak pieniędzy na taką inwestycje. Jednak teraz skoro wprowadzi się kilkaset osób na to osiedle to mam nadzieje, że razem, wspólnie uda się coś wywalczyć.
Ja również popieram tą inicjatywę.



Wróć do „Wielicka Garden Kraków od dewelopera Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość