Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal - Wielicka Garden Kraków

Forum dla przyszłych mieszkańców inwestycji osiedla Wielicka Garden w Krakowie, które buduje deweloper Atal. Wybór mieszkania, ceny, opinie, budowa bloku i sprawy mieszkańców - zapraszamy do dyskusji.
miqelm
Posty: 5
Rejestracja: 11 lip 2017, 22:42

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal - Wielicka Garden Kraków

Postautor: miqelm » 02 lis 2017, 13:47

A w ogóle ATAL zamierza oddawać już w grudniu komukolwiek?


dj1234
Posty: 39
Rejestracja: 16 paź 2016, 22:47

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal - Wielicka Garden Kraków

Postautor: dj1234 » 07 lis 2017, 13:49

Witam

Ja odbieram w grudniu bo tak mam zapisane w umowie, ale oprócz tego, że jest przekazanie kluczy to nic więcej nie wiem, pierwszy raz odbieram mieszkanie.

pozdr
Jacek

miqelm
Posty: 5
Rejestracja: 11 lip 2017, 22:42

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal - Wielicka Garden Kraków

Postautor: miqelm » 07 lis 2017, 14:27

Ciekawe, bo ja jak kupowałem to mam termin do 28 lutego :) Ale dowiedziałem się dzisiaj, że budowa została odebrana przez strażaków oraz nadzór budowlany


matw
Posty: 11
Rejestracja: 10 lip 2017, 17:44

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal - Wielicka Garden Kraków

Postautor: matw » 18 lis 2017, 9:20

A wracając do głównego tematu, czy może komuś udało się odebrać już mieszkanie? Jeżeli tak, to jakie są wrażenia?

dj1234
Posty: 39
Rejestracja: 16 paź 2016, 22:47

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal - Wielicka Garden Kraków

Postautor: dj1234 » 19 lis 2017, 20:20

matw pisze:A wracając do głównego tematu, czy może komuś udało się odebrać już mieszkanie? Jeżeli tak, to jakie są wrażenia?

Odbiory zaczynają się od 4 grudnia. Po dwa mieszkania dziennie.

Pozdrawiam
Jacek

sadam
Posty: 18
Rejestracja: 09 lis 2016, 13:17

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal - Wielicka Garden Kraków

Postautor: sadam » 22 lis 2017, 10:30

ja się tak nie napalam z tymi odbiorami, znam historie znajomych którzy kupili mieszkania od ATALa na w innych miejscach, np na Bagrach

Otóż, wyglądało to tak:
1. Upewniasz się miesiąc wcześniej, czy wszystko będzie na czas i czy odiory techniczne są zakonczone - odpowiedź oczywiście dostajesz pozytywną
2. Umawiane jest spotkanie na odbiór mieszkania.
3. Dzień lub 2 dni przed odbiorem upewniasz się, czy spotkanie jest nadal aktualne: odpowiedź oczywiście dostajesz pozytywną
4. Dzień przed spotkaniem, wieczorem, dostajesz maila że odbiór jest przesunięty od miesiąc. I co im zrobisz ?


Oczywiście finalnie mieszkania były odebrane z opóźnieniem, kary umowne zostały wypłacone. Dodatkowo, na 1 etapie Bagrów wszyscy już wpłacili ostatnią transze, a potem dowiedzieli się że jest opóźnienie... a to jest już niepotrzebny stres. Z tego co wiem na kolejnych etapach było już o tyle lepiej, że ATAL mówił żeby zaczekać z wpłatą ostatniej transzy, gdy zapowiadało się opóźnienie.

Zobaczymy jak będzie tutaj, mam nadzieję że wyciągają wnioski z poprzednich wpadek ;)

dj1234
Posty: 39
Rejestracja: 16 paź 2016, 22:47

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal - Wielicka Garden Kraków

Postautor: dj1234 » 22 lis 2017, 16:49

sadam pisze:ja się tak nie napalam z tymi odbiorami, znam historie znajomych którzy kupili mieszkania od ATALa na w innych miejscach, np na Bagrach

Otóż, wyglądało to tak:
1. Upewniasz się miesiąc wcześniej, czy wszystko będzie na czas i czy odiory techniczne są zakonczone - odpowiedź oczywiście dostajesz pozytywną
2. Umawiane jest spotkanie na odbiór mieszkania.
3. Dzień lub 2 dni przed odbiorem upewniasz się, czy spotkanie jest nadal aktualne: odpowiedź oczywiście dostajesz pozytywną
4. Dzień przed spotkaniem, wieczorem, dostajesz maila że odbiór jest przesunięty od miesiąc. I co im zrobisz ?


Oczywiście finalnie mieszkania były odebrane z opóźnieniem, kary umowne zostały wypłacone. Dodatkowo, na 1 etapie Bagrów wszyscy już wpłacili ostatnią transze, a potem dowiedzieli się że jest opóźnienie... a to jest już niepotrzebny stres. Z tego co wiem na kolejnych etapach było już o tyle lepiej, że ATAL mówił żeby zaczekać z wpłatą ostatniej transzy, gdy zapowiadało się opóźnienie.

Zobaczymy jak będzie tutaj, mam nadzieję że wyciągają wnioski z poprzednich wpadek ;)

ja i tak wszelkie roboty i fachowców mam zaplanowanych na po nowym roku wiec miesiac opoznienia nie robi różnicy,
co innego ze z racji ze pracuje bardzo blisko dosyc czesto jestem na miejscu i tak z zewnątrz wyglada ze wszystko jest skonczone,
ale oczywiscie żadnej pewności nie ma

sadam
Posty: 18
Rejestracja: 09 lis 2016, 13:17

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal - Wielicka Garden Kraków

Postautor: sadam » 23 lis 2017, 14:53

na Bagrach też prace zakończyli na czas, natomiast mieli problemy z odiobrami. A tego nie widać, a tym bardziej o tym nie mówią ;)


slaweks
Posty: 3
Rejestracja: 31 sie 2017, 13:12

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal - Wielicka Garden Kraków

Postautor: slaweks » 27 lis 2017, 14:24

bleszcz pisze:Cześć, odbieram 27.11 więc dam znać jak było :)
jak oglądałam mieszkanie wcześniej to miałam jedną krzywą ścianę, ale mam nadzieję, ze już wyprostowana ;-) miała iść do poprawki :)
Ogólnie znajomi którzy odbierali mieszkanie od Atal są zadowoleni, dlatego też zdecydowałam się na nich jako dewelopera i nie słyszałam o opóźnieniach, wręcz przeciwnie oddano je nawet wcześniej.
1. Dostałam maila odnośnie odbioru mieszkania z podanymi datami i godzinami
2. umówiłam się na konkretny termin i tydzień przed odbiorem ostatnia transza musiała zostać zapłacona
3. Dostałam od Atal informację odnośnie kwoty jaką muszę dopłacić bo metraż okazał się większy.
4. Odbieram w poniedziałek i nie dostałam, żadnego maila, że jednak jest opóźnienie.
Wszystkie prace miały zostać ukończone do 31.10.2017 tak mam w umowie i faktycznie wygląda na to, ze tak jest. Myślę, że nie ma sensu robić złego PR ;)
Pozdrawiam. Będzie co ma być :)


Czekamy na relację! :)

Łukasz
Posty: 13
Rejestracja: 28 cze 2017, 9:23

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal - Wielicka Garden Kraków

Postautor: Łukasz » 28 lis 2017, 9:55

Pytanie trochę inne, czy ktoś z 1 etapu jeszcze nie dostał maila z informacją o odbiorze ? :)



Wróć do „Wielicka Garden Kraków od dewelopera Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość