Zacieki i smugi brudu na elewacji - osiedle Wielicka Garden od Atal

Forum dla przyszłych mieszkańców inwestycji osiedla Wielicka Garden w Krakowie, które buduje deweloper Atal. Wybór mieszkania, ceny, opinie, budowa bloku i sprawy mieszkańców - zapraszamy do dyskusji.
Piotrkk
Posty: 7
Rejestracja: 20 cze 2017, 22:59

Zacieki i smugi brudu na elewacji - osiedle Wielicka Garden od Atal

Postautor: Piotrkk » 22 sty 2018, 17:34

Czy zwróciliście uwagę na szaro - czarne smugi brudu i zacieki pod blachami, parapetami? W ostatni weekend byłem oglądać jak wygląda budowa i zakończony I etap. Co mnie zaskoczyło to okropnie wyglądające smugi na nowo zakończonym I etapie. Wg mnie jest to błąd w wykonaniu, przecież te budynki w niektórych miejscach wyglądają jak stare bloki, a nie na nowo postawione budynki.

W linku poniżej możecie obejrzeć zdjęcia. Nie wszystko oddają bo robione były telefonem i tych słabszych smug nie widać, ale strach pomyśleć jak to będzie wyglądało za kilka lat:

https://imgur.com/a/v1fWW

Czy wiecie skąd ten brud się bierze? Czy wynika to ze złego wyprofilowania parapetów? Użytej blachy która farbuje?
Jak możemy wymusić na Atalu usunięcie tego, co moim zdaniem jest usterką i błędem wykonawczym i uniknąć takiego efektu w drugim etapie?

Pozdrawiam


Max
Posty: 24
Rejestracja: 21 cze 2017, 18:18

Re: Zacieki i smugi brudu na elewacji - osiedle Wielicka Garden od Atal

Postautor: Max » 22 sty 2018, 17:51

Jak już kiedyś pisałem wynika to z braku rynien przy daszku nad balkonami, woda z nich kapie po elewacji i stąd ten brud

janka89
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2018, 8:19

Re: Zacieki i smugi brudu na elewacji - osiedle Wielicka Garden od Atal

Postautor: janka89 » 23 sty 2018, 8:27

Ogólnie pierwszy etap ma trochę niedoróbek, dziury w ścianach na korytarz zwłaszcza w miejscach gdzie otwierają się drzwi do części mieszkalnych, brakujące fugi, niedomykające się drzwi do części wspólnych, zacieki na elewacji... dużo tego a to raptem cztery bloki... tylko komu to teraz zgłaszać?


mmarek
Posty: 25
Rejestracja: 16 kwie 2016, 21:33

Re: Zacieki i smugi brudu na elewacji - osiedle Wielicka Garden od Atal

Postautor: mmarek » 24 sty 2018, 0:59

janka89 pisze:tylko komu to teraz zgłaszać?

Atalowi

do poczytania: wyborcza.biz/biznes/1,147758,19601464,rekojmia-od-dewelopera.html

Max
Posty: 24
Rejestracja: 21 cze 2017, 18:18

Re: Zacieki i smugi brudu na elewacji - osiedle Wielicka Garden od Atal

Postautor: Max » 24 sty 2018, 8:39

Rozwiązaniem mogłoby być założenie małych rynien przy daszkach nad balkonami, tylko kto za to zapłaci...

Piotrkk
Posty: 7
Rejestracja: 20 cze 2017, 22:59

Re: Zacieki i smugi brudu na elewacji - osiedle Wielicka Garden od Atal

Postautor: Piotrkk » 24 sty 2018, 10:43

Max pisze:Rozwiązaniem mogłoby być założenie małych rynien przy daszkach nad balkonami, tylko kto za to zapłaci...

Trzeba się zorientować czy jest to tratowane jako błąd wykonawczy. Jeśli tak to oczywiście Atal.

W tym momencie musimy wymusić na Atalu zamontowanie też takich rynienek w drugim etapie. Rozmawiałem z inżynierem budowy i pytałem czy mają zamiar coś z tymi zaciekami zrobić. Odpowiedź była taka, że on problemu nie widzi i padający deszcz to naturalna sprawa.
Dlatego trzeba ich zmusić do naprawy tego, bo w przeciwnym wypadku w drugim etapie będzie odwalona taka sama fuszerka.

Czy ktoś z Was kontaktował się może już w tej sprawie z Atalem i otrzymał jakąś odpowiedź?

Eve
Posty: 48
Rejestracja: 08 lut 2017, 8:15

Re: Zacieki i smugi brudu na elewacji - osiedle Wielicka Garden od Atal

Postautor: Eve » 24 sty 2018, 15:36

Piotrkk pisze:
Max pisze:Rozwiązaniem mogłoby być założenie małych rynien przy daszkach nad balkonami, tylko kto za to zapłaci...

Trzeba się zorientować czy jest to tratowane jako błąd wykonawczy. Jeśli tak to oczywiście Atal.

W tym momencie musimy wymusić na Atalu zamontowanie też takich rynienek w drugim etapie. Rozmawiałem z inżynierem budowy i pytałem czy mają zamiar coś z tymi zaciekami zrobić. Odpowiedź była taka, że on problemu nie widzi i padający deszcz to naturalna sprawa.
Dlatego trzeba ich zmusić do naprawy tego, bo w przeciwnym wypadku w drugim etapie będzie odwalona taka sama fuszerka.

Czy ktoś z Was kontaktował się może już w tej sprawie z Atalem i otrzymał jakąś odpowiedź?

Dostałam taka odpowiedź:
Nie przewidujemy innych rozwiązań projektowych na drugi etap inwestycji. Całość inwestycji jest zrealizowana zgodnie z wydanym Projektem Budowlanym oraz sztuką budowlaną.
Wszelkie uwagi związane z oblodzonymi chodnikami należy zgłaszać Zarządcy Nieruchomości.

JakubB
Posty: 5
Rejestracja: 27 sty 2018, 12:10

Re: Zacieki i smugi brudu na elewacji - osiedle Wielicka Garden od Atal

Postautor: JakubB » 27 sty 2018, 12:15

Podczas odbioru mieszkania padło pytanie o brudną elewację i odpowiedź była mniej więcej taka, że jest to część wspólna, za której odbiór odpowiedzialny jest zarządca, więc trzeba będzie takie kwestie załatwiać za ich pośrednictwem.


miedziux
Posty: 30
Rejestracja: 12 lip 2017, 14:52

Re: Zacieki i smugi brudu na elewacji - osiedle Wielicka Garden od Atal

Postautor: miedziux » 27 sty 2018, 19:43

Mnie to wygląda na zbyt krótkie parapety, bo woda z parapetów powinna swobodnie spadać na ziemię a nie spływać po elewacji,
Jeśli "jest to część wspólna, za której odbiór odpowiedzialny jest zarządca" to trzeba zarządcę męczyć dlaczego to odebrał bez uwag i żądać by zarządał naprawy od Atalu - bo wg mnie to nie jest to ok.

Pozdrawiam

seweryn
Posty: 31
Rejestracja: 27 lut 2017, 12:59

Re: Zacieki i smugi brudu na elewacji - osiedle Wielicka Garden od Atal

Postautor: seweryn » 28 sty 2018, 18:30

A może to kwestia złego wyprofilowania parapetów, że woda spływa z nich po elewacji? Ale rzeczywiście, jeśli nic się z tym nie zrobi, to nowy blok będzie za chwilę wyglądał, jakby stał 15 lat już. Do tego jeszcze jest kwestia zawilgocenia elewacji, po której spływa woda, myślicie, że może się z tego zrobić jakiś problem?



Wróć do „Wielicka Garden Kraków od dewelopera Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości