Rolety

Forum dla przyszłych mieszkańców inwestycji osiedla Wielicka Garden w Krakowie, które buduje deweloper Atal. Wybór mieszkania, ceny, opinie, budowa bloku i sprawy mieszkańców - zapraszamy do dyskusji.
Łukasz
Posty: 13
Rejestracja: 28 cze 2017, 9:23

Rolety

Postautor: Łukasz » 23 kwie 2018, 15:12

Hej,

Mam pytanie odnośnie rolet - czy możecie polecić albo nie polecić jakąś firmę ?
Pytam, bo w windzie widziałem przy niektórych ogłoszeniach z numerami telefonów dopisek "Partacz", więc zapewne coś poszło nie tak :)

W skrzynce było trochę ulotek, stąd będę wdzięczny za opinie jeśli ktoś już korzystał z ich usług

Pozdrawiam,
Łukasz


piotrmika
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2018, 9:43

Re: Rolety

Postautor: piotrmika » 26 kwie 2018, 9:45

W salonie wybraliśmy rolety drewniane od firmy KrakŻal

W sypialniach rolety materiałowe z szynami montował znajomy żony, mogę podać namiar jeśli trzeba. Również on montował moskitiery.

por
Posty: 37
Rejestracja: 26 lis 2017, 20:58

Re: Rolety

Postautor: por » 10 sie 2018, 23:05

Hello,

Rolety wewnętrzne czy zewnętrzne?

Pewnie problem już rozwiązany, ale może komuś na przyszłość się przyda.
Montowaliśmy u siebie zewnętrzne, 4x, elektryczne, przy każdej przycisk lokalnie i sterowanie wszystkimi centralnie z pilota,
Wycena wyglądała mniej więcej tak:
intech.pl 7800
wigal.com.pl 6330 (kombinator)
anigorolety.pl brak odpowiedzi
fen-rolety.pl 6810
skalmar.pl 5620
wimarol.com.pl 6650 (brak gwarancji)
roltis.pl 8040
allbud.pl 5590
roletywkrakowie.pl brak odpowiedzi
rolmax.pl 6780
roletex.pl 5410 (wybraliśmy tą firmę)
gesner.pl 7310
orlita.pl 6630
rolety-zaluzje.pl brak odpowiedzi
e-roleta.pl brak odpowiedzi

Oczywiście wszystko też zależy od profilu, napędu, montażu, etc.
My ogólnie jesteśmy zadowoleni.

Większy problem był z zarządcą by wydali warunki zabudowy,
Teoretycznie, zgodnie z polskim prawem odmówić nie mogą, ale zgłosić się powinno i powinno się zabudować zgodnie z wydanymi warunkami.
Na początku się oczywiście nie zgadzali, pomimo iż ktoś już rolety na osiedlu miał ...
Sporo się przepychałem z zarządcą (niekompetencja i brak chęci współpracy a nawet samej pracy to chyba domena NCC) no i oczywiście z architektami, bo wydaje im się, że są wciąż właścicielami budynków (a nie projektów), ale finalnie udało się dostać zgodę i warunki:
”Wyrażamy zgodę na montaż rolet w budynkach inwestycji Wielicka Garden, pod warunkiem stosowania rolet tożsamych z już zamontowanymi w mieszkaniu na parterze - jak na zdjęciu.
Typ rolet, sposób montażu oraz kolor mają być takie same dla wszystkich mieszkań.
Zatem rolety muszą być w kolorze szarym, jak na zdjęciu montowane w sposób nieinwazyjny do elewacji.
Kolor srebrny."

Pozdrawiam.


ragar
Posty: 438
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Rolety

Postautor: ragar » 14 sie 2018, 14:02

por pisze:Pewnie problem już rozwiązany, ale może komuś na przyszłość się przyda.

Świetny wpis i kawał dobrej roboty :) Dzięki za udostępnienie, bardzo przydatna sprawa, pewnie też dla wielu innych osób :)

mrw
Posty: 9
Rejestracja: 19 sty 2019, 21:19

Re: Rolety

Postautor: mrw » 10 lut 2019, 15:04

por pisze:(...)
roletex.pl 5410 (wybraliśmy tą firmę)
(...)

Czy przy wyborze kierowali się Państwo tylko ceną czy jeszcze np. wielkością kasety? (aby np. przesłaniały jak najmniej okna)
Jak wielka kaseta w Państwa wypadku wyszła?

Domyślam się, że przy montażu rolet zew., nie da się pewnie założyć nawiewników antysmogowych, bo nie będzie miejsca...
Chodzi o Urbino Premium:
oknoplast.com.pl/nawiewniki-antysmogowe

Chyba, że jest możliwość zrobienia rolet w odstępie np. 8 cm od okna?

por
Posty: 37
Rejestracja: 26 lis 2017, 20:58

Re: Rolety

Postautor: por » 11 lut 2019, 15:55

Hej,

Kierowaliśmy się kształtem kasety i kolorem, wbudowaną moskitierą (choć nie zawsze się da), ale przede wszystkim tym by dało się sterować każde okno lokalnie z przycisku i globalnie ze wspólnego pilota, żeby nie był to "Janusz I Vladex".
W większości to te same kasety, czasem zaokrąglone, profile zawsze te same, czasem inne napędy i inny protokół komunikacji.
My mamy nawiewniki akustyczne i wewnętrzne i zewnętrzne (bodajże AMA+A-EMM), z filtrem, więc są nieco większe … jakoś się udało.
Trzeba pytać montażystów, oni mierzą i pewnie są w stanie coś więcej powiedzieć.

Pozdrawiam.

PS. Jak się z Panią/Panem skontaktować, bo mam wrażenie, że nie mogę do Pani/Pana wiadomości prywatnej wysłać.



Wróć do „Wielicka Garden Kraków od dewelopera Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości