Ogródek - parę pytań o ogródek w bloku - Wielicka Garden Kraków

Forum dla przyszłych mieszkańców inwestycji osiedla Wielicka Garden w Krakowie, które buduje deweloper Atal. Wybór mieszkania, ceny, opinie, budowa bloku i sprawy mieszkańców - zapraszamy do dyskusji.
dejw.w
Posty: 12
Rejestracja: 24 lip 2017, 10:04

Ogródek - parę pytań o ogródek w bloku - Wielicka Garden Kraków

Postautor: dejw.w » 15 maja 2018, 11:04

Cześć ,
Mam pytanie do osób które posiadają ogródki .

1) Co myślicie żeby zmusić do zamontowania Atalu rynienka , gdyż skapująca woda tworzy dziury wzdłuż całego budynku .
2) Przydałby się także odprowadzanie wody przy każdym ogródku . Ciężko za każdym razem prowadzić węża do podlewania ogródka z kuchni lub łazienki . W innej inwestycji atal zamontował kran oraz kontakt przy każdym ogródku .
3) Mam informację że atal ma poprawić wszystkie tereny zielone do końca czerwca . W moim ogródku jak na razie więcej piasku niż ziemi i trawy...
4) Widziałem że ktoś w budynku A wkopał sobie wzdłuż ogrodzenia rośliny . Czy ktoś posiada informację jakie rośliny można mieć a jakich nie ? Wydaję mi się że przez to że pod nami jest parking , mamy dość ograniczone pole manewru .

Dzięki.

Dawid


JakubB
Posty: 5
Rejestracja: 27 sty 2018, 12:10

Re: Ogródek - parę pytań o ogródek w bloku - Wielicka Garden Kraków

Postautor: JakubB » 04 lip 2018, 23:37

Nie mam ogródka ale na twoim miejscu zdecydowanie rozmawiałbym z Atalem o rozwiązaniu kwesti wody odprowadzanej z elewacji.
Brązowa fosa w każdym ogródku wygląda kiepsko i nie ma szans żeby cokolwiek tam kiedyś wyrosło.

dejw.w
Posty: 12
Rejestracja: 24 lip 2017, 10:04

Re: Ogródek - parę pytań o ogródek w bloku - Wielicka Garden Kraków

Postautor: dejw.w » 07 lip 2018, 13:08

Na miejscu fosy będzie nowa trwa w przyszłym tygodniu , niestety problem to nie rozwiąże...

Czy ktoś rozmawiał może z Atalem czy jest gdzieś możliwość podłączenia węża żeby podlewać ogródki ?

Dawid


grzegorzb
Posty: 22
Rejestracja: 19 maja 2018, 14:47

Re: Ogródek - parę pytań o ogródek w bloku - Wielicka Garden Kraków

Postautor: grzegorzb » 07 lip 2018, 14:48

dejw.w pisze:Na miejscu fosy będzie nowa trwa w przyszłym tygodniu , niestety problem to nie rozwiąże...

Czy ktoś rozmawiał może z Atalem czy jest gdzieś możliwość podłączenia węża żeby podlewać ogródki ?

Dawid


A kto będzie płacił za wodę?

dejw.w
Posty: 12
Rejestracja: 24 lip 2017, 10:04

Re: Ogródek - parę pytań o ogródek w bloku - Wielicka Garden Kraków

Postautor: dejw.w » 08 lip 2018, 1:48

Jasna sprawa , nie chodziło mi o to żeby podlewać ogródek za wspólne pieniądze :) Atala w innych inwestycjach zamontował kurki przy każdym ogródku . U nas niestety o tym zapomniał i jest to dość niewygodne prowadzić węża przez cały salon z łazienki.. :)

Dawid

kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Ogródek - parę pytań o ogródek w bloku - Wielicka Garden Kraków

Postautor: kwk » 08 lip 2018, 16:52

bleszcz pisze:Ogródki nie sa cześcią wspólną i nikt (...)

To niekoniecznie może być prawdą z punktu widzenia prawa :)

seweryn
Posty: 31
Rejestracja: 27 lut 2017, 12:59

Re: Ogródek - parę pytań o ogródek w bloku - Wielicka Garden Kraków

Postautor: seweryn » 09 lip 2018, 22:15

Nie wiem jak jest tutaj, ale często jest tak, że ogródki przynależące do mieszkań mają status "części wspólnych przeznaczonych do wyłącznego wykorzystania" czy jakoś tak. Czyli, że ogródek nie jest własnością, tak, jak mieszkanie, należy do części wspólnych, ale ma się wyłączne prawo do jego użytkowania. Czyli nie można sobie w nim np. wybudować garażu ;)



Wróć do „Wielicka Garden Kraków od dewelopera Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość