Samochody parkujące na chodniku miedzy instytutem a blokami Wielicka Garden

Forum dla przyszłych mieszkańców inwestycji osiedla Wielicka Garden w Krakowie, które buduje deweloper Atal. Wybór mieszkania, ceny, opinie, budowa bloku i sprawy mieszkańców - zapraszamy do dyskusji.
taran
Posty: 17
Rejestracja: 20 gru 2018, 10:11

Re: Samochody parkujące na chodniku miedzy instytutem a blokami Wielicka Garden

Postautor: taran » 29 sty 2019, 16:49

Dopóki parking przed blokiem nr 57 jest parkingiem ogólnodostępnym to wszyscy bez względu na miejsce zamieszkania mają prawo tam parkować. Nawet samochody spoza osiedla. Więc proszę nie sugerować i nie cierpieć z tego powodu na forum, że parkują tam samochody mieszkańców bloku nr 57. Tam parkują wszyscy. Proszę zrobić na zebraniu swojej wspólnoty mieszkaniowej z tym porządek poprzez wydzielenie z ogólnego używania tych miejsc parkingowych /ponumerowanie dla konkretnych samochodów, albo postawienie blokad/ Gdyż jak słucham ile to Pan wydał pieniędzy na tą ulicę i jak nie może teraz z tego korzystać, to z żalu aż spać nie mogę i cierpię jeszcze bardziej od Pana. I proszę się już nie wypłakiwać na forum w tym temacie. I jeszcze jeden szczegół. Otóż chodnik przy tym parkingu jest już własnością bloku nr 57, więc jak będzie Pan wysiadał z samochodu, to proszą nie stawać na tym chodniku. Teraz dobrze ?


jank
Posty: 24
Rejestracja: 24 lis 2017, 18:32

Re: Samochody parkujące na chodniku miedzy instytutem a blokami Wielicka Garden

Postautor: jank » 29 sty 2019, 18:15

Szanowni mieszkańcy bloku Wielicka Park,
Oczywiście, że nasza wspólnota ustanowiła strefę zamieszkania (w pełni legalnie i prawnie) bo jak długo można tolerować takie chamskie i kompletnie nie życzliwe parkowanie:

2.JPG
2.JPG (53.02 KiB) Przejrzano 8055 razy

1.jpg
1.jpg (199.67 KiB) Przejrzano 8055 razy

3.jpg
3.jpg (172.27 KiB) Przejrzano 8055 razy


dzień w dzień przez prawie rok czasu?!
Czy na Państwa spotkaniach wspólnotowych może ktoś poruszył tę kwestię parkowania?

Natalia Tola pisze:Wprowadziliście Państwo Strefę oraz zakaz parkowania na jakby nie było bardzo szerokich, jednokierunkowych jezdniach, wyposażonych w obustronne, szerokie chodniki, pod pretekstem zapewnienia bezpieczeństwa na osiedlu

Pod pretekstem bezpieczeństwa?
Czy naprawdę uważa Pani, że samochody parkujące ciasno po dwóch stronach jezdni nie stwarzają zagrożenia? Jak nie dla pieszych, pojazdów wyjeżdżających to nawet i dla przejazdu straży pożarnej.

taran pisze:Otóż chodnik przy tym parkingu jest już własnością bloku nr 57, więc jak będzie Pan wysiadał z samochodu, to proszą nie stawać na tym chodniku. Teraz dobrze ?

W pełni racja.
Pewnie dlatego mieszkańcy bloku 57 parkujący jak na zdjęciach wyżej zastawiali do 90% chodnika WG-57B/C, a po stronie WP-57 parkowali wzdłuż chodnika. Ze względu na poszanowanie 'własnego'. :roll:

EndriuKrk60 pisze:Witam Państwa.
Przede wszystkim nie powinno być tam żadnego osiedla!!!
Pani Natalia nie taką umowę zawarła i pozostali mieszkańcy by teraz mieć Wielicka Garden przed oknami.

Zażalenia w tej sprawie proszę prowadzić do instancji wyższych a nie do mieszkańców Wielicka Garden!
Niech Pan się lepiej przejdzie po Kazimierzu i się zastanowi ile osiedli i bloków nie powinno tam być. Czy to wszystko wina mieszkańców którzy te mieszkania kupili? Bo nie pogadli przed kupnem czy sąsiadom będzie przeszkadzało jeśli się tam człowiek wprowadzi? Absurd!

Natalia Tola pisze:przy czym, Państwo wprowadzacie jeszcze większe ograniczenia (bramy, szlabany, znaki, identyfikatory, brakuje tylko sygnalizacji świetlnej i może ... drutu kolczastego?). SM Kabel nie powinna, ale WM Wielicka Garden powinna? :)

Zażalenia w tej sprawie proszę prowadzić do instancji wyższych a nie do mieszkańców Wielicka Garden! Taki był projekt osiedla, ten projekt musiał być zaakceptowany przez urzędników itd. Ponadto powinni Państwo dostać informację o planowanej budowie osiedla i jej planów - jeśli nie dostaliście Państwo to może trzeba było na własną rękę się dowiedzieć co jest tu planowane. Najprościej żalić się do osób kompletnie za to nieodpowiedzialnymi!

EndriuKrk60 pisze:Witam Państwa.
Co do drogi że na osiedlu SM Kabel są szlabany to niestety na waszą nie korzyć szlabany zostaną. Czy Wam się to podoba czy też nie. Droga na której stoją szlabany nie należy do miasta Krakowa!!! tylko jest to drogą należącą do SM Kabel. Czy wiecie chociaż że przybędzie jeszcze więcej aut bo w pobliżu ma powstać muzeum na terenie obozu?
Pozdrawiam

Dziękuję za miłe słowa. Polecam się dokształcić w tematach na których się Pan wypowiada. Kompletne bzdury.

Natalia Tola pisze:Dzień Dobry,
Chcieliśmy kupić miejsca parkingowe najpierw od firmy POLIMEX, a później od ATAL – ale Państwa dewelopper nie wyraził na to zgody. Ja nadal jestem gotowa zakupić miejsce postojowe lub zapłacić za wynajem, ale jest problem z dostępnością.

"Jeżeli chodzi o miejsca postojowe na terenie całej nieruchomości nie należą one do Atal lecz do prywatnych Właścicieli - wszystkie miejsca są sprzedane" - cytuję maila od NCC.

Nadmienię, że kontaktowałam się z deweloperem ATAL, zaraz po tym jak rozpoczęły się tutaj prace budowlane. Otrzymałam informację, że nie ma i nie będzie miejsc parkingowych dla mieszkańców, którzy kupili mieszkanie od POLIMEX. Miejsca na skarpie może i są dostępne (stoją puste) ale nie dla nas - pytałam również o te miejsca.

Z tego co kojarzę to miejsca postojowe na skarpie były zanim ATAL zaczął budować osiedle. Jeśli był to kiedyś teren Wielicka Park to powinni Państwo wiedzieć co się z nim stało i do kogo należy.
Z tego co mi wiadomo to mieszkańcy Wielicka Garden nie mają opcji kupienia tych miejsc postojowych na skarpie. Polecam kontakt z NCC bo są zarządcą obu osiedli, WG i WP, a że połowa miejsc na skarpie jest pusta..

Jeśli Polimex Was tak urządził to proszę nie obciążać jego zobowiązaniami mieszkańców Wielicka Garden, tylko trzeba było podjąć środki prawne, składać odwołania/zażalenia do urzedników itp. itd..

taran
Posty: 17
Rejestracja: 20 gru 2018, 10:11

Re: Samochody parkujące na chodniku miedzy instytutem a blokami Wielicka Garden

Postautor: taran » 29 sty 2019, 19:03

Proszę zrobić porządek po swojemu z tym parkingiem i nie pajacować ciągle ze swoimi problemami, których nie potraficie rozwiązać. I nie ma Pan żadnych dowodów, że te samochody na zdjęciach należą do bloku 57. Proszę bez dowodów nie pomawiać na forum. Te samochody w większości należały /należą/ do ekip wykańczających wsze mieszkania i osób wynajmujących mieszkania w waszych blokach. A osób wynajmujących mieszkania /jeśli Pan nie wie/ w każdym bloku jest grubo ponad 50%.


jank
Posty: 24
Rejestracja: 24 lis 2017, 18:32

Re: Samochody parkujące na chodniku miedzy instytutem a blokami Wielicka Garden

Postautor: jank » 30 sty 2019, 10:35

taran pisze:I nie ma Pan żadnych dowodów, że te samochody na zdjęciach należą do bloku 57. Proszę bez dowodów nie pomawiać na forum. Te samochody w większości należały /należą/ do ekip wykańczających wsze mieszkania i osób wynajmujących mieszkania w waszych blokach. A osób wynajmujących mieszkania /jeśli Pan nie wie/ w każdym bloku jest grubo ponad 50%.

Ach ta obiektywność i żelazna logika.. Pan ma dowody na swoje słowa - że te osoby w większości to od wykańczania mieszkań i wynajmujących w WG?

Taaaaaak, w większości to WG, źli najeźdźcy. Pewnie osoby wychodzące z tych aut szły przez blok 57 żeby dotrzeć do 57A-D :lol: :lol: :lol:

mrw
Posty: 9
Rejestracja: 19 sty 2019, 21:19

Re: Samochody parkujące na chodniku miedzy instytutem a blokami Wielicka Garden

Postautor: mrw » 30 sty 2019, 20:39

Heh ja chciałem tylko dodać, że nie odpowiadam za mieszkańców zarówno bloku 57 jak i bloków z Wielicka Garden, bo to nie są dzieci pod moją opieką :lol: No sorry, ale argument całkiem z d... wzięty. Ja odpowiadam za siebie i nikt mi niech nie wyrzuca, że ktoś inny parkuje tak a nie inaczej. Jak jacyś ludzie parkują niezgodnie z prawem, to się to egzekwuje od nich a nie wyrzuty robi osobom postronnym.

aps
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2019, 22:02

Re: Samochody parkujące na chodniku miedzy instytutem a blokami Wielicka Garden

Postautor: aps » 30 sty 2019, 22:10

Dobry wieczór,
A pomijając kwestię parkowania ;) mam pytanie o wspomniane połączenie ulicy Wielickiej i Kamińskiego. Sprawdziłam zarówno w studium jak i w mpzp dla tego obszaru i drogi planowanej tam nie widzę. Było może o tym wspominane na spotkaniu dotyczącym muzeum obozu?
Pozdrawiam
Max pisze: ...Planowane jest połączenie ulicy Wielickiej z Kamieńskiego ...

miedziux
Posty: 30
Rejestracja: 12 lip 2017, 14:52

Re: Samochody parkujące na chodniku miedzy instytutem a blokami Wielicka Garden

Postautor: miedziux » 08 lut 2019, 17:24

taran pisze:I proszę się już nie wypłakiwać na forum w tym temacie

Jak się szanownemu panu nie podoba to proszę tu nie zaglądać i nie czytać, nikt pana nie zmusza do zaglądania tu czy śledzenia wątków, więc proszę
taran pisze:nie pajacować


taran pisze:Proszę zrobić porządek po swojemu z tym parkingiem

Chcieliśmy, jak najbardziej, skorzystać z przysługującego nam prawa, ale nasi "sąsiedzi" są jacy są, nie mnie oceniać:
"
W dniu 07.02 b.r. zostały zdemontowane tabliczki informujące o możliwości parkowania przez Właścicieli pojazdów posiadających stosowne identyfikatory uprawniające do parkowania wyłącznie Mieszkańcom Wielicka Garden I na ogólnodostępnych miejscach wzdłuż budynku Wielicka 57.
Powyższe spowodowane było otrzymaniem wniosku od Zarządu sąsiedniej Wspólnoty tj. Wielicka Park 57, który przedstawił dokumenty świadczące o naruszeniu służebności wpisanej w księgę wieczystą ograniczając parkowanie Mieszkańcom Wielicka Park 57.
"

Wiem, że Polska nie jest krajem prawa precedensowego, ale pozwolę sobie przytoczyć wyrok Sądu Okręgowego w Nowym Sączu z dnia 14 stycznia 2015 r. (sygn. akt III Ca 671/14):
„Przysługująca mu służebność polega na prawie przechodu i przejazdu, a parkowanie, jako stan pozostawania pojazdu w bezruchu przez dłuższy czas nie mieści się w treści służebności przejazdu i przechodu ustanowionej aktem notarialnym”.

I nie raz już tu padło: nie ma sensu ta dyskusja.

miedziux
Posty: 30
Rejestracja: 12 lip 2017, 14:52

Re: Samochody parkujące na chodniku miedzy instytutem a blokami Wielicka Garden

Postautor: miedziux » 11 lut 2019, 15:30

Przykro mi, jeśli poczuł się pan urażony, nie było to moim celem.
Ja po prostu nie zwykłem prowadzić konwersacji na takim poziomie:
taran pisze:Nie manipuluj pajacu ...

Użyłem pana słów (cytatów nie manipulacji) by łatwiej było panu zrozumieć, teraz wiem: nie zadziałało.
Oczywiście jak już pisałem: nie musi pan tu być, nie musi pan nic czytać a już tym bardziej odpowiadać.
Napiszę nawet wprost: nie życzę sobie by pan mi odpisywał.
Proszę zastosować się do własnych słów:
taran pisze:Jak się nie ma nic do powiedzenia to najrozsądniej jest milczeć.

Na tym kończę z panem dyskusję. Z poważaniem godnym zaistniałej sytuacji ...
Pozostałych zachęcam do zaniechania dyskusji z "taran", nie ma to sensu.

Załączam wyrazy szacunku @Eve, @slaweks

I przypominam, że przedmiotem dyskusji jest uporządkowanie sprawy parkowania oraz:
Wyrok Sądu Okręgowego w Nowym Sączu z dnia 14 stycznia 2015 r. (sygn. akt III Ca 671/14):
„Przysługująca mu służebność polega na prawie przechodu i przejazdu, a parkowanie, jako stan pozostawania pojazdu w bezruchu przez dłuższy czas nie mieści się w treści służebności przejazdu i przechodu ustanowionej aktem notarialnym”.


taran
Posty: 17
Rejestracja: 20 gru 2018, 10:11

Re: Samochody parkujące na chodniku miedzy instytutem a blokami Wielicka Garden

Postautor: taran » 11 lut 2019, 15:59

No cóż, kilku właścicielom /głównie dożywotnich pożyczek bankowych/ wydaje się, że będą dysponowali ulicami i ustalali swoje zasady na nich. Te ulice wam się przydadzą, jak wam bank wymówi pożyczki i komornik się zainteresuje waszymi majątkami. To sobie zaparkujecie w kartonach na tych uliczkach. Pozdrawiam szczerze - wasz taran i już czekam z prawdziwą niecierpliwością. Pa !

por
Posty: 37
Rejestracja: 26 lis 2017, 20:58

Re: Samochody parkujące na chodniku miedzy instytutem a blokami Wielicka Garden

Postautor: por » 11 lut 2019, 19:38

miedziux pisze:przypominam, że przedmiotem dyskusji jest uporządkowanie sprawy parkowania oraz:
Wyrok Sądu Okręgowego w Nowym Sączu z dnia 14 stycznia 2015 r. (sygn. akt III Ca 671/14):
„Przysługująca mu służebność polega na prawie przechodu i przejazdu, a parkowanie, jako stan pozostawania pojazdu w bezruchu przez dłuższy czas nie mieści się w treści służebności przejazdu i przechodu ustanowionej aktem notarialnym”.


I niech tak w tym wątku zostanie ;)



Wróć do „Wielicka Garden Kraków od dewelopera Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości