Samochody parkujące na chodniku miedzy instytutem a blokami Wielicka Garden

Forum dla przyszłych mieszkańców inwestycji osiedla Wielicka Garden w Krakowie, które buduje deweloper Atal. Wybór mieszkania, ceny, opinie, budowa bloku i sprawy mieszkańców - zapraszamy do dyskusji.
zdzislaw
Posty: 2
Rejestracja: 02 sie 2018, 15:01

Re: Samochody parkujące na chodniku miedzy instytutem a blokami Wielicka Garden

Postautor: zdzislaw » 02 sie 2018, 17:42

Według tego wynika inaczej: moto.wp.pl/parkowanie-na-osiedlach-zamknietych-6036896523915905a

Oznacza to, że w razie pozostawienia samochodu np. na „zamkniętym osiedlu” w miejscu do tego nie przeznaczonym (wyznaczonym), jeżeli pojazd nie będzie zagrażał bezpieczeństwu, policja czy straż miejska nie będą mogły pojazdu usunąć.

Pozostawienia samochodu na chodniku bez możliwości przejścia stwarza zagrożenie bezpieczeństwa.


pasiaste
Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2017, 12:10

Re: Samochody parkujące na chodniku miedzy instytutem a blokami Wielicka Garden

Postautor: pasiaste » 08 sie 2018, 7:56

Hej, nad strefą nie ma co gdybać - 20 lipca została przegłosowana uchwała o stworzeniu strefy, teraz, jak powiedział zarządca, sprawa jest w realizacji u firmy się tym zajmującej. Nie mogę się odczekać :D wg moich obserwacji piloty mają osoby, które mają miejsca parkingowe w 57, ale jak już ktoś pisał, możliwe, że mają po 2 auta. Niemniej widok aut co rusz zawrcajacych pod brama jest bezcenny :lol:

Łukasz
Posty: 13
Rejestracja: 28 cze 2017, 9:23

Re: Samochody parkujące na chodniku miedzy instytutem a blokami Wielicka Garden

Postautor: Łukasz » 08 sie 2018, 9:42

Hej,

mam pytanie co do tej uchwalonej 20 lipca uchwały. Gdzie i w jaki sposób to się odbyło ?
Bo nie wiem, czy czegoś nie przegapiłem :)


jank
Posty: 24
Rejestracja: 24 lis 2017, 18:32

Re: Samochody parkujące na chodniku miedzy instytutem a blokami Wielicka Garden

Postautor: jank » 09 sie 2018, 21:34

Łukasz pisze:Hej,

mam pytanie co do tej uchwalonej 20 lipca uchwały. Gdzie i w jaki sposób to się odbyło ?
Bo nie wiem, czy czegoś nie przegapiłem :)

To pewnie wiedzą sąsiedzi którzy podpisywali pierwsze umowy 20go lipca oraz Atal. Więcej informacji jest na e-kartoteka -> Dokumenty

jank
Posty: 24
Rejestracja: 24 lis 2017, 18:32

Re: Samochody parkujące na chodniku miedzy instytutem a blokami Wielicka Garden

Postautor: jank » 09 sie 2018, 22:14

Uważam obecną sytuację z parkowaniem za skandaliczną. Rozumiem, że robotnicy z II etapu oraz do wykończeń I etapu muszą gdzieś parkować za dnia, ale niestety sytuacja przez resztę dnia pozostaje bez większych zmian. Jak widać sąsiedzi z 57 mają gdzieś ich brak służebności parkowania oraz poszanowania własności parkując na chodnikach bez zostawienia czasem nawet 30cm dla pieszych.

Nie mówiąc o parkowaniu na winklach gdzie widoczność jest bardzo kiepska i strach wyjeżdżać autem/rowerem czy nawet przechodzić pieszo..

Przejazd wozem strażackim - za dnia zazwyczaj nie szans żeby przejechał ulicą od strony 57!


Aczkolwiek również pod budynkami Wielicka Garden nie jest tak kolorowo i kierowcy stają tuż pod wejściami do klatek nie zostawiając za wiele miejsca żeby przejść czy coś wnieść.
Dlatego na chwilę oddania etapu II (do tego czasu I etap już powinien się urządzić) jestem za wprowadzeniem strefy zamieszkania na całym obszarze z I etapu i brakiem możliwości parkowania GDZIEKOLWIEK.
Informacja o tym, że jedyna możliwość parkowania to garaż lub 11miejsc naziemnych była znana od początku.
Chciałbym również uniknąć wyznaczania jakichkolwiek 'lotnych' miejsc dla naszych gości, bo znając życie jakiś 'Janusz' postanowi tam parkować na stałe.. a jak widzę to przy Ludowej/Jerozolimskiej bądź na placyku Wielicka 61 miejsca do parkowania się znajdą.. a jest to raptem 2min spaceru od nas.
Jak wiadomo, zmiany/negocjacje w późniejszym terminie do obgadania jako wspólnota.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2018, 11:06 przez jank, łącznie zmieniany 2 razy.

por
Posty: 37
Rejestracja: 26 lis 2017, 20:58

Re: Samochody parkujące na chodniku miedzy instytutem a blokami Wielicka Garden

Postautor: por » 10 sie 2018, 22:36

Dzień dobry,

Zdecydowanie jestem za jak najszybszym ustawieniem znaków strefy zamieszkania, inaczej problemu nie rozwiążemy, chyba, że dla kogoś to jest OK wtedy proponuję głosować, ja się dostosuję.
Sam nieomal raz w Panią czołowo wjechałem skręcając w prawo (udało się bez kontaktu, przepraszam mimo to) bo na zakręcie stał dostawczak zza którego nic nie było widać a przez samochody po drugiej stronie droga robi się jedno-pasowa.
Tak jak ktoś już pisał: każdy kto kupował mieszkanie przystał na takie warunki jakie Atal zaproponował - czyli brak ogólnie dostępnych miejsc postojowych, jeśli ktoś wynajmuje również musi się z tym liczyć.
Jeśli znaki postawimy - wtedy nawet na drodze prywatnej znaki obowiązują (jak pod marketami ze znakami na przykład) i straż ma prawo interweniować, wręcz powinna.
Sąsiadami z 57 bez literki bym się aż ta bardzo nie przejmował, sami podjęli decyzję, domniemywam, że świadomie.
Firmy remontowe po oddaniu II etapu będą mogły parkować pod II etapem dopóki tam znaków nie będzie, więc nie widzę problemu.

PS. Mam nadzieję, że mówimy a właściwie piszemy również o przestrzeni między blokami 57A/57B/57C/57D a nie tylko "między instytutem a blokami".

PS2. Można wątki scalić z: viewtopic.php?f=24&t=1824

Pozdrawiam.

mmarek
Posty: 25
Rejestracja: 16 kwie 2016, 21:33

Re: Samochody parkujące na chodniku miedzy instytutem a blokami Wielicka Garden

Postautor: mmarek » 12 sie 2018, 8:57

W całości popieram moich dwóch przedmówców.

To zdanie użytkownika por należy szczególnie podkreślić dla tych, którzy mają wątpliwości:

Tak jak ktoś już pisał: każdy kto kupował mieszkanie przystał na takie warunki jakie Atal zaproponował - czyli brak ogólnie dostępnych miejsc postojowych, jeśli ktoś wynajmuje również musi się z tym liczyć.

por
Posty: 37
Rejestracja: 26 lis 2017, 20:58

Re: Samochody parkujące na chodniku miedzy instytutem a blokami Wielicka Garden

Postautor: por » 13 wrz 2018, 22:26

Na ekartotece ktoś napisał, że:
"
dobra wiadomość.jest już projekt strefy .na dniach zostanie wysłany projekt.tak na szybko:
- brak możliwości parkowania między blokami A B C D
- wzdłuż bloku 57 będzie tylko strefa parkowania.po jednej stronie.
- chodnik wzdłuż bloku A B C D będzie zakaz parkowania.
"
W mojej ocenie, jeśli wzdłuż bloku 57 miały by być ogólnodostępne miejsca postojowe, to tylko i wyłącznie dla mieszkańców A-D,
Jeśli mieszkańcy bloku 57 mają tylko prawo przechodu i przejazdu, a mieszkańcy A-D własność i ponoszą w związku z tym koszty a mieszkańcy 57 nie, to dlaczego mieliby mieć możliwość parkowania?

Czy ktoś może potwierdzić informacje z ekartoteki?
Jeśli informacja jest prawdziwa, to czy ktoś ma pomysł jak rozwiązać problem ogólnodostępnym miejsc, tak by Ci ponoszący koszty mieli prawo z nich korzystać a nie Ci, którzy kosztów nie ponoszą?
Może wprowadzenie identyfikatorów z pieczątką NCC, zalaminowane, wrzucane za szybę, jeden / mieszkanie, wtedy można by identyfikator użyczyć gościom (np. rodzinie na kilka nocy) ... chyba, że inne, lepsze pomysły?

Pozdrawiam.


mmarek
Posty: 25
Rejestracja: 16 kwie 2016, 21:33

Re: Samochody parkujące na chodniku miedzy instytutem a blokami Wielicka Garden

Postautor: mmarek » 14 wrz 2018, 1:22

por pisze:Na ekartotece ktoś napisał, że:

- wzdłuż bloku 57 będzie tylko strefa parkowania.po jednej stronie.

Nie rozumiem sensu takiego posunięcia. Oznacza to, ze droga nagle stanie się jednokierunkowa? Skąd w ogóle pomysł, że tam mają być miejsca postojowe? Jak przedmówca pisał, będą z tego same problemy bo nikt z bloku 57 nie zapłaci za utrzymanie, a parkować będą mogli. Wprowadzanie, utrzymywanie i wymienianie identyfikatorów to tylko kolejny problem.

Jeśli chodzi o miejsca postojowe dla naszych gości to powstała aplikacja mobilna, która wydaje się, że ten problem rozwiązuje:
hellopark.io
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2018, 20:59 przez mmarek, łącznie zmieniany 1 raz.

MateuszR
Posty: 4
Rejestracja: 01 sty 2018, 20:22

Re: Samochody parkujące na chodniku miedzy instytutem a blokami Wielicka Garden

Postautor: MateuszR » 15 wrz 2018, 21:47

Ja nie rozumiem jednego.
Po co walczyć o jakieś pierdoły z ludźmi z którymi i tak będziemy żyli obok siebie przez najbliższe kilka lub kilkanaście , a być może kilkadziesiąt lat.
Tak samo jak z tobązytkowaniem części zielonych/parku za blokami etapu 2. Czy komukolwiek coś ubędzie jak ktoś z dzieckiem pochodzi sobie po trawie.
Pozatym uważam, że jak ktoś kupował mieszkanie na parterze to chyba będąc w pełni sił umysłowych, zdawał sobie sprawę z faktu, że przed oknami będą przechodzić mu inni ludzie, przejeżdżać lub parkować auta.
Jeżeli teraz to przeszkadza to trzeba było nie kupować takiego mieszkania.
Ciekawe czy jak przyjadą do nich znajomi lub rodzina to też będą z nimi walczyć żeby tu nie parkowali....



Wróć do „Wielicka Garden Kraków od dewelopera Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości