[Etap I i II] Instalacje TV i Internetowe w mieszkaniach - Wielicka Garden Kraków

Forum dla przyszłych mieszkańców inwestycji osiedla Wielicka Garden w Krakowie, które buduje deweloper Atal. Wybór mieszkania, ceny, opinie, budowa bloku i sprawy mieszkańców - zapraszamy do dyskusji.
grzegorzb
Posty: 22
Rejestracja: 19 maja 2018, 14:47

[Etap I i II] Instalacje TV i Internetowe w mieszkaniach - Wielicka Garden Kraków

Postautor: grzegorzb » 21 lis 2018, 20:57

Witam,

Robiłem trochę zmian lokatorskich w elektryce w swoim mieszkaniu i nie wiem czy w wyniku tego nie popełnili błędu, bo dostałem informację od dewelopera, że u mnie zainstalowali jeden kabel koncentryczny i jedno gniazdo, co wydaje mi się dziwne.
Ile kabli koncentrycznych jest w mieszkaniach standardowo?
Czy dla każdej z instalacji: satelitarnej, naziemnej oraz kablowej są osobne gniazda i/lub kable czy to wszystko jest na jednym kablu koncentrycznym?
Może ktoś jest w stanie wrzucić zdjęcie gniazd pod TV jak to wygląda?
Jak wygląda sprawa z kablem do Internetu - czy to jest światłowód w szafce teletechnicznej, czy doprowadzony bezpośrednio do gniazda w pokoju?
Czy jest jakiś sprzęt w szafce teletechnicznej w mieszkaniu?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.


jank
Posty: 24
Rejestracja: 24 lis 2017, 18:32

Re: [Etap I i II] Instalacje TV i Internetowe w mieszkaniach - Wielicka Garden Kraków

Postautor: jank » 22 lis 2018, 19:01

Na I etapie w skrzynce mam:
Trzy koncetryki
Dwa rj45
Dwa światłowody

grzegorzb
Posty: 22
Rejestracja: 19 maja 2018, 14:47

Re: [Etap I i II] Instalacje TV i Internetowe w mieszkaniach - Wielicka Garden Kraków

Postautor: grzegorzb » 22 lis 2018, 19:39

jank pisze:Na I etapie w skrzynce mam:
Trzy koncetryki
Dwa rj45
Dwa światłowody

Czyli po jednym koncentryku do dwóch pokojów i jeden koncentryk z korytarza?
A te dwa światłowody jak są rozprowadzone do pokojów?
Mógłbyś może wrzucić zdjęcie otwartej skrzynki?


Kati32
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2019, 10:31

Re: [Etap I i II] Instalacje TV i Internetowe w mieszkaniach - Wielicka Garden Kraków

Postautor: Kati32 » 20 lut 2019, 12:38

Ja również mam trzy kable koncentryczne rozdzielone. Jak to u Ciebie wygląda, działa dobrze?
http://www.coretechnologies.pl/teletechnika-zewnetrzna.html

MateuszR
Posty: 4
Rejestracja: 01 sty 2018, 20:22

Re: [Etap I i II] Instalacje TV i Internetowe w mieszkaniach - Wielicka Garden Kraków

Postautor: MateuszR » 28 lut 2019, 18:38

Mam pytanie odnośnie instalacji RTV. Czy działa u was antena zbiorcza. Do którego gniazda podłączacie kabel. U mnie telewizor nie wyszukuje żadnych kanałów.



Wróć do „Wielicka Garden Kraków od dewelopera Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości